1011. Kutya-macska ivartalanítási akciók Érden - 2019 ősz
Az ivartalanítási akció célja, hogy a felelős állattartás jegyében minél kevesebb állat szülessen feleslegesen, csekély gazdihoz jutási eséllyel.
Az ivartalanítási akció célja, hogy a felelős állattartás jegyében minél kevesebb állat szülessen feleslegesen, csekély gazdihoz jutási eséllyel.
Az elmúlt években számos független kisállat fogorvos adott ki figyelmeztetést a kemény kutyajátékok és a fogtörések növekvő számának összefüggése miatt, ezért egyre többen sürgették a probléma átfogó, tudományos vizsgálatát. A Pennsylvaniai Egyetem friss kutatása szerint a kemény tárgyak rágása veszélyt jelenthet a kutyák fogazatára, és könnyen fogtöréseket okozhat.
Az egyik leggyakoribb tévhit a gazdik körében, hogy a tápellergia leggyakoribb formája a csirkeallergia és hogy ez felel a kedvencük problémáiért.
Az afrikai sertéspestis (ASP) vírusa nem válogat, ugyanúgy megbetegíti a vaddisznókat, a gazdasági haszonállatként tartott sertéseket és a kis kedvencként nevelt törpemalacokat is.
A Délpesti Állatgyógyásztai Központban rengeteg műtét végeznek naponta, összefoglalták mire kell figyelniük a gazdiknak a műtét előtt és után.
A leírtak nem egészen egy tipikus epilepsziás roham tünetei de az első gondolatom mégis ez. Figyelni kell a következő időszakban, és ha hasonló produkciói lennének, érdemes felkeresni állatorvost. Ha van lehetőség videót készíteni, az sokat segíthet! Mást egyelőre nem lehet tenni, ill. egyelőre nem érdemes. Kutyák epilepsziás működészavarairól Kutyaepilepszia: alapvető tudnivalók
Mindenképpen forduljon állatorvoshoz! Bélgyulladás, bél paraziták a leggyakoribb probléma a vírusos macskabetegségeken kívül. Macskabetegségek: tünetek és kezelésük
Mielőbb egzotikus állatorvoshoz kellene fordulni, ugyanis a kopasz foltokat sok minden okozhatja. Különböző bőrbetegségek például atka, vagy gombafertőzés. De ezekre különböző szereket kell alkalmazni, amit jobb ha állatorvos javasol. Ha a tengerimalac nőstény, akkor a kopasz foltokat akár petefészekciszták is okozhatják. Valamint az is lehetséges, hogy a malacka saját magának (vagy ha van társa akkor ő) is rághatja, ha valamilyen fájdalma van, vagy nem fogyaszt elegendő rostot (széna, fű, fűfélék). Tengerimalacom vakarózik, vedlik. Hogyan gyógyítsam?
Kedves Gazdi, Látatlanul is patkányírtó mérgezés - vagy egyéb mérgezés állhat a háttérben, nagyon sajnáljuk. https://www.haziallat.hu/kutya/betegseg-gyogyitas/patkanyirto-patkany-mereg-mergezes-kutya/2880/
Üdvözlöm!! Mindenképp azonnal elkellene vinni őt megfelelő egzotikus állatorvoshoz, aki hörcsöggel is foglalkozik. Helyileg merre vagytok? Akkor úgy küldöm az adott helyen ki az aki ért hozzá. Enni, inni eszik? Innen sajnos nemtudom megmondani mi történhetett. Esetleg lépj be fbon a hörcsög imádók csoportba és ott könnyebben tudunk segíteni és egy listát is tudok küldeni az orvosokról.