1076. Kutya-macska nyomkövetés
Ha kutyád vagy macskád elkóborolna, az még nem jelenti azt, hogy soha többé nem láthatjátok egymást újra. A mikrochip és a GPS-nyakörv segítségével nagy eséllyel megtalálod elveszett kedvencedet.
Ha kutyád vagy macskád elkóborolna, az még nem jelenti azt, hogy soha többé nem láthatjátok egymást újra. A mikrochip és a GPS-nyakörv segítségével nagy eséllyel megtalálod elveszett kedvencedet.
A tejmirigy (emlő, tőgy) gyulladása (mastitis) valamennyi állatfaj nőivarú egyedében előfordulhat, függetlenül attól, hogy az állatot gazdasági céllal, tejtermelésre hasznosítják-e, vagy „csak” a fajfenntartást, az utódok felnevelését szolgálja az anya tejmirigyeinek váladéka, az anyatej.
Sok olyan gyümölcs létezik, ami a kutya szervezetére nézve is egészséges, de vannak olyanok is, amik károsak. Lássuk, mi közül válogathatunk!
Mire figyeljünk, ha betonon sétáltatjuk a kutyánkat, és miért fontos, hogy állatorvossal is beszéljünk egy nagyobb séta előtt?
A legtöbben kártevőként tartják számon, de a vörös rókát akár hasznos állatnak is nevezhetjük, hiszen elpusztítja például a kártékony rágcsálókat. A vörös róka az egyik legelterjedtebb szárazföldi ragadozó, naponta akár 1 kg húst is elfogyaszt.
Ajánlom figyelmébe Dr. Gabriela Lehai: KUTYA-MACSKA BARÁTSÁG című könyvét, ebben minden információt megtalál. Igen a legeredményesebb, ha a két külömböző állatfajhoz tartozó egyed kölyök korban kerül össze, vagy legalább az egyik kölyök kortól él közös élettérben a másikkal.
Feltételezhetően vissza fog nőni, a karomágy állapotának függvényében. Állatorvosi ellátásra szükség van a fertőzések elkerülése érdekében. Dr. Puskás Gábor
Az elrontott nevelésű, elkényeztetett, elemberesített és falkarangsor hiányában élő kutyák egyik jellemzője, hogy nem tűrik el a testkontaktust embertársaiktól vagy idegenektől. A másik, hogy jelőlő vizelésükkel is ezt igyekeznek demonstrálni. A farok behúzása a félelem jele. Tehát a kutyába a dominancia és a félelem kettőse egyszerre van jelen - ami az egyik legrosszabb kombináció. Amit az ivartalanítást követően tenni lehet: • az elmaradt vagy helytelen nevelés pótlása/kijavítása • a falkarangsor kialakítása • a félelme szakszerű kezelése, csökkentése • az elkényeztetés megszüntetése
1-2 napig ne adjon neki enni - higgye el éhes lesz és enni fog. Kevés éhen halt kutya esetéről tudok !!!
Több kérdés felmerül: mióta nyalja a lábát, kapott-e rá kezelést, ha igen milyet, volt-e hatása. A nyalogatás lehet valóban pszichés eredetű (unatkozik, feszült) vagy fájdalom miatt is.