96. Az állat lelke legyen rajta!
Egy állatot is fényképezhetünk úgy, mintha emberről készítenénk portrét. Czövek Miklós bizonyítja, hogy az állat is egyéniség, amely egy fotón bemutatható.
Egy állatot is fényképezhetünk úgy, mintha emberről készítenénk portrét. Czövek Miklós bizonyítja, hogy az állat is egyéniség, amely egy fotón bemutatható.
Dr. Nagy Gábor az I. Közép-európai Vadászgörény Fesztiválon mesélte el magazinunknak, mi teszi boldoggá és egészségessé a görényeket.
Nyomott, rövid orrú kutyáknál gyakori veleszületett rendellenesség, hogy az orrcimpájuk túl hosszú és belégzéskor lezárja a levegő útját.
Helyzet van! - szóltak szombaton a Kutyavári-dokik: ha sietünk, szemtanúi lehetünk egy megrendelt lóherélésnek. Ilyenen még úgy sem jártunk, tehát kocsiba be, térkép elő, irány Szigetszentmiklós.
Nincs rondább látvány egy veszetten férges lónál! Hogy a betegségeiket elkerüljük, a lovakat is időről-időre oltani és féregteleníteni kell.
Kedves Krisztián! Először is tisztázni kellene, hogy mi az oka a viszketegségnek. Lehet ez generalizált rühösség, atopia stb. Kellene végeztetni egy bőrkaparék vizsgálatot, illetve egy bőrkimetszéses szövettani elemzést. Ennek birtokában érdemes a kezelési stratégiát kialakítani, vagy ha az atopia igazolódik be, akkor a vérből elvégezhető teljeskörű allergia diagnosztikát ( Spot Platinum teszt) megcsinálni és utána hiposzenzitizálni. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc Az egyik leggyakoribb viszketéssel járó betegség, a rüh Allergiás és irritáns kontakt dermatitisz kutyáknál, macskáknál
Kedves Gazdi Szerintem ez a viselkedés nem szexuális jellegű a kutya felé, sokkal valószínűbb, hogy behódoló jelzéseket ad. Erősíteni kellene a kutya önbizalmát illetve a gazda is “megvédheti” leparancsolva róla a nyomulókat. Érdemes lehet kutyasuliba menni felügyelt futtatóra, ahol kiképző is meg tudja nézni és élőben tud segíteni. Sugár Péter Városi Kutyák Iskolája
Ha jól értette és a kutya szívén egy ilyen nagy daganat volt akkor csak egy új szív beültetésével lehetett volna rajta segíteni de ez jelenleg nem megoldható.
Kedves Gazdi, Ha szervi baja nincs a kutyának, akkor ilyen miatt nem kell abbahagyni a kirándulást. Ha nagyon kell neki, akkor úgyis ki fog jönni. A kerti pórázas séta jó megoldás szerintem is, esetleg hosszabb pórázon kezdve, mert lehet a póráz feszességétől nem jön a kaki :) A nagy ingerkörnyezet is lehet kiváltó ok (erdei szagok) ezért ennek a fokozatosságával is érdemes lehet próbálkozni. Sugár Péter Városi Kutyák Iskolája
Kedves Dalma! A Magnesium carbonicum CH5-ös vagy CH 9-es potenciáját lehet használni. DE!, ha már 1,5 hete kijön a kiskutyából minden, amit szopik, akkor érdemes lenne egy alapos kivizsgálás, ugyanis lehet, hogy valamilyen fejlődési rendellenesség, anatómiai probléma okozza a tüneteket, és azon nem fog segíteni a homeopátia. Mielőbbi gyógyulást kívánok a kiskutyának! Üdvözlettel: Andrea Dr. Kopócsi Andrea, holisztikus állatorvos, homeopata 06 (20) 928-4425 www.kimintvet.hu info@kimintevet.hu