1051. Mivel etessük a cicánkat, és mivel ne?
Vannak olyan régóta élő táplálási tévhitek, amik a mai napig a köztudatban élnek, pedig nem tesznek jót a cicáknak. Elmondjuk, mivel etesd a cicádat, hogy egészséges legyen!
Vannak olyan régóta élő táplálási tévhitek, amik a mai napig a köztudatban élnek, pedig nem tesznek jót a cicáknak. Elmondjuk, mivel etesd a cicádat, hogy egészséges legyen!
Mennyibe kerül a kan és a szuka kutya ivartalanítása? Mik az előnyei, mennyi idő a felépülés, és mire kell figyelni? Elmondjuk!
A koronavírus óta mindenki kicsit másként értelmezi a tiszta és fertőtlenített otthont. Amióta végigsöpört a világon a járvány, azóta sokkal jobban odafigyel mindenki úgy a személyes higiéniára, mint a környezete tisztántartására.
Magaddal vinnéd a kedvenced a munkahlyedre is? Elmondjuk, mit kell átgondolnod, hogy zökkenőmentes legyen kutyusod beilleszkedése!
Az állatorvosi hivatás nem egyszerű munka - sok felelősséggel és stresszel jár.
Kedves Kinga, a lábrágás oka lehet lehet allergia is, (külső- vagy belső okok is lehetnek) de más jellegű bőrbetegség is. Nem az öregséggel függ össze. Hasonló tüneteket produkálhatnak azok a kutyák is akik 'unalmukban' vagy valamilyen stresszhelyzet okán kezdik el nyalogatni, rágni valamilyen testrészüket. Érdemes lenne elvinni kivizsgálásra. Olvass tovább! Ezek a bolhaallergia tünetei kutyáknál!
Sajnos néhány kép alapján nem lehet eldönteni hogy ezt az idült bőrgyulladást paraziták/atkák/ baktériumok vagy gombák okozták-e. Mindenképpen ajánlott egy bőrkaparék vizsgálat a felsorolt kórokozók kimutatására vagy kizárására.Ez a kiterjedt elváltozás néhány fürdetéssel már nem oldható meg itt célzott kezelés szükséges. Olvass tovább! Nyalogatás okozta bőrgyulladás Miért vakarózik a kutyám?
A kutyák végbélnyílásánál elhelyeződő mirigyek (bűzmirigyeknek, végbélzacskóknak, vagyis paraanális sinusoknak is nevezik őket) gyakran betegszenek meg. A kétoldali borsónyi, babnyi nagyságú végbélzacskók járatai a végbélbe nyílnak, tartalmukat bélsárürítés közben a bélsár felületére juttatják. Amennyiben gombostűfejnyi kimeneteli nyílásuk eltömődik, tartalmuk (sűrű, igen bűzös váladék) felgyülemlik, bennük a baktériumok elszaporodnak és a mirigyek fala gyulladásos állapotba kerülhet. erőteljes fertőződés esetén a végbélzacskók gennyes gyulladása alakul ki. Az állatok a váladék felhalmozódása miatt nyugtalanok, a végbélnyílás környékét nyalogatják, dörzsölik, szánkáznak. A bélsárürítés nehezített és fájdalmas lehet. A végbélnyílás tájékán mogyorónyi-diónyi, fájdalmas duzzanat tapintható (lásd az 1. képen). A nyomásra belőle ürülő váladék híg vagy kenőcsszerű és rendkívül bűzös. Gennyes gyulladás esetén a végbélnyílás mellett gyulladásos beszűrődés alakul ki, tályog képződhet, amely gyakran feltör (lásd a 2. képen). A feltörési nyílás begyógyulhat, de néha a helyén sipoly marad vissza. Az elváltozás kiújulásra hajlamos. Az ismételt gyulladás következtében az öböl fala megvastagodik, ami tömött tapintású duzzanatot okoz. A végbélmirigyek idült gyulladása egyéb betegségeket, pl. ekcémát, vakaródzást, külső hallójárat-gyulladást, bőrgyulladást és szőrhullást is okozhat, és az állat általános ellenálló képessége nagymértékben lecsökken. A felhalmozódott váladékot kinyomással távolítjuk el. Ilyenkor az állatorvos a gumikesztyűvel védett mutatóujját mélyen a végbélbe vezeti és a váladékot mind a két oldali végbélmirigyből kinyomja. A kezelést szükség esetén többször is meg kell ismételni. A váladéktermelés csökkentésére az öblök üregét átöblíthetjük fertőtlenítő oldattal, a gennyes gyulladás esetén antibiotikumot is adhatunk. A tályogot azonnal fel kell nyitni. Visszatérő és súlyos probléma esetén a mirigyeket esetleg el lehet távolítani műtétileg. El kellene vinni állatorvoshoz!
Kedves Lívia, sajnos boncolás hiányában lehetetlen megmondani, hogy mi volt az ok. Lehet, hogy mérgezés, de a találgatás nem célszerű ez esetben sem. sajnáljuk, üdvözlettel: Háziállat.hu
Ha felmerül Önben a daganatos betegség gyanúja, akkor legjobb, ha állatorvosához fordul, aki alapos kikérdezés után megvizsgálja, majd célzott kiegészítő vizsgálatokat javasol, mint a biopsziás mintavétel, aspirációs citológiai mintavétel, a CT, SPECT/CT vagy scintigráfiás vizsgálat, amely alátámasztja vagy kizárja a daganatos betegséget.