96. Macska veszettség és álveszettség: hogyan különböztessük meg?
Hogyan lehet felismerni az álveszettséget, és milyen tünetei vannak a veszettségnek?
Hogyan lehet felismerni az álveszettséget, és milyen tünetei vannak a veszettségnek?
Ergo: nincs szüksége gabonára. Sokkal inkább fehérjére, húsra - hiszen ragadozó állatról van szó. Próbáld meg ezt figyelembe véve kiválasztani kutyád eleségét!
Kell hozzá egy hím és egy nőstény, kis romantika és nyugodt környezet. Ha mindez megvan, párzanak, a nőstény vemhesül és kisvártatva megérkeznek a csemeték. A részletekért kattints.
A mikrochip, illetve az általa hordozott kód az állatok legkorszerűbb és legbiztonságosabb azonosítója, amelyet az állatorvos ültet be a kutya bőre alá.
Spániel- és kutyabarátok: támogassátok Ti is az árva spánielek mentését, cserébe tiétek lehet ez a szép spánieles falinaptár!
Bármilyen tápot is kapnak, csökkenteni kell az adagot kb. 60-70 százalékra és ezt szigorúan be kell tartani. Másik lehetőség a fogyókúrás tápok etetése, a ráírt adagoknak megfelelően. És csak semmi nasi. Részvétem a sértődött macskapillantásokért! :)
Nagyon sajnálom a történteket. Az okot pontosan nem tudom megmondani. A leírt tünetek szinte bármelyik betegség végső stádiumában előfordulhatnak (kiszáradás, shock, elgyengülés, stb. következtében).
Előfordul szukáknál, hogy nem fogadnak el egy bizonyos kant. Másikat kellene keresni, hátha sikerül. De olyan is van, hogy egyáltalán nem engedi magához a kanokat. Ilyenkor gyengéd "erőszakra" van szükség. Az is fontos, hogy a legjobb időpontban próbáljuk a kant hozzá engedni (ez vér-progeszteronszint méréssel dönthető el)! Egy állatorvosi vizsgálat sem lenne rossz ötlet, hátha van valami fizikai (pl. hüvelyi) oka a tartózkodásnak! A palotapincsik hajlamosak agresszívoskodni. :) Kis koruktól kezdve következetesen és vagányan kell őket nevelni, hogy kedvesek, barátságosak és kezesek legyenek. Persze vannak kivételek is, minden irányban!
Az általad leírt "tünetegyüttes" valóban nem minősül kórosnak. A cicák szeretik az emberek számára furcsának tűnő pihenőhelyeket. Ami a tisztálkodást illeti, előfordulhat valamilyen külső élősködő a bőrén, illetve a szőrén (pl. ragadozóatka, bolha, stb.). Ezek okozhatják a nyugtalanságát. Ennek kizárása végett vidd el állatorvoshoz a cicát.
Én biztos, hogy nem fogom elpaterolni a kutyámat, ha gyermekem születik. Hiszen így legalább majd állat közelében nőhet fel, sokat tanulhat, tapasztalhat az állatokkal kapcsolatban, ami csak előnyére válik. Egészségügyi szempontból egyébként sokkal kritikusabb kockázat levinni a gyermeket az utcára, hagyni, hogy beleszippantson a levegőbe, horribile dictum homokozóba, vagy (még veszélyesebb!!) gyermekek közé engedni! Egy otthon, igényesen (féreghajtás, oltások, tisztán tartás, rendszeres állatorvosi vizit) tartott eb kockázata nevetségesen kicsi a várható előnyök mellett. Egyszóval lelketlenség egy (főleg 12 éves!!!) család kedvence (ráadásul gyermekszerető boxer!) kutyát eltenni a háztól láb alól!