101. Karácsony: Ajándékba állatot?
Karácsonykor minden évben állat-stopot hirdetnek az állatvédők – sajnos mindhiába, hiszen évről-évre egyre többen vásárolnak ajándékba kutyát, macskát gyermekeiknek.
Karácsonykor minden évben állat-stopot hirdetnek az állatvédők – sajnos mindhiába, hiszen évről-évre egyre többen vásárolnak ajándékba kutyát, macskát gyermekeiknek.
A friss hó játszani hív minket és ebünket is, azonban az önfeledt mókázás után gondoskodjunk arról, hogy a fagyos időjárás minél kevésbé viselje meg kutyánkat.
Az állatbiztosítás hazai meghonosítása a háziállat.hu régi szívügye: részletes és folyamatos tájékoztatást fogunk nyújtani az igénybe vehető szolgáltatásokról és tapasztalatokról.
A legtöbb állatfajjal szemben a beteg teknős sokszor kifejezetten semmitmondó és általános tüneteket mutat. Néha még a normális viselkedéstől is nehéz elkülöníteni ezeket. De mikor vigyük mindenképp állatorvoshoz?
A kutyákat vigyük be a lakásba, egyébként pedig csak pórázzal sétáltassunk Szilveszterkor. Adunk néhány ötletet ahhoz, hogy a házikedvencek is felszabadultan ünnepelhessenek.
Biztos, hogy begygyulladása (begyhurutja) van? A sikeres kezelés alapfeltétele a helyes diagnózis! Mert pl. begypangás esetén tanácsos a homokot elvenni alóla és jót tesz néhány csepp citromlé és koplalás, majd főtt rizs és reszelt répa diéta. Begyhurut esetén viszont paraffinolajat kell adni és begymasszázs + kamillatea és antibiotikum a helyes kezelés. Szerintem vigye a madarat papagájspecialista állatorvoshoz.
Fogalmam sincs, találgatni meg nem szeretnék. Jó lenne legalább egy képet látni róla (több irányból, közeli, élethű felvételt esetleg, 3D) vagy esetleg személyesen bemutatni a madarat egy kompetens állatorvosnak. Amúgy lehet, hogy sérülés vagy daganat, stb.
Vörös színű macskáknál a szájszélen, valamint a szemhéj bőre és a kötőhártyája találkozásánál jelentkező barnás-feketés színű elváltozás nem tekinthető kórosnak. Ez teljesen természetes jelenség. Viszont ha gyulladásos jellegű elváltozások és duzzanatok is vannak ezeken a területeken, akkor állatorvossal ki kell vizsgáltatni. A Provera nevű készítményt macskáknak a tüzelési tüneteket elnyomására adják általában. A gyógyszer mellékhatásai szerteágazóak lehetnek, mivel egy nemi működésre közvetlenül ható, hormontartalmú készíményről van szó, körültekintőbben kell eljárni a hosszú távú adagolásnál. Az ivartalanítást javasolnám az Ön macskája esetében is, ha a későbbiekben nem akarnak tenyészteni vele.
Lehet, hogy kezdődő A-hypovitaminózis idézi elő a szemvakarást teknősödnél. A görögteknős növényevő, de bizonyos vitaminok és aminosavak felvétele miatt táplálékának 1-5%-ban tartalmaznia kell állati eredetű eledelt (csiga, rovarok, főtt tojás stb.) is. Ennek hiányában alakulhat ki pl. az A-hypovitaminózis nevű betegség, ami a szem mirigyeinek elfajulását eredményezheti és eleinte a szem dörzsölésével később a szemhéjak állandó zárva tartásával jár. Vidd el állatorvoshoz teknősödet, aki szakszerű vizsgálat után meg tudja mondani, hogy tényleg a fent említett betegségről van-e szó vagy esetleg más áll a háttérben. Az A-hypovitaminózis a kezdeti szakaszban jól gyógyítható.
Nyugodtan kimehet pórázon sétálni, akár póráz nélkül is, de én azért félteném. Hisz lakásban lakott addig, eltévedhet, megverhetik... Nem fog megzakkanni sem a plusz élményektől. Az oltások meglétét az állatorvosukkal célszerű egyeztetni, hogy a kijárós cicáknak való oltásai (pl. veszettség elleni) is meglegyenek!