1041. Hogyan válasszunk állatorvost? - Ma van az állatgyógyászat világnapja
Nem lehet eléggé hangsúlyozni az állatorvos meglátogatásának fontosságát, az állatgyógyászat világnapján a Kisállatorvos.hu szakértője ad tanácsot.
Nem lehet eléggé hangsúlyozni az állatorvos meglátogatásának fontosságát, az állatgyógyászat világnapján a Kisállatorvos.hu szakértője ad tanácsot.
A karácsonyi ünnepek idején sokan többet esznek, mint az év más időszakában. Fontos, hogy kedvenceiknek ilyenkor se adjunk bizonyos dolgokat, mert megbetegedhetnek.
Az egyik leggyakoribb mérgezés elsősorban macskáknál, de egyre többször kutyáknál is a fagyálló mérgezés, amely már nagyon kis dózisban is halálos. A macskák sokkal érzékenyebbek az etilén-glikolra, nekik 2 órájuk, a kutyáknak pedig 8-12 órájuk van arra, hogy állatorvoshoz kerüljenek és azonnal megkezdjék a kezelésüket.
Az ünnepre hangolódás rengeteg extra feladattal és sokszor idegeskedéssel jár, még a házi kedvencek is nyugtalanabbak ilyenkor. Így készítsd fel kedvencedet a hektikus ünnepi időszakra.
Az év végi ünnepléskor érdemes odafigyelnünk arra, hogy lehetőség szerint este 6 és másnap reggel 6 óra között engedjük be kedvenceinket.
Kedves Balázs! Nagyon sajnálom ami a nyuszikkal történt. Valóban lehet kokcidiózis, de akár baktérium vagy gomba is okozhatja a kicsik felfúvódását. Ezt korrekt módon egy bélsár vizsgálat támaszthatná alá. Mindenesetre elsősorban az anyanyulat nem ártana lekezelni coccifort nyúltáppal vagy baycox-al, majd meg kellene nézni, hogy mi történik a következő alommal. Én a gastrofermet ajánlanám inkább a kicsik bélflórájának védelmére, mert a normaflor emberekre van kifejlesztve, míg a gastoferm speciálisan nyulakra(más baktériumokat tartalmaz a mi és a növényevő barátaink bélrendszere). Megelőzésképpen állatorvossal egyeztetve a kicsik is lekezelhetőek 5 százalékos baycox-al. Remélem nem fordul elő több ilyen eset Sok szerencsét Üdv, Meier Krisztina Nyúltenyésztés: vemhesség és ellés Nyúltenyésztés
Kedves Nikolett! A műtét kockàzata nagyban függ a nyuszi általános àllapotàtòl, illetve a műtétet végző orvos felkészültségétől és rutinjàtòl. Az àltalános állapotra esetleg rávilágíthat egy vérvétel. Hogy mennyire és mennyi ideig èlhet fàjdalom nélkül, ez nagyban függ attòl, hogy a daganat jòindulatú vagy rosszinulatú, mennyire nő gyorsan, illetve vannak-e áttétek(pl tüdőben) Emiatt ha a műtéti megoldàs mellett döntenek(ami ha jòl sikerül, akkor a nyuszi tovább is élhet), akkor érdemes lenne a daganatot elküldeni szövettenyésztésre is. Remélem segítettem Még hosszú gondtalan életet kívànok a nyuszinak Meier Krisztina Nyúl oldalán daganat Mire kell figyelni, ha megműtik kedvencünket
A leírás alapján vagy fennakadt valahol a rács/röpde elemein, vagy, ami valószínűbb a szárny alatti sérülésből kiindulva, kívülről megtámadta valami. Ha macska, patkány, nyest hozzáférhet a külső rácshoz, akkor addig zavarja a madarat, amíg az rá nem repül a ketrec oldalára és ilyenkor elsősorban a lábukat kapja el. A sérülés helyét Betadinnal, vagy Bepanten kenőccsel érdemes lekezelni a befertőzés megelőzésére. A láb kezeléséhez olyan állatorvost kellene megkeresni, aki mégiscsak ért a madarakhoz, netán röntgengéppel is rendelkezik. Vizsgálat nélkül nem lehet eldönteni, milyen roncsolódás érte a lábat. Olvass tovább! Elsősegély madaraknak
A könnyezés oka valószínűleg egy enyhébb de elhúzódó kötőhártya gyulladás erre utal a zsebkendőn látható szín is. Javaslom a könny bakteriológiai vizsgálatát és a laboratóriumi erdménye alapján célzott gyógykezelést Hogyan gyógyítsuk kedvencünk kötőhártya gyulladását?
Mindkét problémával forduljon állatorvoshoz. A bűzös szag származhat a szájból, fülből. Alaposan meg kell vizsgálni a cicát. A féreghajtót pedig az állatorvos adja be. 14 nap múlva ismét. Lehet, hogy bolhairtásra is szükség lenne, mert ha galandférgesek a cicák, annak a bolha a köztigazdája és mindig visszafertőződnek. Minden együtt tartott állatot, kutyát és macskát egyszerre kell kezelni! Viszket a cicád füle? Ismerd fel a fülatkát! Emberekre is veszélyes a cicaférgesség Emberre is veszélyes élősködők: minden negyedik kisállattartó veszélyben lehet