1051. Mivel etessük a cicánkat, és mivel ne?
Vannak olyan régóta élő táplálási tévhitek, amik a mai napig a köztudatban élnek, pedig nem tesznek jót a cicáknak. Elmondjuk, mivel etesd a cicádat, hogy egészséges legyen!
Vannak olyan régóta élő táplálási tévhitek, amik a mai napig a köztudatban élnek, pedig nem tesznek jót a cicáknak. Elmondjuk, mivel etesd a cicádat, hogy egészséges legyen!
Mennyibe kerül a kan és a szuka kutya ivartalanítása? Mik az előnyei, mennyi idő a felépülés, és mire kell figyelni? Elmondjuk!
A koronavírus óta mindenki kicsit másként értelmezi a tiszta és fertőtlenített otthont. Amióta végigsöpört a világon a járvány, azóta sokkal jobban odafigyel mindenki úgy a személyes higiéniára, mint a környezete tisztántartására.
Magaddal vinnéd a kedvenced a munkahlyedre is? Elmondjuk, mit kell átgondolnod, hogy zökkenőmentes legyen kutyusod beilleszkedése!
Az állatorvosi hivatás nem egyszerű munka - sok felelősséggel és stresszel jár.
Azt javaslom hogy a hazaszállítás alkalmával - hiszen erre valószínűleg valamilyen szállítóboxban kerül sor - ejtsenek útba egy állatorvost. ahol lehetőség van a cica megvizsgálására,férghajtásra és esetleges védőoltások beadására.Amennyiben a macska korábban már kapott védőoltást akkor rendelkeznie kell oltási könyvvel. ezt el kell kérni.
Kedves gazdi! Sokféle baja lehet, lehet fülgyulladás vagy atka. Mindenképpen állatorvosi segítséget igényel. A patkánynak szakorvosra van szüksége. A magyarázat egyszerű: a patkány túl kicsi a helyi állatorvosnak, nem olyan, mint a kutya vagy a macska. Sokszor a házzal szemben lakó állatorvosnak fogalma sincs a patkányokról, milyen betegségekre hajlamosak, mivel lehet őket gyógyítani, egy műtét levezetéséről nem is beszélve, mert egyszerűen nem kisállatokra szakosodtak. Ezért kell kisállatgyógyászt felkeresnünk. http://www.grafdoktor.hu/ Ott a kisállatfelelős Dr. Géczy Csaba. Személyében egy nagyon lelkiismeretes, hozzáértő szakembert ismertem meg.
A leírtak alapján a "szédülés" elnevezésű betegség valószínűsíthető. Folyamatos "B" komplex, illetve multivitamin adagolásával lehet ideiglenes javulást elérni. A humán készítmények adagolásakor figyelembe kell venni, hogy a madárka testtömege egy ezreléke az emberének, de mivel gyors az anyagcseréjük, így az "humán adag" testtömeghez viszonyított adagolásának kb. a négyszeresét vehetjük alapul. Ha a leírt tünetekhez széklet elváltozás, fogyás is társul, úgy bakteriális fertőzés is állhat a háttérben. Ez esetben szélesspektrumú antibiotikummal lehet kisérletezni, de célzott kezeléshez szükséges lenne egy alapos állatorvosi vizsgálatra. Meg egyébként is javasolt megmutatni állatorvosnak!
Kedves Gazdi! Lehet atka, vagy fülgyulladás, mindenképpen vizsgálatot igényel. Vigye állatorvoshoz! Kutyáknál gyakori, olykor hosszan tartó, nagyon kellemetlen fülbántalom a fülkagylóra vagy a fülszélre is átterjedő külsőhallójárat-gyulladás (otitis externa). Főképp a hosszúfülű kutyafajták vannak kiszolgáltatva mindenféle gyulladásnak a nyirkos, meleg fülüregben összegyűlő por, idegen testek, rovarok, toklászok, atkák, baktériumok, gombák és a felesleges fülzsír következményeként. A hosszú fülek, az esetlegesen legyengült állapot vagy a rossz fülhigiénia a helyi elhárító mechanizmus túlterheléséhez vezet. Azt sem szabad figyelmen kívül hagynunk, hogy a fül a test tehermentesítő, méregtelenítő, „szellőztető berendezése" is, és szükség esetén kiválasztó funkciót is átvehet. A fülfolyás (otorrhea) néha a máj- vagy veseelégtelenség vagy fennálló hólyagelégtelenség visszaszorításának a következménye. Minden esetben alaposan meg kell vizsgálni, hogy elsődleges fülbetegségről, vagy belsőszervi problémák következményeiről van-e szó.
Ennek leggyakoribb oka a külső hallójárat-gyulladás, ami többnyire a macskák fülében élő atka okoz. Fülrühösségnek is nevezik. Feltétlen vigye állatorvoshoz a cicát (akár máshoz, mint eddig), mert a hallójárat szakszerű kitisztítása nem egyszerű feladat. A megfelelő fülcseppet is ő tudja felírni.