1076. Kutya-macska nyomkövetés
Ha kutyád vagy macskád elkóborolna, az még nem jelenti azt, hogy soha többé nem láthatjátok egymást újra. A mikrochip és a GPS-nyakörv segítségével nagy eséllyel megtalálod elveszett kedvencedet.
Ha kutyád vagy macskád elkóborolna, az még nem jelenti azt, hogy soha többé nem láthatjátok egymást újra. A mikrochip és a GPS-nyakörv segítségével nagy eséllyel megtalálod elveszett kedvencedet.
A tejmirigy (emlő, tőgy) gyulladása (mastitis) valamennyi állatfaj nőivarú egyedében előfordulhat, függetlenül attól, hogy az állatot gazdasági céllal, tejtermelésre hasznosítják-e, vagy „csak” a fajfenntartást, az utódok felnevelését szolgálja az anya tejmirigyeinek váladéka, az anyatej.
Sok olyan gyümölcs létezik, ami a kutya szervezetére nézve is egészséges, de vannak olyanok is, amik károsak. Lássuk, mi közül válogathatunk!
Mire figyeljünk, ha betonon sétáltatjuk a kutyánkat, és miért fontos, hogy állatorvossal is beszéljünk egy nagyobb séta előtt?
A legtöbben kártevőként tartják számon, de a vörös rókát akár hasznos állatnak is nevezhetjük, hiszen elpusztítja például a kártékony rágcsálókat. A vörös róka az egyik legelterjedtebb szárazföldi ragadozó, naponta akár 1 kg húst is elfogyaszt.
A kutyát ért félelmi trauma a fő ok, -ezt tovább rotja, hogy feltehetően nem volt a korábbi ember/kutya kapcsolat megfelelő erősségű és valószínűleg kommunikációs és nevelési hiányosságok is tetézhetik a jelenlegi tünetet. Csak étellel történő megerősítés esetén lehet elérni, hogy a kutya egy un. 'retriever póráz' segítségével rögzíthető lehessen.
Valószínűleg valamilyen átmeneti fájdalom, zsibbadás lehet. Nézzék át a talpait, ujjközeit, nem szúródott-e bele valami? Ha nem, és a probléma visszatér, akkor vizsgáltassák meg őt állatorvossal!
Pl. a sok hányástól felületi trauma.
Kedves Gazdi! A kutyáknak szerencsére nem lehet aranyerük, de mindneképpen komolyan kell venni a véres bélsarat, ezért el kell vinni állatorvoshoz a kutyát, aki bélsárvizsgálatot fog végezni, vagy végeztetni az egyéb kiegészítő vizsgálatokon kívül. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Valószínűleg a stressz és a kimerülés okozta a két kutya közötti nézeteltérést, - amelynek eredménye rögzült és további konkurencia harcokban mutatkozik meg. A testvér fogalma a hierarchikus falkaállatoknál más mint az embernél. A nevekből jól gondolom hogy egy szuka és egy kan kutya ? Ha igen akkor az ivarérés, szexuális konkurencia további oka a kialakult helyzetnek. (nem írta hogy ivartalanítva vannak, vagy nem !) Valószínűleg nincs a kutyák között a biztos és egyértelmű falkarangsor kialakítva, - ez mindig hasonló helyzetekhez vezet. Egyébb vonatkozásokban ajánlom figyelmébe a több kutya együttes tartásáról megjelent írásomat: http://www.4tappancs.hu/download/publ02.pdf Üdvözlettel: Stefan Siman - okl. állat-terapeuta, kutyatréner