1071. Küzdenek a róka életéért, akit egy buszsofőr mentett meg
A 63-as járat sofőrje kiállt a forgalomból, hogy megmentse az elütött róka életét. Az Állatmentő Sereg vette gondozásába, az orvosok még küzdenek életéért.
A 63-as járat sofőrje kiállt a forgalomból, hogy megmentse az elütött róka életét. Az Állatmentő Sereg vette gondozásába, az orvosok még küzdenek életéért.
Az év eleje óta több mint félezer mentett állat, egyebek mellett héjafiókák, vadmacska és hód kapott második esélyt a Fővárosi Állat- és Növénykert vadállatmentő programjában.
Ritka és különleges mérgező harapásra képes mexikói viperagyík (Heloderma horridum) érkezett a Nyíregyházi Állatparkba.
A védőoltást és az élősködők elleni védekezést tartják a legfontosabb egészségügyi intézkedésnek a magyar kutyások, miközben az ivartalanítást azok is elhanyagolhatónak vélik, akik felelős gazdának vallják magukat. A szúnyogok, kullancsok, bolhák ellen a legtöbben csak tavasszal és nyáron védekeznek, és az ellenük használt készítmények hatóanyagaival sincsenek sokan tisztában. A közel háromezer fős, állategészségügyi kutatásból az is kiderült, hogy a lakásban tartott ebek gazdái a legfelelősebbek, ők töltenek a legtöbb aktív időt kutyájukkal, és gyakrabban járnak állatorvoshoz is.
Míg a paraziták jelenléte riasztó, az orsóféreg- és galandféreg-fertőzés, a leptospirózis, és a veszettség is megelőzhető, ha tájékozottak vagyunk.
A leírtak nem egészen egy tipikus epilepsziás roham tünetei de az első gondolatom mégis ez. Figyelni kell a következő időszakban, és ha hasonló produkciói lennének, érdemes felkeresni állatorvost. Ha van lehetőség videót készíteni, az sokat segíthet! Mást egyelőre nem lehet tenni, ill. egyelőre nem érdemes. Kutyák epilepsziás működészavarairól Kutyaepilepszia: alapvető tudnivalók
Mindenképpen forduljon állatorvoshoz! Bélgyulladás, bél paraziták a leggyakoribb probléma a vírusos macskabetegségeken kívül. Macskabetegségek: tünetek és kezelésük
Mielőbb egzotikus állatorvoshoz kellene fordulni, ugyanis a kopasz foltokat sok minden okozhatja. Különböző bőrbetegségek például atka, vagy gombafertőzés. De ezekre különböző szereket kell alkalmazni, amit jobb ha állatorvos javasol. Ha a tengerimalac nőstény, akkor a kopasz foltokat akár petefészekciszták is okozhatják. Valamint az is lehetséges, hogy a malacka saját magának (vagy ha van társa akkor ő) is rághatja, ha valamilyen fájdalma van, vagy nem fogyaszt elegendő rostot (széna, fű, fűfélék). Tengerimalacom vakarózik, vedlik. Hogyan gyógyítsam?
Kedves Gazdi, Látatlanul is patkányírtó mérgezés - vagy egyéb mérgezés állhat a háttérben, nagyon sajnáljuk. https://www.haziallat.hu/kutya/betegseg-gyogyitas/patkanyirto-patkany-mereg-mergezes-kutya/2880/
Üdvözlöm!! Mindenképp azonnal elkellene vinni őt megfelelő egzotikus állatorvoshoz, aki hörcsöggel is foglalkozik. Helyileg merre vagytok? Akkor úgy küldöm az adott helyen ki az aki ért hozzá. Enni, inni eszik? Innen sajnos nemtudom megmondani mi történhetett. Esetleg lépj be fbon a hörcsög imádók csoportba és ott könnyebben tudunk segíteni és egy listát is tudok küldeni az orvosokról.