1061. A macska piszkálja a kutyát
Nem mindig a macska szenved az együttéléstől, néha kutyát is szépen meggyötörheti a lakótársa, főleg ha az eb a nyugodtabb fajtából való.
Nem mindig a macska szenved az együttéléstől, néha kutyát is szépen meggyötörheti a lakótársa, főleg ha az eb a nyugodtabb fajtából való.
Akár postagalambnak is beválna az az amerikai macska, amely hazatalált 320 kilométeres távolságból - vagy legalábbis csaknem haza.
Bárkit megkérdezhet az ember a cica és a tej kapcsolatáról, a válasz mindig ugyanaz lesz. Igen, a macska szereti a tejet. Pedig ez csak egy tévesen elterjedt vélekedés. Inkább ne adjunk tejet a cicánknak!
A kullancsok most a legaktívabbak: a városokban is jelen vannak, és akár házi kedvenceink egészségét, életét is veszélyeztethetik.
A bőrférgesség (dirofiláriózis) egy fonálféreg (Dirofilaria repens) okozta, tünetekkel nem vagy csak alig járó megbetegedés, ami szúnyogok közvetítésével jut el a kutyától, cicától a gazdákig.
Kedves Gazdi! A házi megoldások gyakran többszörös állatorvosi költséget eredményeznek. Ettől függetlenül tény (magam is többek közt fehér cica tulajdonos vagyok) a fehér macskák normális könny és csipa termelése sokkal látványosabb, és több pucolást igényel. Nem láttam a macskáját, így eldönteni sem tudom, itt egy gyulladásról van e szó, vagy sem. Szerencsésebb lenne, ha látná egy állatorvos látná a cicájukat.
Kedves Cicatulajdonos! A sajátkezű varratkiszedést nem javasolom. Inkább vigyék vissza abba a rendelőbe a cicát, ahol ivartalanították. Üdvözlettel: Dr. Takács Györgyi homeopata állatorvos
Az eset mindenképpen állatorvosi ellátás igényel!!!! Ha a közelben nincs állatorvos, a www.maok.hu (állatorvosi kamara honlapja) -n megtalálja az ügyeletest! Az otthoni "barkácsolással" árthat a macskájának!!!
Sajnálom, de ennyi információ nem elegendő a diagnózis felállításához. Lehet szó cukorbetegségről, pajzsmirigytúltengésről, veseelégtelenségről, de ezek megállapításához állatorvosi vizsgálatra van szükség.
Tisztelt Kérdező! A cicáknál gyakori, hogy nem akkor szeretnek minket, amikor mi szeretnénk. Ezt a tényt el kell fogadni, és ennek figyelembe vételével kell közeledni a cicához. Az, hogy mely ingereket éli meg a cica stresszként, és hogyan reagál azokra, részben örökletes tulajdonság, részben főként az első 3 hónapban átélt ingerek, és az azokra kialakult tanult válaszok határozzák meg. A 6-9 hónapos kor az ivarérés időszaka, emberi példával élve a dackorszak. Ha a probléma régebben fennáll, akkor érdemes átgondolni, hogy a tartási körülmények mindenben optimálisak-e a cica számára. Sok olyan tényező lehet, amit a cica stresszként él meg, de mi nem is gondolunk rá. Ilyen lehet például egy csepegő csap megjavítása is, ha a cica rászokott a csepegő víz fogyasztására. Vagy valamelyik szomszédnál szintén ivarérő macska van, esetleg a lépcsőházban egy a cicában félelmet keltő változás volt (tatarozás, agresszív kutya...és most különösen a petárdázás). Részletesen végig kell gondolni a tartás körülményeit, az abban létrejött változásokat, esetleg állatorvos és/vagy viselkedésterapeuta segítségével. Léteznek különböző steresszoldó készítmények is cica részére, de ezeket állatorvos kell felírja. Tisztelettel: dr. Keleti Zoltán - Állategészségház, Vértesszőlős