1026. Gorillákat terveznek leölni több európai állatkertekben
Az állatvédők szerint ezeket az egyedeket vissza kellene engedni a vadonba.
Az állatvédők szerint ezeket az egyedeket vissza kellene engedni a vadonba.
A fogszuvasodás, a fogínybetegségek vagy a fogcsikorgatás egyaránt nagyon kellemetlenek tudnak lenni. Komoly gondot okozhatnak a mindennapjaidban. Bármilyen hihetetlennek tűnik, de a fogbetegségek is kialakulhatnak lelki tényezők miatt.
A magánszemélyi önrendelkezéssel kapcsolatos ügyintézés közé tartoznak egyrészt a saját magunkról való rendelkezés olyan helyzetekre előre, amikor már erre nincs lehetőségünk, másrészt a halálunk utáni vagyoni helyzet rendezésére szolgáló végrendelet. Ma már online intézheted mindkettőt.
Azt a régi tapasztalatot, mely szerint a szorulás kellemetlen, egy bölcs magyar szólás is megörökítette: “Fejedet hidegbe, lábadat melegbe, hasadat hígan, úgy élsz vígan”. A “hasadat hígan” jó tanács, mert azt jelenti, hogy a kínzó helyzet elkerülése érdekében a széklet lazítása az egyik legfontosabb feladat.
A kutyák számára rendkívül fontos egészségük megőrzése érdekében a rágás, azonban az korántsem mindegy, hogy milyen minőségű táplálék és táplálékkiegészítő kerül a szervezetükbe.
Ha a kiskutyája már három napja egyáltalán nem eszik, akkor a javaslatom az volna, hogy állatorvosához vigye és ott a doki alaposan kivizsgálja. Legtöbbször valamilyen betegség tüneteként jelentkezik az étvágytalanság. Ha már járt állatorvosánál és kezelteti a kiskutyát, emellett étvágytalan, akkor a következőket javaslom: 1. Ha nem hány és nincs hasmenése, akkor adhatnak állatpatikákban kapható Calopet pasztát (vitaminos, nyomelemekkel kiegészített tápszer pótlóként is jó). 2. Arra ügyeljen mindenképpen, hogy elegendőt igyon a kutya (tiszta ivóvízzel, elektrolit oldattal, nem túl fűszeres levessel). 3. És olyan ételt próbáljon adni, amit máskor nagyon szeret (lágysajt, konzerv, stb.).
Nagyon nehéz döntés előtt áll. Ugyanis 5 hetes koráig nagy nehézség árán saját kezűleg felnevelt kiskutyája a választás elé állított. Farkastorokkal született kiskutyák általában hamar meghalnak, mivel saját erőből szívni, szopni nem tudnak. Mesterségesen etetett kis ebek is egy idő után sokszori félrenyelés következtében tüdőgyulladás miatt elhullanak. Az Ön esetében, ha már 5 hetes koráig felnevelte, keressen egy olyan kollégát, aki a problémát felismeri és esetleg meg is tudja műteni. Ha a műtéten túl van és meggyógyul, sokáig élhet kedves gazdijával. Viszont ha nagy a szájpadláson az anyaghiányosság, nehezen megoldható vagy egyáltalán nem lehetséges. Hosszú és küzdelmes napok lesznek. Jól gondolja át és döntsön jól. Ha műtét jól sikerül és szép, nagy "kiskutya" lesz belőle, tenyészteni nem szabad vele. Ugyanis örökíti a betegséget a utódainak.
Nem tudok sokat segíteni így levélben, hiszen úgy tűnik, komoly a helyzet. Remélem történt vérvizsgálat is, hiszen ha idősebb cicáról van szó, a hasmenés lehet valamilyen más alapbetegség tünete is. Nagyon fontos része a kezelésnek a diéta és a ún. intestinal dietás állatorvosi tápok adása (HILL´s, Eukanuba, Royal Canine). Ezek csak állatpatikákban és vényre kaphatóak. Kérje orvosától!
Igen, előfordulhat a fülatkásság, ami elég gyakori (sűrű, sötétbarna, száraz, pergamenszerű váladék, erős viszketéssel!). Persze más okból is lehet külső hallójárat gyulladása a nyuszinak. Állatorvoshoz kellene vinni, aki megvizsgálja és a betegségnek megfelelő fülcseppet vagy kezelést fog ajánlani.
Nagyon úgy tűnik, hogy valamiféle bőrbetegsége van a hörinek. Ez lehet gomba, baktérium vagy parazita is. Ilyeneket "beszerezhetnek" az alomból, berendezési tárgyakról, emberi kézről stb. szóval bárhonnan. Mindenképpen meg kellene mutatni állatorvosnak, aki megfelelő kezelésben fogja részesíteni. Olvass tovább! Hörcsög, csincsilla, mókus - milyen ketrec való nekik? Segítség! Depressziós a hörcsögöm!