96. Macska veszettség és álveszettség: hogyan különböztessük meg?
Hogyan lehet felismerni az álveszettséget, és milyen tünetei vannak a veszettségnek?
Hogyan lehet felismerni az álveszettséget, és milyen tünetei vannak a veszettségnek?
Ergo: nincs szüksége gabonára. Sokkal inkább fehérjére, húsra - hiszen ragadozó állatról van szó. Próbáld meg ezt figyelembe véve kiválasztani kutyád eleségét!
Kell hozzá egy hím és egy nőstény, kis romantika és nyugodt környezet. Ha mindez megvan, párzanak, a nőstény vemhesül és kisvártatva megérkeznek a csemeték. A részletekért kattints.
A mikrochip, illetve az általa hordozott kód az állatok legkorszerűbb és legbiztonságosabb azonosítója, amelyet az állatorvos ültet be a kutya bőre alá.
Spániel- és kutyabarátok: támogassátok Ti is az árva spánielek mentését, cserébe tiétek lehet ez a szép spánieles falinaptár!
A pontos diagnózishoz természetesen látni kellene a kutyát, sőt sokszor laboratóriumi vizsgálatra is szükség lehet annak eldöntésére, hogy mi okozza az elváltozást. Lehetséges, hogy bőrgyulladás (gombás, baktériumos?) miatt hullott ki a szőre vagy egy korábbi sérülés következménye a folt. Allergiás bőrproblémák (ekcéma) esetén is előfordulhat ilyen, ekkor nyalni/rágni is szokták a farkukat. Otthon meg lehet próbálni Neogranormon kenőccsel kezelni a területet, de ha nem múlik a folt, esetleg még nő is, akkor állatorvosnak kellene megmutatni.
A petefészek felelős az ösztrogén termelésért, hiszen az ösztrogén magyar neve: tüszőhormon, tehát a petefészek tüszői termelik. Így értelemszerűen a petefészek-eltávolítás elegendő, nem fog többé bagzani a cicus.
A leírtak alapján elég rossz állapotban lehet szegény. Elképzelhető, hogy tojását nem tudja lerakni (tojásretenció), de bármi más betegség is okozhatja a letargiáját. Szerintem mindenképpen állatorvosi vizsgálatra és segítségre lenne szükség (visszamaradt tojás eltávolítása, kalciumhiány kezelése, stb.).
Csak személyes vizsgálattal lehetne megállapítani, hogy miről is lehet szó. Lehet egy vérömleny (tályog), vagy akár daganat is, esetleg sérv vagy más... Éppen ezért mindenképpen meg kellene mutatni állatorvosnak.
Nem tudom, a hazavitel előtt mikor kapott utoljára enni. Lehet, hogy evett és nem volt éhes újra. Az is nagyon valószínű, hogy még új volt neki a környezet és ezért nem fogadta el az eledelt. Néhány nap biztosan kell neki, amíg akklimatizálódik és ezalatt biztosan nem is fog éhen halni.