1041. Nyaralás kutyával a Balatonnál - ezt kell tudnod, mielőtt elindulsz
Ha a kedvencedet is viszed magaddal a nyaralásra, akkor előtte jó, ha tájékozódsz!
Ha a kedvencedet is viszed magaddal a nyaralásra, akkor előtte jó, ha tájékozódsz!
A nyári szezonban elszaporodó szúnyogok nem csak az emberre jelentenek veszélyt. A szúnyogcsípésen keresztül kis kedvenceink is komoly fertőzésnek vannak kitéve, ezért érdemes gondoskodni a szúnyoghálóról.
Leendő házőrzőnk, barátunk, családi kedvencünk kiválasztása sem könnyű feladat, hiszen mérlegelni kell a fajtajellemzőket, méretet, kezelhetőséget és még számtalan egyéb szempontot. De amikor végre megszületett a döntés és a németjuhász mellett tettük le a voksunk, akkor jön csak a neheze.
Akit egy kicsit is érdekel az ezotéria világa, az bizonyára gyakran böngészi a horoszkópját, hisz sokan azt vallják, hogy “a sorsunk a csillagokban van megírva.” Némelyek azonban félreértelmezik a horoszkóp jelentését, emiatt téves következtetéseket vonnak le.
Nehéz lehet megtalálni a legjobb táplálékot egy érzékeny gyomrú kutyus számára. Ez főként azért van így, mert bár egyes emésztési problémákat egy egyszerű étrendváltoztatással lehet szabályozni, mások valami sokkal komolyabbat is okozhatnak, amelyhez szakember segítségére van szükség.
Igen a kutyák között van olyan érzékenyen reagáló állat amelyik megérzi a betegséggel, idős korral járó elváltozásokat és mivel ez számára kellemetlen, - viselkedésével is jelzi. Nem érdemes erőltetni a közeledésre.
Ez tipikusan egy olyan probléma, amit látatlanban egészen biztosan nem lehet megítélni és nehéz róla bármit is mondani. Nagyon nem mindegy ugyanis, hogy pontosan mi is az, amit a kutyája ilyenkor csinál. Még az is könnyen lehet, hogy szó sincs betegségről, mindössze egy olyan légzési görcsről, mit amilyen a csuklás is. (Ami ugye nem betegség.) Szerintem nem szabad elhamarkodni a vélemény alkotást, várjon türelemmel. Amíg a kutya egyébként "jól működik", nem kell aggódnia. Hátha az idő múlásával még több információ derül ki, esteleg éppen az állatorvos előtt produkálja ezeket a tüneteket. Esetleg felvehetné videora (ma már az okostelefonokkal ez sem lehetetlen feladat).
Kedves Érdeklődő! Nagyon sajnálatos az eset. A leírásból nem derült ki, hogy kapott-e védőoltásokat, milyet és hányszor. A biztos diagnózist csak boncolással lehetett volna tisztázni. Minden más csak találgatás lenne. Ha vesznek malacot, ne szaporítótól, hanem tenyésztőtől vegyék, bizonyosodjanak meg róla, hogy egészséges az állat és megvannak-e az oltásai. Üdvözlettel és együttérzéssel Háziállat.hu
Kedves Gazdi! Ez a viselkedés bizony kialakulhat, ha a cica még fiatalon, egy éves kora előtt - lett ivartalanítva. Ilyenkor az ivari mirigyek felső, központi szabályozását végző hormonok, melyek az agyalapi mirigyben termelődnek, némileg átvehetik a nemi viselkedést szabályozó szerepet. Ez nem betegség, - mondhatni természetes. Megértem Önt, hogy ez egy kellemetlen dolog a gazdi szemszögéből. Hogy mit lehet tenni? Nyugtatót nem ajánlok, mert ez nem megoldás, csak egy "zombit" csinálna szegény cicából. A hormonkezelés jöhet még szóba, de annak meg annyi a mellékhatása hosszú távon, hogy szintén nem javaslom. Homeopátiával lehetne még próbálkozni, de ez is csak a felfokozott ivari aktivitást csillapítaná, a természetes ösztönös reakciókat nem. Tehát amivel megpróbálkozhat: Az ilyen kandúrok megbomlott hormon-egyensúlyát Platinum metallicummal és Origanummal lehet szabályozni. A Platinumot hetente egyszer D200-as potenciában kell adagolni. A közbülső napokon pedig Origanum-ot, D6-os potenciában naponta 4x1 adagban. Ha további kérdése van a terápiával kapcsolatban, hívjon nyugodtan: 06 (20) 928-4425 Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea.
A nemes papagájok faroktollain a sárga színezet megjelenése természetes, de fedőtollakon jelezhet májfunkció problémát. Ez lehet hiánytünet, de túladagolás, mérgezés tünete is. Vitamintúladagoláskor rendszeresen előfordul. Az egyes ivóvízben adagolt kiegészítők szag és ízanyagai miatt előfordulhat, hogy a madarak inkább szomjaznak, mint szükségleteiknek megfelelően fogyasztanának belőlük. Az Ekodiar-t érdemesebb kúraszererűen, pl. egy hétig folyamatosan itatni, havonta ismételve. Májregenerálásra a máriatövis magját javaslom. A papagájok többsége szereti, a magkeverékbe kb. 1:20 arányba keverendő.