1026. Gorillákat terveznek leölni több európai állatkertekben
Az állatvédők szerint ezeket az egyedeket vissza kellene engedni a vadonba.
Az állatvédők szerint ezeket az egyedeket vissza kellene engedni a vadonba.
A fogszuvasodás, a fogínybetegségek vagy a fogcsikorgatás egyaránt nagyon kellemetlenek tudnak lenni. Komoly gondot okozhatnak a mindennapjaidban. Bármilyen hihetetlennek tűnik, de a fogbetegségek is kialakulhatnak lelki tényezők miatt.
A magánszemélyi önrendelkezéssel kapcsolatos ügyintézés közé tartoznak egyrészt a saját magunkról való rendelkezés olyan helyzetekre előre, amikor már erre nincs lehetőségünk, másrészt a halálunk utáni vagyoni helyzet rendezésére szolgáló végrendelet. Ma már online intézheted mindkettőt.
Azt a régi tapasztalatot, mely szerint a szorulás kellemetlen, egy bölcs magyar szólás is megörökítette: “Fejedet hidegbe, lábadat melegbe, hasadat hígan, úgy élsz vígan”. A “hasadat hígan” jó tanács, mert azt jelenti, hogy a kínzó helyzet elkerülése érdekében a széklet lazítása az egyik legfontosabb feladat.
A kutyák számára rendkívül fontos egészségük megőrzése érdekében a rágás, azonban az korántsem mindegy, hogy milyen minőségű táplálék és táplálékkiegészítő kerül a szervezetükbe.
Tény, hogy városban kisebb az esélye, hogy a nyuszi fertőzött szúnyoggal találkozzon, azonban mostanában, hogy a szúnyogokat kissé vagy sehogy nem irtják, én javasolnám az oltóanyag beadását. Jobb félni mint megijedni.:)
A lábát nem feltétlen betegség miatt rázza. Ezt teszik akkor is, ha nedvesség - vagy számukra ellenérzést váltó tárgy - kerül rá. Azonban a széklet hiánya nem jó jel. Feltétlenül orvoshoz kell vinni, ő látja az állatot és tudja, hogyan kell beavatkozni. A nyuszinál az otthoni kezelés ritkán válik be, mert nagyon gyorsan összeomlik a kis szervezetük. Ezért inkább mielőbb orvos. Majd írd meg mit mondott..
Kedves Gazdi! Természetesen a távolból csak tippelni tudnék (pl. gyulladás), de ennek nem sok értelme lenne, hiszen mindenképpen gyorsan állatorvoshoz kell őket vinni, ahol alaposan megvizsgálják és kezelik is a betegséget.
Kedves gazdi! Miután a kullancsot kiszedtük (vagy kijött magától), kövessük figyelemmel az érintett testtájat 5-6 hétig. Bár a fertőzést nem könnyű észrevenni, a legalább 5 cm-esre megnövő, leginkább ovális alakú, kokárdaszerű bőrpír a csípés körül már gyanakvásra adhat okot. A Lyme-kór kórokozója az úgynevezett Borrelia burgdorferi baktérium, amely a bőrbe jutás után szaporodni kezd, majd elterjed a testben és célba veszi a vesét, májat, az agyat és az ízületeket, valamint bejut a gerinc-agy folyadékba. Nem írja, hogy beoltatta-e a kutyát kullancsok által terjesztett betegségek ellen... Sajnos ha nme távolítja el a kullancsot, akkor nagyobbb az esély, ha fertőzött volt a kullancs, hogy átmehetett a kutyába. Általában az első 24 órában nem fertőz, ezért kell kirándulások után átvizsgálni a kutyát és azonnal eltválítani a kullancsot.
Üdv, Nem valószínű, hogy ez betegségre utal, viszont nem szabad feladni a próbálkozást, és beletörődni abba, hogy nem eszi meg. Az ékszerteknősök helyes takarmányozása az EGYBEN (fagyasztott majd felolvasztott) kishal etetésével valósul meg ... így érdemes 1-2 napot esetleg koplaltatni a teknőst, kis darabokra vágni a halat és úgy adni neki.. előbb utóbb meg fogja enni.... -Éva