1031. Kutya-macska ivartalanítási akciót hirdet az Árvácska Állatvédő Egyesület
4000-10000 Ft között ivartalaníthatják most kutyáikat, macskáikat a Szentendrén és környékén lakó állattartók az Árvácska Állatvédő Egyesület jóvoltából.
4000-10000 Ft között ivartalaníthatják most kutyáikat, macskáikat a Szentendrén és környékén lakó állattartók az Árvácska Állatvédő Egyesület jóvoltából.
Természetvédelmi együttműködés eredményeként egy öreg és egy fiatal mentett parlagi sast engednek szabadon november 6-án a Jászberényi Sasközpontból - írja közleményében a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME).
Ha valakinek nincs lehetősége kutyát vagy macskát tartani, de mégis megosztaná otthonát valamilyen kisállattal, akkor felmerülnek az olyan ketrecben, vagy terráriumban tartható állatok, mint a hörcsög, tengerimalac, nyúl.
Mi az a babézia? Hogyan ismerhető fel? Forduljunk-e orvoshoz vele? Hogyan előzzük meg - ezekre a kérdésekre kerestük a választ cikkünkben.
A vemhesség minden állatfajnál kockázatos a nőstény és a kicsik számára. Így van ez a tengerimalacoknál is, de előfordulhat, hogy vemhes állaltot viszünk haza, így jobb ha tisztában vagyunk vele mivel jár egy vemhes nőstény tengerimalac gondozása.
Kedves Gazdi! Az Ön által leírt problémára is természetesen léteznek ún. szelíd gyógymódok, mint amilyen pl. a homeopátia is. Azonban ezek mindegyike a holisztikus terápiák körébe tartozik, ami azt jelenti, hogy ilyen esetekben soha nem a tüneteket, a betegséget kezeljük, hanem mindig a beteget (a maga teljességében)! Tehát ún. „személyre szabott” terápiával, amit mindenképpen egyedileg kell összeállítani. Egy valóban hatékony kezeléshez igen sok tényezőt kell figyelembe venni: a kutyus pontos tüneteit, az előzményeket (feltételezett kiváltó okok!), a körülményeket, hogy mi javít, mi ront az állapotán, és a pszichés – lelki beállítottságát is. Szívesen javasolnék Önnek egy-két olyan készítményt (ha ez így működne!), ami segíthetne kedvencén, - de, mint már fentebb leírtam -, ilyen esetekben természetes és hathatós gyógymód csak egyedi kezelés formájában képzelhető el. Ha további kérdései lennének a terápiával kapcsolatban, kérem, hívjon! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, holisztikus állatorvos, homeopata +36 (20) 928-4425 info@kimintvet.hu www.kimintvet.hu Endokardiózis: a degeneratív szívbillentyű betegség a kutyáknál
Tengerimalacoknál a szőrhullást nagyon sok minden okozhatja, így mindenképpen el kellene őt vinni egy egzotikus állatokhoz értő állatorvoshoz. Lehet atka vagy gomba, de mindkettőre más más szert kell alkalmazni. Atkafertőzés esetén szurit is szoktak adni, ezt nem tudod otthon beadni neki. Ha malacka nőstény és a hasán, oldalán kopaszodik az petefészek cisztát is jelenthet, ez esetben szintén állatorvos javasolt. A malacok fájdalmukban is szokták rágni a szőrüket, és akkor is ha nem elég rostdús a takarmányuk. Ha nem szénázik, nem eszik elég füvet, akkor rághatja a szőrét, ezek általában fogászati problémára utalnak. A társától semmiképp sem szabad elválasztani az szinte biztosan állaportromlást eredményez. Ha atka vagy gombásfertőzés a diagnózis akkor a társat is kezelni kell mivel ezek fertőző betegségek.
Sajnos ez egy nehéz helyzet, igazából jó megoldás azonban nincs erre! Ha a kutya agresszív és nem engedi meg, hogy megszúrják, ill. ezt más módon nem lehet(ne) kivitelezni, akkor kénytelenek lesznek előre bódítani, akár kockázatos ez, akár nem. Ennek alternatívája csak az, hogy elmarad a beavatkozás, és aztán a sebbel ellátatlanul bármi történhet. Állatok a rendelőben - a biztonságos műtéti altatás technikája Biztonságos-e az állatorvosi altatás?
Javaslom hogy az antibiotikum használata előtt a kötőhártya váladékából kitenyésztett bakteriológiai és rezisztencia vizsgálatot végeztessenek. Ennek eredmény alapján sokkal hatékonyabban és eredménesebben lehet majd kezelni a gyulladást. Hogyan gyógyítsuk kedvencünk kötőhártya gyulladását? Még több kérdés-válasz: szemhéj probléma cicáknál>>
Az epilepsziás macskák kezelése nagyon ritkán jár eredménnyel, különösen akkor, ha az agyvelő is érintett. Nem akarok nagyon vészmadárkodni, de ennek majdnem biztosan nem lesz jó vége! Nekem is volt hasonló betegem, nem is egy, egyiknél sem sikerült javulást elérni, sőt, az állapotuk folyamatosan romlott, így el kellett altatni őket. Javaslom, hogy gondolkozzanak el azon, tényleg akarják-e hosszabbítani a szenvedéseit? Kinek lenne ez jó? Mert a cicájuknak biztosan nem. Még több epilepszia: https://www.haziallat.hu/kereses/?search=epilepszia