1011. Miért játszik durván a macska?
A macskák ragadozó állatok. Kölyökkorban egymással és szüleikkel játszanak, akikkel egy nyelvet beszélve hamar megtanulják, hogy hol van ebben is a határ.
A macskák ragadozó állatok. Kölyökkorban egymással és szüleikkel játszanak, akikkel egy nyelvet beszélve hamar megtanulják, hogy hol van ebben is a határ.
A macskában a vadászösztön, a zsákmányszerzési hajlam genetikailag biztosított, a cica fiatal időszakában begyakorolt és tökéletesített, több különböző viselkedési formából összetevődő, természetes magatartásforma.
Nem csak egérfogónak tartanak macskát a magyarok. A macskatulajdonosok közül tízből heten egész életre szóló elköteleződésnek tekintik az állattartást és barátaiknál is nagyobb figyelmet szentelnek kedvencüknek.
A macska nem éppen az az állat, amelyik csak úgy tűri, hogy becsomagolják. Vagy mégis?
A macska háziasítása hosszú időt vett igénybe. Megszelídítése akkorra tehető, amikor az ember föladta a nomád életformát és letelepedett. A helyhez kötöttség a macska számára is kedvezőbb életfeltételeket teremtett.
Kedves Gazdi! Miért szeretne a kutyának macskaeledelet adni, az macskának való. A kutya egyen kutyatápot! Bár mindkét állat ragadozó, táplálékszükségletük különböző. A kutyák növényeket, gyümölcsöket is esznek, a macskák csak húsevők. A cicák étrendje több fehérjét tartalmaz. Ha néha felcseréljük táplálékukat, nem történik baj, de rendszeresen már súlyos betegségekhez vezethet. A kutyáknak árt a túl sok fehérje, a cicák pedig hiánybetegségeket kaphatnak.
Kedves Gazdi, Sajnos a hajszál veszélyes lehet, nem kéne hagyni, hogy lenyelje, okozhat bélelzáródást, pont úgy mint a szőrlabda, amit esetleg nem tudnak kiköpni. van erről cikkünk, ajánlom figyelmébe: Macska mindent megrás, nyalogat:http://www.haziallat.hu/macska/viselkedes/macska-megrag-nyalogat/3532/MAcska szőrlabda:http://www.haziallat.hu/macska/gondozas/macska-szorlabda-emesztes/1685/
Kedves Gazdi, erről a témáról született már cikkünk, minden segítséget megtalál benne: http://www.haziallat.hu/macska/gondozas/macska-valogatos-137/1423/
Kedves gazdi! Ne aggódjon, több hétbe is beletelhet, mire megszokja az új helyet a cica - ez persze az új gazdik hozzáállásától is függ (leginkább attól, hogy családtagnak szeretnék-e a cicát és így foglalkoznak vele). Adjanak neki időt, két hét alatt fel kell, hogy oldódjon a cica az új helyen.. Az alomtálát, kosarát, ivó- és evőedényét olyan helyre tegyük, ami nyugodt, nem túl forgalmas helyen van (kevest járkálnak arra Önök), így tud enni, innni, amikor akar. Az első napokban a macskát egy számára biztonságos helyiségben tartsuk, ha egyedül kell hagynunk egy időre. A lakás többi helyiségét csak oly időkben engedjük neki felderíteni, amikor magunk is vele lehetünk. Az alkalmazkodás időtartama tehát a macskától függ. Vannak macskák, amelyek szó szerint néhány perc alatt beilleszkednek az új környezetbe, míg másoknak ehhez esetleg több hétre is szükségük van.
A leírtak alapján elég alaposan kivizsgálták a cicát. Belső sérülés nem okoz fogyást. A belső sérülés veszélye a vérveszteség, vagy a húgyhólyag megrepedése, ami azonnal, de max. néhány napon belül súlyos tüneteket vagy halált okoz. Úgy látom ,jó minőségű táplálékkal is etetik. Megfelelő táplálás mellett fogyást okozhat daganatos megbetegedés, ami nem igazolódott,és fiatal állatban nem is jellemző.Férgességre is gyanakodhatnánk, de egy jól tartott, rendeszeresen állatorvoshoz hordott macska biztosan részesült már többször is parazita ellenes kezelésben.Egy rutin laborvizsgálatba nem tartoznak bele hormonális vizsgálatok. Ha ez nem volt, érdemes lenne ebben az irányban is gondolkodni ( pajzsmirigy túlműködése, mellékvese alulműködése). Nem megfelelő táplálék emésztődés(hasnyálmirigy működési elégtelensége). Nem megfelelő tápanyag felszívódás(, amelyet különböző típusú bélbetegségek okozhatnak, és biopsziás vizsgálattal diagnosztizálhatók .Fokozott tápanyag vesztés a belek betegsége( fehérjevesztéses enteropathya) vagy a vese betegsége ( fehérjevesztéses nephropathya ) miatt. A csökkent tápanyagbevitel is fennállhat, mert Ön is csökkent étvágyat tapasztalt. Érdemes lenne valamilyen étvágy fokozó készítménnyel, vitaminnal próbálkozni. Beszéljék meg mindezt állatorvosukkal.