1006. Drogcsempésznek állt egy fekete macska
Börtönbe csempészett kábítószert egy macska Oroszországban, de elkapták.
Börtönbe csempészett kábítószert egy macska Oroszországban, de elkapták.
Madarat fogott a cicus? Vagy egy egér került haláltusája után a lábtörlőnkre? Ez csak a felszín. Ennél sokkal többet ölnek a macskáink.
Többé már nem lehet válaszút elé állítani valakit, hogy: Vagy a gyerek vagy a kutya! Nem jelent akkor egészségügyi kockázatot a kutya jelenléte, sőt! A kutyás családok gyerekei egészségesebbek is.
Az internet és a közösségi oldalak világában azt hiszem, mindannyian rengeteg segítségkérő felhívást olvashatunk, melyben olyan állatokért, kutyákért, macskákért emelik fel emberek a hangjukat, akiken túladtak, bántottak, kidobtak.
Ki ne imádná a görögdinnyét? - még a cicák is oda vannak érte, persze azért nem úgy mint mi... :) Focizni és pofozni, körbejátszani például tökéletes..
A leírt bőrelváltozást többféle ok is előidézheti. Ezért lehetetlen vizsgálat nélkül arra a kérdésre válaszolni, hogy mivel kezelje az állatot. MIndenképpen bőrkaparék-vizsgálatot is javasolnák (természetesen előtte a külső élősködőket is ki kellene irtani).
A kiscicát mesterségesen szükséges etetni, de ne tehéntejjel, hanem macskatápszerrel! Az alábbi cikkben minden szükséges információt megtalál: http://www.haziallat.hu/macska/taplalkozas/kismacska-etetese/2109/
Kedves Mónika, Az ivarérett kandúr elkezd jelölgetni, ez független az alomtálcától. Megjelöli a felségterületét, valószínűleg anyukája ágyát is annak tekinti. Ha nem akarják tenyésztetni, csak hobbicélra tartják a cicust, akkor mielőbb ajánlott ivartalanítani. Sajnos már picit el is késtek ezzel, mert ha kialakult a jelölési szokás, az ivartalanítás után is megmaradhat egy ideig... Részletes információt az alábbi cikkekben talál: http://www.haziallat.hu/macska/gondozas/macska-kandur-stop/1699/ http://www.haziallat.hu/macska/gondozas/kan-kandur-ivartalanitas-100/1385/ http://www.haziallat.hu/macska/gondozas/kandur-macska-ivartalanitasa-ivartalanitas-elonyei/2021/
Vigye állatorvoshoz és vele adasson be széles spektrumú féreghajtót, ami a legtöbb féregre hat, így a galandférgekre is. Macskának nem könnyű a tabletta beadása, ezért küldöm oda, és hogy biztosan megfelelő készítményt kapjon. Az összes egy háztartásban élő állatot egyszerre kell féregteleníteni és 2 hetes különbséggel többször megismételni saját és gyermekeink biztonsága érdekében is. A későbbiekben 3 havonta egyszeri féregtelenítés elegendő.
A macska felnőtt korára kialakít magának egy rendet, és erről nagyon nehezen mond le. Minden körülötte lévő tárgyat leltárba vesz és számon is tart. Érdemes megfigyelni mit tesz a macska, amikor egy új bútordarab vagy tárgy kerül a lakásba. Mereven nézi, majd egy idő múlva odamegy hozzá megszaglászni, körbejárni. A megszokott rend felborulása néhány macskát erőteljes izgalmi állapotba sodorhat. Költözéskor is hasonló történhet a cicával. Az első napokban a macskát egy számára biztonságos helyiségben tartsuk, ha egyedül kell hagynunk egy időre. A lakás többi helyiségét csak oly időkben engedjük neki felderíteni, amikor magunk is vele lehetünk. Az alkalmazkodás időtartama a macskától függ. Vannak macskák, amelyek könnyebben beilleszkednek az új környezetbe, míg másoknak ehhez esetleg több hétre, hónapra is szükségük van. Hiszen a félelem valóban nagy gátja lehet a kiszoktatásnak, mert egy pánikhelyzetet követően a macska egy bizonyos időre elveszti a tájékozódó és döntésképességét, majd ezt követően baleset éri vagy reális időn belül nem talál haza. - Biztonságosabb lenne, ha megtartanák a jelenlegi kombinált módszert, talán a benti és a kinti aktivitást, játékot kibővítve érdekesebbé, intenzívabbá téve Ha kertes házba költözünk, a macskát legalább egy-két hétig ne engedjük ki, és azt követően is csak felügyelet mellett menjen ki a szabadba még legalább egy hétig. Utána már nem fog elmenni, olyan köröket jár be, hogy visszatalál, persze ez a kör egyre tágabb lesz.