96. Az állat lelke legyen rajta!
Egy állatot is fényképezhetünk úgy, mintha emberről készítenénk portrét. Czövek Miklós bizonyítja, hogy az állat is egyéniség, amely egy fotón bemutatható.
Egy állatot is fényképezhetünk úgy, mintha emberről készítenénk portrét. Czövek Miklós bizonyítja, hogy az állat is egyéniség, amely egy fotón bemutatható.
Dr. Nagy Gábor az I. Közép-európai Vadászgörény Fesztiválon mesélte el magazinunknak, mi teszi boldoggá és egészségessé a görényeket.
Nyomott, rövid orrú kutyáknál gyakori veleszületett rendellenesség, hogy az orrcimpájuk túl hosszú és belégzéskor lezárja a levegő útját.
Helyzet van! - szóltak szombaton a Kutyavári-dokik: ha sietünk, szemtanúi lehetünk egy megrendelt lóherélésnek. Ilyenen még úgy sem jártunk, tehát kocsiba be, térkép elő, irány Szigetszentmiklós.
Nincs rondább látvány egy veszetten férges lónál! Hogy a betegségeiket elkerüljük, a lovakat is időről-időre oltani és féregteleníteni kell.
Nem leszoktatni kell, ha nem a két kutya között beállítani a megfelelő rangsort, - esetleg valamelyik kutya ivartalanításával ezt hatékonyabbá tenni. A fajta nem jellemzően játékos, de megfelelő motivációval bizonyára el lehet érni valamilyen eredményt. A játék fotója nincs a mellékletben.
Ezt így sajnos nem lehet megítélni, ehhez pontosan tudni kellene, hogy mi is pontosan a bajok oka. Valószínűnek tartom, hogy a hányásnak és a szemtünetnek nincs összefüggése, de azért jobb egy vizsgálat!
Azt sajnos biztosra így nem lehet megmondani, hogy mi okozza a bajokat, de ebben az időszakban nagyon gyakori, hogy toklász (vagy annak egy kis darabja) fúródik be a kutyák lábujjai közé, vagy a lábfej más részeibe. Ennek van a legnagyobb valószínűsége. Ilyenkor szinte biztos következmény a gennyes gyulladás kialakulása, ami miatt fájdalom is van, meg duzzanat is kialakul. Ami egyébként emberi értelemben tisztának tűnik, az legtöbbször mikrobiológiailag egyáltalán nem az. A látszólag tiszta felületeken is milliószámra élnek baktériumok. De hangsúlyozom, ez inkább általános vélemény a részemről, mint az adott konkrét esetre vonatkozó hozászólás. Ahhoz ugyanis látni, vizsgálni kellene a kutyát és a lábvégeit.
Üdvözlöm! Hasi UH (gyomor), illetve esetleg kontrasztos RTG felvétel lehet szükséges ebben az esetben, hogy kiderüljön, mitől öklendezik a kutya. Egy alapos állatorvosi vizsgálatot javasolnék az ok kiderítésére.
Igen, a csirkecsont akár veszélyes is lehet a kutyának. A gyerekmesék és a helyes kutyanevelés, kutyatartás, kutyatáplálás az két egymástól nagyon távol álló világ. A marha- vagy sertéscsont nem törik szilánkosan - a szárnyas állatoké igen, - ez a külömbség ! Próbáljon inkább egy kutyatartással kapcsolatos könyvet elolvasni: http://bolthely.hu/4tappancs/id/00090_Horst_Hegewald-Kawich__KEVEREK_KUTYAK http://bolthely.hu/4tappancs/id/00127_Anna_Laukner___A_kutya_taplalasa A "kunyeráló" kutyát mi kutyatrénerek "helytelenül vagy rosszul nevelt"- nek hívjuk. Minden kutya leszoktatható erről.