1011. A kutya, macska túletetése állatkínzás - így büntetik az osztrákok
A legnagyobb probléma az, hogy a gazdik nem veszik elég komolyan, ha a kedvencük túlsúlyos, pedig az elhízásnak komoly következményei lehetnek betegségek formájában.
A legnagyobb probléma az, hogy a gazdik nem veszik elég komolyan, ha a kedvencük túlsúlyos, pedig az elhízásnak komoly következményei lehetnek betegségek formájában.
Az oroszlán semmilen tünetet nem mutatott, a halála előtt tapasztaltak csak némi orrfolyást nála.
Egyre elterjedtebb a köztudatban az a tény, hogy mennyire jó élettani hatásokkal rendelkezik a gránátalma. A Nyugat- és Közép-Ázsiából, illetve a Földközi-tenger térségéből származó, de ma már jellemzően világszerte termő gyümölcs rendkívül egészséges.
Egy kutyatartó előtt sem ismeretlen a szívféreg fogalma, még akkor sem, ha volt olyan szerencsés, hogy kis kedvencét eddig elkerülte a baj. Számos lehetőség áll rendelkezésünkre megelőzni a szívférgességet, de akkor sem kell kétségbe esnünk, ha kezeléséről kell gondoskodnunk.
A bélflóra működése erősen összefügg a fogyással. Az élelmi rostok pedig fontosak mind a bélflóra egészséges működése szempontjából, mind pedig a fogyás elősegítése szempontjából. Hogy pontosan miről van szó, kiderül a cikkből.
Sajnos a leírtak alapján nem sok jóval tudom bíztatni. Nincs kizárva, hogy a körte has hátterében FIP (fertőző hashártyagyulladás) van. A betegség sajnos nem gyógyítható. A has próbacsapolásával a kérdés eldönthető. Ezt FIP esetén is érdemes megtenni, mert a felgyűlt váladék egy részének eltávolításával az állat megkönnyebbül.
Ha ilyen makacs, nem gyógyuló sebről van szó, felmerül az autoimmun betegség, vagy daganat gyanúja. Előbbit egy vér laborvizsgálattal lehet igazolni, ANA (anti DNA) vizsgálatával, az utóbbi esetben kellene egy citológiai mintát venni az elváltozott területekről és azt megvizsgáltatni . A Budapesten és környékén működő állatorvosi laborok bármelyike meg tudja csinálni ezeket a vizsgálatokat. Állatorvosa biztosan le tudja venni a mintákat és beküldeni a laborba.
Ha ilyen fiatal kutyán ilyen tünetek mutatkoznak, valóban reálisan jön szóba az örökletes háttér, vagy a fejlődési rendellenesség. Így van reális alapja a kolléga véleményének. Véleményem szerint megismételt és alapos neurológiai vizsgálatokat kellene elvégeztetni, utána lehet(ne) dönteni a kiskutya sorsáról.
Madaraknál szinte minden betegség az Ön által leírtakhoz hasonló tünetekkel jár. A gubbasztás, a borzolt tollazat, a kedvetlenség és viselkedésének megváltozása mind valamiféle betegségre utalhat. Azt, hogy pontosan miféle betegségre, azt csak egy állatorvosi vizsgálattal lehetne esetleg eldönteni. jó jel lehet, ha eszik és iszik, de ettől fügetlenül javasolnék egy látogatást egy állatorvosi rendelőben.
Azt gondolom, hogy a kutyus tudja mi a szobatisztaság és nem betegség tünete az éjszakai inkontinencia, hanem valóban nem tudja ennyire tartani. Javaslom, hogy éjjel a lehető legkésőbbi időpontban, és reggel a legkorábban vigyék őt le. Sajnos mostanában lett divat a kutyapelenka, pedig ez csak macerásá teszi a dolgot: A pelenkára szoktatás, majd pelenkáról leszoktatás néha a tartási körülmények, vagy a kutya fajtája miatt indokolt, - de mindenképpen macerássá teszi a végső szobatisztaság elérését. A megszidás kevésbé hatékony. Inkább figyelni kellene és már a ráutaló magatartási jelekre, az ürítést közvetlenül megelőző testbeszédjelekre kellene reagálni. Lespriccolni, tapsolni, dobbantani, zörgő tárgyat mellé dobni. De ha küld egy e-mailt Stefan Simannak (info@4tappancs.hu) elküld Önnek egy részletes írást a szobatisztasággal kapcsolatban.