101. Elveszett a madarad? Segítünk, hogy megtaláld!
Mit tegyünk, ha madarunk kislisszolt a lakásból? Van egy pár trükk, amellyel elkaphatjuk, esetleg visszacsalogathatjuk otthonába.
Mit tegyünk, ha madarunk kislisszolt a lakásból? Van egy pár trükk, amellyel elkaphatjuk, esetleg visszacsalogathatjuk otthonába.
Bármivel is eteted madaradat, táplálékát változatossá teheted különféle zöldségekkel és gyümölcsökkel, melyek nem csak ízletesek, de egészségesek is, s madaradnak akár szórakoztató elfoglaltságot is jelenthet ezek elfogyasztása. Lássuk, mik a legfontosabb tudnivalók!
Sok kutya- és macskatulajdonos azt hiszi, hogy a természet megoldja állataink szájhigiéniáját, ha az állatnak ropogós kekszet, csontot, vagy hasonló eledelt adunk. Sajnos a valóság egészen más.
A tavaly útjára indított egyedülálló fővárosi kezdeményezés kiugró sikere alapján az M´art kulturális programsorozat keretében május 22-23-24-én négylábú barátaink ismét lehetőséget kapnak arra, hogy gazdájukkal együtt egy teljes hétvégén keresztül végigjárják a Mammut Bevásárló- és Szórakoztató Központ emeleteit.
A kutyát számos fertőző betegség veszélyezteti, különösen kölyökkorban. Éppen ezért kell elkezdeni a kutyus oltási programját 8 hetes korban. Ha a gazdi felelősségteljes és beoltatja kedvencét, valószínűleg soha nem fog találkozni a rettegett kórokkal. Ettől függetlenül nem árt tudni, mik is ezek a betegségek pontosan.
A levelében leírt tünetek betegségre utalnak, ezért tanácsom, hogy mielőbb vigye állatorvoshoz az ékszerteknősét. Javasolhatom pl. dr. Sátorhelyi Tamás kollégámat, aki hüllőszakértő és Békásmegyeren rendel. (Tel.: 0630 9770677) Ő majd segít a nem megállapításában is. Tájékoztatásként most csak annyit, hogy a hímek mellpáncélja homorú.
A cukorbetegség komoly betegség, és diéta nélkül nagyon nehéz az eredményes szintentartása. Ha diétás, cukorbetegeknek való tápot sem eszi, akkor az eleséget úgy kell öszeállítani, hogy 2/3 rész hús 1/3 rész szénhidrát (összetett szénhidrátok, pl. gabonafélék, zöldségek) legyen. Az ideális arány 20% fehérje, 55-60% szénhidrát, 25% zsír. Fontos a 16-18% rosttartalom is. Napi egyszeri inzulinadagolásnál kétszer etesse a kutyát! Az első etetés a napi adag 1/3-a essen egybe az inzulin adásával. A második kb. 9 óra múlva történjen. Javaslom napi kétszeri Insulin kezelésre való áttérést, mert jobb a betegnek. A sok vízivás, vizeletürítés lassan szűnik meg, de fontos a heti vércukorszint kontrol elvégzése! Remélem segítettem valamit, bár ez egy nagyon nehezen kezelhető és komoly tulajdonosi kooperációt igénylő betegség.
Igen, a mostoha kölyökkor kiválthat rossz kondíciót és tartós vagy visszatérő soványságot. Fontos az állat rendszeres féregtelenítése, bélsárvizsgálattal egybekötött kontroll kíséretében, esetleg vérvizsgálatot is érdemes elvégeztetni, lehet, hogy valamilyen belgyógyászati betegség áll fenn. Igyekezzen teljes értékű, jó minőségű kutyatáppal etetni.
Egy 6 éves tengerimalac bizony már nem számít fiatalnak, ezért előfordulhat, hogy az "öregedés" jelei a leírt tünetek. Mindenképpen hasznos lenne rágcsálóknak való vitamincseppeket adni neki. Hasonló tüneteket okozhat viszont több betegség is, ezért mindenképpen meg kellene mutatni állatorvosnak!
A csincsillák néha rágcsálják a szőrüket, előfordulhat náluk helytelen kezelés miatti szőrhullás is. A szőrük töredezhet vagy gombás fertőzöttség következményeként ki is hullhat. Az utóbbiak állatorvosi beavatkozást igénylő betegségek! Nem ezekkel téveszti össze a vedlést?