1001. Hópárduc kölykök születtek a Szegedi Vadasparkban
Három kicsinynek adott életet Gongga, a Szegedi Vadaspark nőstény hópárduca (Uncia uncia), a kölykök átvészelték az első kritikus heteket és hamarosan a látogatóknak is bemutatják őket.
Három kicsinynek adott életet Gongga, a Szegedi Vadaspark nőstény hópárduca (Uncia uncia), a kölykök átvészelték az első kritikus heteket és hamarosan a látogatóknak is bemutatják őket.
Három fehér tigrissel (Panthera tigris mutatio alba) gazdagodott a Nyíregyházi Állatpark gyűjteménye: a Lisszabonból érkezett egyéves állatokkal együtt már öt tigris él a sóstógyógyfürdői látványosságban.
Tilos a kutyák fülének csonkítása augusztus 1-jétől, és farokkurtításra is csak az állat hétnapos koráig lesz lehetőség mostantól; az ebek csippel történő megjelölésére azonban még van öt hónapjuk a gazdáknak.
Augusztus 1-től szigorodnak az állattartási szabályok, az állatvédelmi bírság alapösszege ötezer forintról tizenötezerre nő, de többszöri jogsértés esetén akár több százezer forintos bírságot is ki lehet majd szabni.
Odafigyelnek házi kedvenceik táplálására a magyar macskatartók, a rendszeres állatorvosi kontrollt azonban már kevésbé tartják fontosnak.
Kedves Kérdező! Célszerű lenne mindkét cicát elvinni egy állatorvoshoz: a betegnek valószínű gyógykezelésre lesz szüksége a feltételezhetően macskanátha tüneteire, az egészséges cicát pedig egyúttal érdemes lenne vakcinázni, hogy vele ez ne fordulhasson elő. Ekkor megkaphatnák a megfelelő féreghajtó kezelést is, a kolléga tájékoztatni fogja az azzal kapcsolatos óvintézkedésekről. Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor Mályi Állatorvosi Rendelő www.malyiallatorvos.hu
Kedves Andrea! Valóban indokolt lehet az új kedvenc ilyen fokú karanténozása, a gyakorlatban azonban ezt nem feltétlenül szoktuk ennyire szigorúan venni. Fontosabb talán, hogy utcára, nagyobb kutyás közösségbe ne menjünk vele, amíg 2-3 parvo/kombinált oltást meg nem kap (oltási protokolltól függően változhat). Macskákkal való kontaktus esetén inkább a külső és belső élősködők a fontosak, ezek ellen mind a cicákat, mint a kutyákat kezelni kell és akkor elkerülhetjük a kellemetlenségeket. Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor Mályi Állatorvosi Rendelő www.malyiallatorvos.hu
Valószínűleg macskanáthás, el kellene vinni állatorvoshoz. A macskanátháról a kapcsolódó cikkekben olvashat bővebben.
Nem látom jól, de nősténynek tűnik. Már a születés után megállapítható a macskák neme. Kölyökkorban úgy lehet megállapítani a macskák nemét, hogy a végbélnyílás és a „másik nyílás” közötti távolságot kell megnézni. Kandúr cicák esetén ez a távolság nagyobb, mint a lány cicák esetében. ( A kandúroknál a végbél és a húgycső nyílása távolabb esik egymástól, mivel a herék közöttük helyeződnek, mint a nőstényeknél.) Ahhoz viszont, hogy ezt biztonsággal meg tudd állapítani, jó néhány kölyökmacskát meg kell „vizsgálnod”. Kandúr A végbélnyílás közvetlenül a faroktő alatt helyezkedik el (ez a nőstényre is igaz); a heréket tartalmazó herezacskó található alatta. A pénisz a herezacskó alsó részében van. Nőstény A hüvely függőleges nyílása csaknem közvetlenül a végbélnyílás alatt helyezkedik el; első ránézésre úgy tűnik, mintha összekapcsolódna a kettő.
A leírt bőrelváltozást többféle ok is előidézheti. Ezért lehetetlen vizsgálat nélkül arra a kérdésre válaszolni, hogy vajon az állat veszélyt jelent-e a környezetében élő macskákra. Tekintettel arra, hogy az állat nem az Ön tulajdona, jogkövető magatartás esetén nem járható út az állat "ellopása", a tulajdonos akarata ellenére történő "kényszergyógykezelés", még akkor sem, ha annak költségeit Ön vállalja. Erre való tekintettel ezeket a módszereket nem javaslom. Úgy gondolom, hogy a szomszéd hölgyet türelemmel és rábeszéléssel kellene meggyőzni, hogy tegye lehetővé az állat vizsgálatát és gyógykezelését. Érvként természetesen el kell mondani, hogy miután az Ön macskái kapcsolatba kerülhetnek a beteg állattal, Ön attól tart, hogy ők is megbetegednek. Ha más érv nem használ, végső soron lehet az állatvédelmi törvényre hivatkozni, melynek értelmében az állat tulajdonosának (gondviselőjének) kötelessége gondoskodni az állat megfelelő állat-egészségügyi ellátásáról .