1001. Mit kell tudnunk a dülmirigygyulladásról? (x)
A dülmirigygyulladás sokak életét keseríti meg. Főleg, ha a probléma rendszeres jelenlétéről beszélünk. Mik a tünetei, és mit tehetünk ellene? Hova forduljunk, ha ilyen problémánk adódik?
A dülmirigygyulladás sokak életét keseríti meg. Főleg, ha a probléma rendszeres jelenlétéről beszélünk. Mik a tünetei, és mit tehetünk ellene? Hova forduljunk, ha ilyen problémánk adódik?
Ha egy négylábú is a család tagja, akkor gondoskodnunk kell a rendszeres mozgásáról, mely számunkra segítség és ösztönző fogyókúránk során. Sokan nehezen veszik rá magukat a mozgásra, az étrend megváltoztatása pedig önmagában nem elég. A legegyszerűbb és legpraktikusabb, ha társra találunk hozzá, és egy kutya tökéletes társ!
A Corgi Cardigan szórakoztató társ, és szemfüles házőrző is. Mit kell tudni erről a kis termetű kutyafajtáról?
Minden bizonnyal sokan hallják ezt a kifejezést. Akinek idősebb szülei, nagyszülei vannak, minden valószínűség szerint fenyegették azzal, hogy összekötik vele a bajszukat. Kisgyermekként nehéz elképzelni, hogy a bajuszos papa mit köt össze a babaarcú unokával, de általában a gyerek ilyenkor tudja, hogy valami rosszat csinált.
Nem gyógyítható, ellenben kezelhető, sőt, megelőzhető betegség a felnőtt kutyák mintegy ötödét érintő ízületi gyulladás. A gyulladással járó fájdalom az életmód megváltoztatásával és állatorvosi, szakszerű kezeléssel jelentősen csökkenthető. A megelőzésben pedig alternatív lehetőségek is bevethetők.
Kedves Gazdi! A levele elolvasása alapján annyit tudok mondani, hogy neurológiai és epilepsziás tüneteket egyaránt mutat a kutyusa. Mindenképpen figyelembe kell venni az ágyból történő leesést, de hogyha az nem járt ájulással, akkor az agyzúzódást ki tudom zárni, tehát komoly trauma nem érte a fejet, amely indokolja a tüneteket. A leírása alapján már 8 hetesen jött az első nagy roham hányással kísérve, amely arra utal, hogy feltehetően agyi térfoglaló folyamat van az agyban, amelynek az egyik tünete a roham utáni hányás. Az epilepszia lehet szerzett, és lehet öröklött. Ha öröklött, akkor általában 1 és 5 éves kor között jönnek az első rohamok. A maguk esetében durva organikus agyi károsodásnak kell jelen lennie, ha már 12 hetes koráig is több rohama volt. Hogy meggyógyul-e egy epilepsziás beteg, az mindig az agyi alapbetegség függvénye. MRI vizsgálat nélkül nem lehet behatárolni a kórjóslatot adott esetben. A Medrolt érdemes adni, mert nemcsak fájdalom-csillapító, hanem agynyomáscsökkentő és vizelethajtó hatása is van, de kicsi a valószínűsége, hogy ettől meggyógyul. Üdvözlettel: Dr. Kiss Gabriella
A papagájok megfázásos tünetei elmúlhatnak maguktól is, ha a madárka meleg, száraz helyre kerül. A biztonság kedvéért érdemes lenne állatorvost felkeresni és egy hetes antibiotikum kúrával kezelni a problémát (a megfázásnak tűnő betegség fertőzés miatt is lehet).
Kedves Nono! A macskanátha után visszamaradó krónikus prüszkölés, szörcsögés esetén a cica szervezete nem tudta teljes mértékben leküzdeni a régi betegséget, ami egy állandó, - hol erősebb, hol gyengébb -, váladékozást tart fenn azóta is. Persze, hogy tud élni a cica még, sőt akár teljesen tünetmentessé is válhat. Ehhez azonban egy komplex kezelésre van szükség, amit a cica egyedi vizsgálata, és tüneteinek ismerete alapján egy homeopata állatorvos tud összeállítani. De addig is javaslom, hogy próbálja meg a következő szereket, és ha egy-két héten belül nincs lényegi javulás, akkor viszont mindenképpen keressen fel egy homeopata állatorvost, aki a cica egyedi tünetei alapján megkeresi a számára legmegfelelőbb szer(eke)t a gyógyulása érdekében. Ha szeretné, én is szívesen segítek: 06 (20) 928-4425. A váladék sűrű sárga, lehet véres is - Hydrastis D6 Visszatérő krónikus nátha, gennyes-nyálkás sárgás-zöldes bűzös váladékkal - Cinnabaris D6 Sűrű sárga váladék, aminek nincs rossz szaga, köhögéssel - Sticta pulmonaria D6 Krónikus sinusitis - Phosphorus D12 Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea
Kedves Gazdi, igen, a gyulladt, csipás szem lehet akár macskanátha is. Ezt a betegséget többféle vírus és baktérium, valamint ezek kombinációja okozza és ettől függ, hogy mennyire súlyos a cica állapota. Ilyen esetben is érdemes elvinni állatorvoshoz, hogy kezelést, gyógyszert kapjon a mihamarabbi gyógyulás érdekében és azért, nehogy a későbbiekben is jelentkezzen a probléma. Sajnos látatlanban nehéz segíteni. Mindenképpen javasolt megmutani állatorvosnak.
Szia! Lehetséges fertőzés is, de ezt orvos tudja megállapítani. Én azonban inkább a rácsra gyanakodnék. Sokszor sebzik meg magukat, és akár a fülüket is.:) Sokszor a heves vakaródzás is okozhat ilyet. Egy orvosi látogatást megér, mert ha fertőző azt jobb minél előbb kezelni.