1041. Nyaralás kutyával a Balatonnál - ezt kell tudnod, mielőtt elindulsz
Ha a kedvencedet is viszed magaddal a nyaralásra, akkor előtte jó, ha tájékozódsz!
Ha a kedvencedet is viszed magaddal a nyaralásra, akkor előtte jó, ha tájékozódsz!
A nyári szezonban elszaporodó szúnyogok nem csak az emberre jelentenek veszélyt. A szúnyogcsípésen keresztül kis kedvenceink is komoly fertőzésnek vannak kitéve, ezért érdemes gondoskodni a szúnyoghálóról.
Leendő házőrzőnk, barátunk, családi kedvencünk kiválasztása sem könnyű feladat, hiszen mérlegelni kell a fajtajellemzőket, méretet, kezelhetőséget és még számtalan egyéb szempontot. De amikor végre megszületett a döntés és a németjuhász mellett tettük le a voksunk, akkor jön csak a neheze.
Akit egy kicsit is érdekel az ezotéria világa, az bizonyára gyakran böngészi a horoszkópját, hisz sokan azt vallják, hogy “a sorsunk a csillagokban van megírva.” Némelyek azonban félreértelmezik a horoszkóp jelentését, emiatt téves következtetéseket vonnak le.
Nehéz lehet megtalálni a legjobb táplálékot egy érzékeny gyomrú kutyus számára. Ez főként azért van így, mert bár egyes emésztési problémákat egy egyszerű étrendváltoztatással lehet szabályozni, mások valami sokkal komolyabbat is okozhatnak, amelyhez szakember segítségére van szükség.
Válaszom az, hogy természetesen nem egészséges. A beltenyésztettség fokának emelkedésével halmozottan jöhetnek elő különböző genetikai hátterű betegségek.
Arra figyeljenek, hogy a végbélelőeséssel műtött kutyának csontot nem szabad tenni az étrendjébe.
Valóban előfordul a testvér vagy az apa-leány párosítás a tenyésztésben bizonyos kedvező genetikai tulajdonságok elmélyítése miatt. Azonban minden ilyen esetben nő a valószínűsége a genetikai betegségek megjelenésének, vagy egyszerűen a fogamzóképesség csökken drasztikusan. Szóval én nem javaslom a beltenyésztést.
Ilyen probléma több okból is előfordulhat: pl. a talp sérülése vagy fekélyes gyulladása (nem megfelelő ülőrúd használata esetén); a lábcsontok sérülése, esetleges törése; a láb beidegzésének zavarai (ezt okozhatja traumás behatás vagy hasűri daganat is, de ez utóbbi fiatal állaton kevéssé valószínű)! A pontos válaszhoz természetesen látni kellene az állatot, ezért azt tanácsolom, hogy mutassa meg állatorvosnak, annál is inkább, mert ha hosszú ideig fennáll a probléma, az visszafordíthatatlan elváltozásokhoz vezethet.
Mivel ez humán-egészségügyi probléma (zoonózis), javasolnám, hogy orvosával beszélje meg a kérdést!