1061. Add meg bőrödnek a maximális gondoskodást!
Nőként még inkább odafigyelünk magunkra, és igyekszünk kihozni a legjobbat az adottságainkból, de szeretjük is a kényeztetést, amikor szakértő kezek között szépülhetünk.
Nőként még inkább odafigyelünk magunkra, és igyekszünk kihozni a legjobbat az adottságainkból, de szeretjük is a kényeztetést, amikor szakértő kezek között szépülhetünk.
Előre leszögezzük, hogy ez egy olyan kérdés, amiben valószínűleg sosem lesz teljes egyetértés a gazdik körében.
A modern idők kihívások elé állítják a munkáltatókat is, főleg ha szeretnék elkerülni, hogy magas legyen náluk a fluktuáció, és hogy tartósan megmaradjanak náluk az értékes emberek.
Már kezdenek elmúlni azok az idők, amikor a mindennapi folyadékbevitelhez mindig új műanyag palackos innivalót vásárolunk. Az emberek sokkal inkább fordulnak a műanyagkulacsok és termoszok felé, amelyek sokkal praktikusabbak, kényelmesebbek, egészségesebbek és nem utolsó sorban még spórolunk is használatukkal a környezetvédelem mellett.
A kannabidiol vagy a CBD használata az utóbbi időben igazi őrületté nőtte ki magát, a legtöbb kereskedő és márka pedig alig várja, hogy hasznot húzzon ebből a fellendülésből. Egyesek a termékeiket különféle esszenciákkal kezdték átitatni, míg mások más kannabinoidok, például CBN és CBG keverésén dolgoztak, valamint liposzómákat és nanoemulziót is belecsempésztek a gyártási folyamatba, hogy fokozzák az olaj hatását.
Válaszom az, hogy természetesen nem egészséges. A beltenyésztettség fokának emelkedésével halmozottan jöhetnek elő különböző genetikai hátterű betegségek.
Arra figyeljenek, hogy a végbélelőeséssel műtött kutyának csontot nem szabad tenni az étrendjébe.
Valóban előfordul a testvér vagy az apa-leány párosítás a tenyésztésben bizonyos kedvező genetikai tulajdonságok elmélyítése miatt. Azonban minden ilyen esetben nő a valószínűsége a genetikai betegségek megjelenésének, vagy egyszerűen a fogamzóképesség csökken drasztikusan. Szóval én nem javaslom a beltenyésztést.
Ilyen probléma több okból is előfordulhat: pl. a talp sérülése vagy fekélyes gyulladása (nem megfelelő ülőrúd használata esetén); a lábcsontok sérülése, esetleges törése; a láb beidegzésének zavarai (ezt okozhatja traumás behatás vagy hasűri daganat is, de ez utóbbi fiatal állaton kevéssé valószínű)! A pontos válaszhoz természetesen látni kellene az állatot, ezért azt tanácsolom, hogy mutassa meg állatorvosnak, annál is inkább, mert ha hosszú ideig fennáll a probléma, az visszafordíthatatlan elváltozásokhoz vezethet.
Mivel ez humán-egészségügyi probléma (zoonózis), javasolnám, hogy orvosával beszélje meg a kérdést!