1076. Miért tartsunk háziállatként kanárit?
Nehogy azt higgyük, hogy csak az idős embereknek nyújt kellemes társaságot a kanári. Ez a formás, izgő-mozgó madárka csodálatos áriával, kellemes lényével otthonunkba hozza a természet egy kis darabját.
Nehogy azt higgyük, hogy csak az idős embereknek nyújt kellemes társaságot a kanári. Ez a formás, izgő-mozgó madárka csodálatos áriával, kellemes lényével otthonunkba hozza a természet egy kis darabját.
A napokban beköszöntött a nagy hőség mindenhol az országban! A meleg nem kíméli az embereket, de az állatokat sem!
A mosómedve és a cica többnyire nem jön ki egymással, de Banjo és Buddy kivételek! Nézzétek, milyen cukin tisztogatja a maci a cicust!
A macskák életében nagyon fontos a mosakodás. Annak ellenére, hogy azt szoktuk mondani: csak esznek és alszanak, megfigyelték, hogy a macskák ébren töltött idejüknek egyharmadát, de néha akár felét is mosakodással töltik. Nem csoda, hogy elfáradtnak és ismét aludniuk kell egy kicsit.
Igenis létezik macska és rágcsáló közötti barátság. Sőt, lehet még fokozni, a cicó azt sem bánja, ha elhúzza előle az itókáját a hosszú farkú. Nézzétek, milyen cuki macskás videó!
Kísérő terápiának "Félelem" Bach-virágszert javaslok, ez az utazási félelemmel kapcsolatban is kedvező hatású lehet. Hosszú úthoz ez a cikk is segítséget nyújthat, macskáknál is lhet alkmazni: http://www.haziallat.hu/kutya/viselkedes/hogyan-szoktassuk-felos-kutyat-autohoz-autozashoz/2881/
A macska felnőtt korára kialakít magának egy rendet, és erről nagyon nehezen mond le. Minden körülötte lévő tárgyat leltárba vesz és számon is tart. Érdemes megfigyelni mit tesz a macska, amikor egy új bútordarab vagy tárgy kerül a lakásba. Mereven nézi, majd egy idő múlva odamegy hozzá megszaglászni, körbejárni. A megszokott rend felborulása néhány macskát erőteljes izgalmi állapotba sodorhat. Költözéskor is hasonló történhet a cicával. Fontos tehát, hogy a macskát jól zárható macskaszállító dobozban szállítsuk az új lakásba és addig ne engedjük onnan ki, amíg minden egyes dobozt, bútort be nem szállítottunk a lakásba, minden bejárati ajtót és ablakot be nem zártunk. Nem tudhatjuk, hogy nem akar-e első rémületében azonnal menekülni. Ez új helyen végzetes lehet, mert ha kiszabadul a lakásból, az ismeretlen külső térben eltéved és soha nem lesz képes visszatalálni. Az alvókákát, kosarát, ivó- és evőedényét olyan helyre tegyük, amely a legjobban hasonlít az előző lakásban megszokott körülményekhez. Az első napokban a macskát egy számára biztonságos helyiségben tartsuk, ha egyedül kell hagynunk egy időre. A lakás többi helyiségét csak oly időkben engedjük neki felderíteni, amikor magunk is vele lehetünk. Az alkalmazkodás időtartama a macskától függ. Vannak macskák, amelyek szó szerint néhány perc alatt beilleszkednek az új környezetbe, míg másoknak ehhez esetleg több hétre is szükségük van. Ha kertes házba költözünk, a macskát legalább egy-két hétig ne engedjük ki, és azt követően is csak felügyelet mellett menjen ki a szabadba még legalább egy hétig.
Nem valószínű, nem szokott. Ha friss a sérülés, érdemes megmutatni állatorvosnak. Ez a cikk is segíthet: A macskasérülések kezelése - népi gyógymóddal
Kedves Attila! Az Ön által leírt tünetek alapján nem lehet pontosan megmondani, hogy a cicánál mi a probléma. Ennyi idős korban egy macskánál már sokféle betegség előfordulhat. Javaslom, hogy alaposan vizsgáltassa ki a cicát, hogy kiderüljön, mi állhat a tünetek hátterében. Ha megvan a diagnózis, akkor Önnek kell majd eldöntenie, hogy a hagyományos, ún. akadémikus orvoslás módszerét választja kedvence gyógykezeléséhez, vagy valamely szelíd, alternatív terápiát is igénybe kíván venni. Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea
A hirtelen agresszívvá vált macskánál valóban gondolni kell a veszettségre. A két hetes megfigyelés emiatt nagyon fontos az ember érdekében! Keressenek számára egy jól zárható helyiséget, nem kell feltétlen ketrec. Nem tudom a baleset mikori, mekkora fájdalmai lehetnek a macskának, ami szintén okozhat agresszív viselkedést.