1006. Veszettség és toxoplazmózis: macskáról emberre terjedő betegségek
Hogyan terjedhet át macskáról emberre a toxoplazmózis, és mit tehetünk azért, hogy megelőzzük? Válaszok a cikkben!
Hogyan terjedhet át macskáról emberre a toxoplazmózis, és mit tehetünk azért, hogy megelőzzük? Válaszok a cikkben!
Azok a saláták, amiket sokszor a szupermarketekben veszünk, bizony meg sem közelítik az igazi salátákat. Nem véletlen, hogy olyan tévhitek keringenek, miszerint a saláta nem laktat. Ez nem igaz! Ha igazi salátát eszel, akkor bizony jól fogsz lakni!
Milyen a collie természete, mennyire könnyen tanítható, és hogyan ápoljuk a szőrét? A cikkben mindenre választ kapsz!
Ahogy egyre gyorsul a világ és vele az életmódunk, egyre nagyobb jelentősége lesz a lelki egészségnek is. A szorongásos tünetek ma már rendkívül sok embert érintenek hosszabb-rövidebb ideig.
Mi a legjobb megoldás kullancs ellen? Nyakörv, cseppentős folyadék, vagy szájon át adható kullancs elleni készítmény a jobb?
A levágott, megpörkölődött bajusz szőrök néhány hónap alatt megnőnek, nincs velük semmi teendő DE ha a cicájánál egyensúlyzavart észlel, függetlenül attól, hogy kismértékű vagy erőteljes-e az egyensúlyzavar, minél hamarabb vigye el egy kisállatokkal is foglalkozó állatorvoshoz. Az egyensúlyzavar ugyanis mindig valamilyen idegrendszeri eredetű betegség és/vagy a közép- és a belsőfül betegségeinek a tüneteként jelentkezik az állaton, ezt csakis állatorvos tudja vizsgálatok alapján diagnosztizálni és gyógykezelni. Ha arra gondolt a kedves gazdi, hogy a bajuszszőr hiánya okozná ezt a tünetet, meg kell cáfoljam. Nem okoz semmilyen egyensúlyzavart a bajuszszőr részleges vagy teljes hiánya.
Amennyiben a kiskutya az elhullását követeően nem lett felboncoltatva, és nincs a boncolási eredményről megfelelő jegyzőkönyv a birtokukban, akkor esélytelen a kérdés, és nem szabad belemenni semmiféle további lépésbe. Nem tudják ugyanis semmivel sem bizonyítani azt, hogy valóban az volt a baja, amit a vizsgálatok alkalmával megállapítottak nála. Ahhoz ugyanis, hogy a tenyésztőt hibás teljesítés miatt bepereljék, önmagukban nem elegendőek a vizsgálati leletek. Boncolási jegyzőkönyv nélkül egy közepes ügyvéd is pillanatok alatt megnyeri a pert a tenyésztőnek, még akkor is, ha önöknek van igazuk, és akkor még a perköltségek is az önök nyakába szakadnak. Úgyhogy maradnak a tanulságok! Reklamálni a tenyésztőnél akkor kellett volna esélyes, amikor az első tüneteket észlelték. Ekkor lett volna lehetőség arra, hogy jelezzék neki, hogy az egészségesnek mondott kutya beteg, és veleszületett betegsége van, és ekkor kellett volna valami igénnyel fellépni vele szemben (árengedmény, visszavétel, másik kölyökre cserélés, stb).
Kedves Kérdező! A híg székletnek többféle oka is lehet, akár az előző napokban elfogyasztott táplálék, stressz, vagy sajnos betegség is. Ha a széklet színe nem lett zöldes, a szaga nem változott bűzössé, nincsenek benne kis buborékok, és a gerle viselkedése nem romlott feltűnően (nem borzolja a tollát, nem gubbaszt csukott szemmel, nem iszik feltűnően sokat), akkor nem gondolnék komolyabb bajra. Az emésztést segítheti egy kis almaecetes víz (1 literbe 5ml 5%-os) 1-2 napig adagolva, azután érdemes lehet probiotikumot (Gastroferm M+C) adagolni az ivóvizébe. Valamint egy fél kávéskanál mák a magok közé keverve megszüntetheti a híg székletet. Bízom benne hogy helyre jön a gerle! Üdvözlettel: Kis Klaudia
Kedves Tamás! Nagyon sajnálatos az eset. A leírásból nem derült ki, hogy kapott-e védőoltásokat, milyet és hányszor. A biztos diagnózist csak boncolással lehetett volna tisztázni. Üdvözlettel és együttérzéssel Háziállat.hu
Kedves Anikó! A kutyusnak szükséde lenne egy részletes gasztroenterológiai kivizsgálásra (vérvizsgálat, bélsárvizsgálat, emésztési vizsgálatok, ultrahang, esetleg röntgen stb.), mert valószínűleg valami idült gyomor-bélbetegség van a háttérben (pl. IBD, SIBO, EPI stb.). Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu