1086. Nincs happy end: előkerült a 2 szökött miskolci kenguru, de csak az egyik élte túl a kalandot
Előkerültek a Miskolci Állatkert és Kultúrparkból megszökött kenguruk; egyikük kedden elpusztult, a másikat szerdán befogták.
Előkerültek a Miskolci Állatkert és Kultúrparkból megszökött kenguruk; egyikük kedden elpusztult, a másikat szerdán befogták.
Mikor kell félfojtó nyakörv, hogyan kell használni a kontroll nyakörvet, és mire jó a hám?
Együtt élni egy kutyával nem csak öröm, de kiváltság és egyben hatalmas felelősség is. A legfontosabb, hogy vigyázzunk az egészségére. Íme a 3 legfontosabb teendő, mellyel megóvhatod szeretett barátod egészségét.
A finn reptéren dolgozó kutyák felismerik a koronavírus illatanyagát, így segítségükkel könnyebben kiszűrhetők a fertőzöttek.
Az oroszlánkölykök, azért is különlegesek, mert a Nyíregyházi Állatpark „alapító” oroszlánjának dédunokái.
Igen, valószínűsíthető, hogy a bekajálás utáni aktív mozgásnak, ugrálásnak (egyéb okok mellett: pl. erjedésre hajlamos eledel!) nagy szerepe van a gyomorcsavarodásban! Elsősorban nagytestű kutyák esetén. Ezért etetés után célszerű a kutyákat (még a kisebbeket is) pihentetni néhány órán át és semmiképp sem szabad komoly munkára fogni, ugráltatni. A gyomorcsavarodás jelei: a hirtelen hatalmasra puffadt has, ami hordószerűen kong, öklendezési kísérletek, rosszullét, elfekvés... Ilyen esetben azonnal állatorvoshoz kell vinni. Időben elkezdett beavatkozás (műtét, gyomormosás, stb.) esetén még talán (!) megmenthető!
Komolyabb baja nem hiszem, hogy lenne. De a rendszeres (1/4 évente!) féreghajtást azért nem szabad elfelejteni. Esetlegesen hasmenéses betegségeket is összeszedhet. Ha ez előfordul, irány az állatorvos.
Nagyon betegnek tűnik az állatka. Javaslom, hogy mihamarabb vigyék állatorvoshoz!
A vemhesség ultrahangos megállapítása kb. 3-4 hetes vemhesség esetén történhet meg. De ezután is ajánlatos kontrollvizsgálatot csináltatni (élnek, mozognak-e a magzatok!), például 1-2 héttel a vemhesség előtt. Olyan rendelőbe kell menni, ahol van jó minőségű ultrahangos készülék és hozzáértő állatorvos (pl. www.kutyavari.hu :)). Az árak változóak, kb. 3000-4000 Ft lehet.
Nem tudok ilyen esetben állást foglalni, mivel nem ismertem a teljesen pontos körülményeket, a betegségek súlyosságát, kezelhetőségét, a gyógyulási kilátásokat, stb. De nagyon sajnálom szegény kutyust!