1066. A háziállatok sokat segítenek a karantén elviselésében
Egy a magyar állattartók megkérdezésével készült felmérés szerint a háziállatok jelenléte sokat segít abban, hogy könnyebben átvészeljük a kijárási korlátozással járó bezártságot.
Egy a magyar állattartók megkérdezésével készült felmérés szerint a háziállatok jelenléte sokat segít abban, hogy könnyebben átvészeljük a kijárási korlátozással járó bezártságot.
Az Immunizációs Világhét – április utolsó hete – kiváló alkalom arra, hogy a kisállatok oltásairól beszéljünk. Az állatorvosodtól minden felvilágosítást megkaphatsz arról, hogy kiskedvencednek mely vakcinákra van szüksége, mi pedig öt okkal támasztjuk alá, miért szükséges a rendszeres oltás. 5+1 ok, amiért sosem szabad megfeledkezned kisállatod éves oltásairól.
Az állatok gyógyszerellátásának könnyebb biztosítása érdekében a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) a veszélyhelyzet alatt engedélyezi az állatorvosoknak, hogy a vényeket elektronikus úton küldjék meg az állattartóknak, a felírt készítmény kiváltásához pedig elég, ha a gazda a patikában az e-mailben vagy más elektronikus módon kapott receptet bemutatja.
A helyes étrend nagyon fontos a háziállatoknál is, hiszen ezzel megelőzhetőek betegségek, meghosszabbítható az élettartamuk, erősíthető immunrendszerük. Az egészség megőrzésében fontos a megfelelő, minőségi táp kiválasztása. De mire figyeljünk mikor tápot választunk, pláne, ha allergiás a kutyánk?
Elhunyt Szaturn, a legkevesebb 84 éves mississippi alligátor, amely 1943-ban Berlinben megszökött a fogságból egy szövetséges bombázás után, majd Moszkvában töltötte el matuzsálemi hosszúságú életének nagy részét - közölte a hétvégén az orosz főváros állatkertje.
A tünetet okozhatja rándulás, vagy köszvény is. Pontos diagnózist állatorvosi vizsgálat adhat.
Mindképpen vizsgáltassa ki állatorvossal! A fogyás nem jó jel.
Kedves Cicagazdik! Azt érzem a leírtakból, hogy nincsenek igazán tisztában azzal, hogy a vércukor értékek hogyan alakulnak egy egészséges emberben vagy állatban! Tévedés azt hinni, hogy a vércukor szint mindig egyforma, ez ugyanis nem így van. Evés után minden egészséges emberben, állatban megemelkedik a vércukor szint (nem is kicsit), de ez a szervezet saját inzulin termelésének segítségével hamarosan normalizálódik. A cukorbetegnél ez a normalizálódás nem tud megtörténni az inzulin hiánya miatt, ezért mindig magasak a vércukor értékek. Éppen ezért kell kívülről pótolni a szükséges inzulint. A cukorbeteg ember és állat vércukor értékeit minden esetben pontosan ugyanazokban az időpontokban kell megmérni, mégpedig többféle helyzetben (evés előtt, evés után 2 órával, evés után 4 órával) Csak az így kapott értékeket lehet egymással összevetni! (Egy evés előtti adat nem hasonlítható egy evés utánihoz, vagy ahhoz, amit több órával az evés után mérnek,) Az inzulin adagot pedig annak figyelembe vételével kell beállítani, hogy mennyit eszik az állat, és hogy az evés után mért értékek mit mutatnak. Ha a betegnek nincs étvágya és nem eszik eleget, akkor kevesebb inzulin kellhet, míg ha jó étvágya van, akkor többet kell adni az inzulinból. Ennek az állandó változtatásnak a kivédésére van kitalálva, hogy mindig ugyanannyit kapjon enni egy evésre. De ha ő nem eszi meg az adott adagot, akkor ez sem segít. Egyébként pedig, soha nem az a cél, hogy a cukorbetegnél a vércukor értékek mindig a normál tartományban legyenek, hanem az, hogy soha ne legyenek nagyon kiugróan magasak (és ne legyenek nagyon alacsonyak se). Véleményem szerint, ha a mért értékek (az inzulinos kezeléssel) általában a 10-15 közötti tartományban vannak (néhány magasabb érték néha megengedett) akkor nagy baj nem lehet. Remélem tudtam segíteni! Hogyan kell gondozni a cukorbetegségben szenvedő cicát? Minden századik kutya (macska) diabéteszben szenved
A széklet állaga a sok vízfogyasztást jelzi, ami általában lázas állapotra utal. Érdemes lenne állatorvost felkeresni a szükséges kezelés, antibiotikum felírása céljából.
Ezt csak vizsgálat után lehetne tudni a részletek ismeretével, konzultáljon állatorvosával