1041. Hogyan válasszunk állatorvost? - Ma van az állatgyógyászat világnapja
Nem lehet eléggé hangsúlyozni az állatorvos meglátogatásának fontosságát, az állatgyógyászat világnapján a Kisállatorvos.hu szakértője ad tanácsot.
Nem lehet eléggé hangsúlyozni az állatorvos meglátogatásának fontosságát, az állatgyógyászat világnapján a Kisállatorvos.hu szakértője ad tanácsot.
A karácsonyi ünnepek idején sokan többet esznek, mint az év más időszakában. Fontos, hogy kedvenceiknek ilyenkor se adjunk bizonyos dolgokat, mert megbetegedhetnek.
Az egyik leggyakoribb mérgezés elsősorban macskáknál, de egyre többször kutyáknál is a fagyálló mérgezés, amely már nagyon kis dózisban is halálos. A macskák sokkal érzékenyebbek az etilén-glikolra, nekik 2 órájuk, a kutyáknak pedig 8-12 órájuk van arra, hogy állatorvoshoz kerüljenek és azonnal megkezdjék a kezelésüket.
Az ünnepre hangolódás rengeteg extra feladattal és sokszor idegeskedéssel jár, még a házi kedvencek is nyugtalanabbak ilyenkor. Így készítsd fel kedvencedet a hektikus ünnepi időszakra.
Az év végi ünnepléskor érdemes odafigyelnünk arra, hogy lehetőség szerint este 6 és másnap reggel 6 óra között engedjük be kedvenceinket.
Székletelváltozást okozhat a melegben történő fokozott folyadékbevitel is, de ez esetben valószínűbb valamilyen baktérium feldúsulás. állatorvosi vizsgálat, laboratóriumi székletvizsgálat lenne szükséges az alapos diagnózishoz.
A véleményem (ha már ezt kérdezte) a következő: A panleukopénia a macskák egyik legveszélyesebb vírusos fertőző betegsége. Nagy szerepe van abban, hogy ne legyen a világon annyi macska, amennyi lenne, ha nem lennének ilyen és ehhez hasonló betegségek. Az, hogy meggyógyult ebből a betegségből, már önmagában is nagy siker. Ha a betegség lezajlása után visszamaradt egy ilyen jelenség (tünet), akkor ezt úgy kell felfogni, hogy túlélte, bár maradt egy kis nyoma. Azt persze rettentően nehéz lenne megmondani, hogy a most tapasztalt tüneteknek valóban köze van-e a lezajlott betegséghez, de ez lehetséges, és nem zárható ki. Viszont ezt bebizonyítani elég bonyolult és költséges lenne, és gyakorlati értelme sem sok lenne. A most tapasztalt egyensúly zavar (mozgáskoordinációs zavar) egy idő után el is múlhat, de meg is maradhat, ill. a súlyossága változhat is, de ez lényegében nem befolyásolja a probléma megítélését. Figyeljék és legyenek kellő türelemmel, ill. közben tréningezzék magukat a "hiba" elfogadására, ha megmaradna. Macska panleukopenia (macska szopornyica)
Kedves Gazdi! Jól bevált homeopátiás szer a GELSEMIUM D6, amit napi 3x 3 globulus mennyiségben javaslom adagolni a kutyusnak - a homeopátiás szerbeadás szabályainak megfelelően! - max. 3 héten át. Ha ezalatt az idő alatt nem javulnak a tünetek, akkor mindenképpen egyedileg szükséges megkeresni a számára a legmegfelelőbb szert erre a problémára. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos (06 20 928 4425) Kutyabaj és macskajaj homeopátiás kezelése (letölthető zsebkönyv) Szakértőnk: Dr. Kopócsi Andrea homeopata állatorvos Hogyan adagoljuk a homeopátiás szereket?
Több dolog is lehet. Egyszerűbb esetben valamilyen bakteriális eredetű bőrgyulladás. Próbálja meg kezdeni pl. Neogranormon piros kenőccsel. Ha nem javul, keressen egy nagyobb állatorvosi intézményt a közelében, ahol bőrgyógyászatban jártasabb kollégát is találhat. Szóbajön a plazmasejtes pododermatitis is, de ezt kép alapján nem lehet megítélni. Nyalogatás okozta bőrgyulladás (acral lick dermatitis) Allergiás és irritáns kontakt dermatitisz
Kedves Gazdi! A kutyus nagy valószínűséggel allergiás és ezért viszket szinte állandóan a bőre ( mivel a külső élősködők jelenléte már kizárható az elmondottak alapján). Jó lenne ezt vérteszttel ( össz-IgE szint méréssel) bizonyítani, majd utána vérből pontosan kimutatni, hogy milyen pollenekre, penészspórákra, poratkákra, ételekre allergiás ( Spot Platinum Allergia tesz). Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc Allergiás kutya: tünet, vizsgálat, gyógyszer Kutya allergia, allergiás bőrbetegség A kutya is lehet allergiás? Allergiás és irritáns kontakt dermatitisz