1081. Vízben terjedő betegségek: így védd meg a kutyádat a fertőzésektől
Tudod milyen fertőzések terjedhetnek a folyókban, tavakban, amik veszélyesek a kutyádra? Így védheted meg a kedvencedet a vízben terjedő betegségektől!
Tudod milyen fertőzések terjedhetnek a folyókban, tavakban, amik veszélyesek a kutyádra? Így védheted meg a kedvencedet a vízben terjedő betegségektől!
Miközben a 3 évnél idősebb kutyák közül ötből négynél jelentkeznek fogproblémák, a gazdák 90%-a mégis úgy gondolja, hogy a kutyája teljesen egészséges. Erre a problémára és a kutyák szájápolásának fontosságára hívja fel a figyelmet most több mint 250 magyar állatorvos, akik a Fogápolási Hónap keretében ingyenes fogorvosi ellenőrzést biztosítanak az általános konzultációra vitt kutyáknak.
Móricz Zsigmond írja valahol, hogy ha egy embernek gyereke van, akkor annak egyetlen igazi jutalma az – hogy gyereke van. Nos, ez igaz a kutyákra is. A kutyás lét önmaga legnagyobb jutalma, akkor is, ha erős idegek és olykor még erősebb gyomor kell hozzá. Az én tacsimat szó szerint napok választották el a haláltól, amikor nagyszüleim falujában, az utcán kiszúrtam. Beemeltem a kocsimba, hazafelé vettem neki egy hámot és egy pórázt, és hazahoztam.
Az Állatorvostudományi Egyetem Törvényszéki Állatorvostani és Gazdaságtudományi Tanszékének munkatársa feltérképezte, Magyarország hol áll az állatkínzás elleni küzdelemben.
Az ivartalanítással tovább megőrizhetjük kedvencünk egészséget, ezzel pedig meghosszabbíthatjuk életét. De mennyibe kerül átlagosan egy ilyen műtét?
Vajon hány éves? Egyébként a feltűnő lefogyás bennem valami komolyabb betegség gyanúját veti fel, ami nem hiszem, hogy orvosolható étvágyjavítással! Azt tanácsolnám, mutassa meg állatorvosnak.
A teknősöknél az étvágytalanság általában betegség jele, amely sok esetben aluszékonysággal (bágyadtsággal) párosul. Mindenképpen javasolt szakemberrel (állatorvossal) felvenni a kapcsolatot, aki a fizikális vizsgálat és a kórelőzményi adatok tükrében diagnosztizálni tudja az esetleges elváltozásokat, kórképeket. A megfelelő kondícióban lévő állatok a külső hőmérséklet kedvező vagy kedvezőtlen irányú változásait érzékelni tudják, így a külső hőmérséklet csökkenésére aktivitásuk és így anyagcseréjük intenzitásának lassulása következik be. A teknőstartás sarkalatos pontja egyébként a teleltetés, amely a megfelelő szaporodási ciklus beindítását célozza. Ezzel kapcsolatban azt kell ismerni, hogy azok az egyedek jutnak csak a téli nyugalmi periódusba, amelyek elegendő zsírszövet-tartalékkal rendelkeznek, külső és belső élősködőktől mentesek és megfelelően előkészítették őket erre a fázisra. A teknősök EKG-vizsgálatával lehet eldönteni azt, hogy a kérdéses egyed elpusztult vagy csak a téli nyugalmi periódus állapotában van.
Epilepsziának tűnik. Állatorvoshoz kell menni vele, hogy elkezdhessék a megfelelő gyógyszeres kezelést. És sajnos az epilepsziának súlyos következménye is lehet!
A vadászgörény védőoltásainak az ára az oltóanyag típusától és a beavatkozást végző állatorvosi rendelőnkénti áralakulástól függően 2000 Ft-tól 4000 Ft-ig terjedhet. De vannak olyan oltóanyagok, amelyeknek az ára kétszerese is lehet az előzőknek. Olvass tovább! Mit tegyek, ha a vadászörén felpuffadt? Milyen esetben kell a vadászgörény bűzmirigyét kivetetni?
A legtöbb rövidorrú kutyánál előfordul az eléggé intenzív könnyezés. Ez amiatt van, hogy a könny nem tud elfolyni a könnycsatornán keresztül az orrüregbe. Így a belső szemzugnál összefutva onnan kicsöppen és ott marad a szemkörüli szőrzeten és ráncokban, a levegőn megbarnul. De előfordulhat, hogy kötőhártyagyulladása van látható gennyes, ödémás elváltozás nélkül (pl. mycoplasma fertőzés, enyhébb lefolyású, idült, tüszős kötőhártyagyulladás, stb.) Az állatorvos biztosan meg tudja állapítani, hogy mitől lehet ez nála.