1086. Minden, amit a máltai selyemkutyáról érdemes tudni
A máltai selyemkutya egy kicsi, élénk és barátságos kutyafajta, amelyet gyakran tartanak társállatként. Néhány fontos dolog, amit érdemes tudni róluk!
A máltai selyemkutya egy kicsi, élénk és barátságos kutyafajta, amelyet gyakran tartanak társállatként. Néhány fontos dolog, amit érdemes tudni róluk!
Az ELTE Etológia Tanszékének munkatársai legújabb kutatásukban kimutatták, hogy a rövid fejű kutyák egészsége több ponton is károsul, ami az agyműködésükben is tetten érhető.
Újra beköszönt a zord időjárás, mely számos állatfajra veszélyt jelenthet, beleértve a háziállatokat, a haszonállatokat és a vadon élő állatokat is, ezért ebben az időszakban ők is fokozott figyelmet igényelnek - közölte az állatvédelmi cselekvési terv kidolgozásáért és végrehajtásáért felelős kormánybiztos.
Neked is összeszorul a gyomrod, ha meglátod, hogy a kutyusod hányt? Sokszor még a gyakorlott gazdik is megijednek ettől, de akadnak olyanok is, akik csak legyintenek a tünetre. Mi az igazság? Meddig normális, ha hány a kutya?
Mintegy 45 kis kardszárnyú delfin és palackorrú delfin vetődött partra vasárnap délután Új-Zéland északi szigetének keleti partvidékén, és mind elpusztultak - közölte hétfőn az új-zélandi Természetvédelmi Hivatal.
A székletmintában minden bizonnyal találtak valamit, ezért szerepel az enrofloxacin a leleten. Ez valószínűleg arra való utalás, hogy a talált kórokozó erre az antibiotikumra érzékeny. Azaz minden bizonnyal ilyen hatóanyagú készítményt kell az állatnak adni a labor szerint. Amúgy a székletminta mellett - ebben a korban már - érdemes lett volna vérvizsgálatot is végeztetni. Az emésztőcsatorna kontrasztanyagos röntgen vizsgálata is hasznos lehet. Azon túlmenően, hogy kideríthető vele egy esetleges részleges elzáródás, vagy idegen anyag jelenléte, a kontrasztanyag önmagában is javítani szokott az ilyen állapotokon. A hányadékban látható sárgás színű váladék valószínűleg nem epe, hanem gyomorsav.
Ez sok mindenre, és bármire utalhat. Akár betegségre is. De ezt így nem lehet eldönteni. Tessék vele elmenni egy állatorvoshoz, aki majd megvizsgálja és ennek alapján talán tud majd valami konkrétumot mondani.
A kapott tanács meglehetősen ostobácska:( A tojásvisszatartás görcsoldó gyógyszerrel, kloákába történő paraffin befecskendezéssel oldható meg. Az állatorvos feltehetően élősködők elleni cseppeket adott, ami alkalmas lehet egy esetleges légúti atkafertőzés kezelésére. A fuldoklást okozhatja elhízás, vagy más szívprobléma is. Ha "szortyogó" hang párosul a nehézlégzés mellé, akkor bakteriális fertőzés is okozhatja. Talán keresse fel ismét az állatorvosát, de ha ő nem tud segíteni, akkor egy olyat, aki madár betegségekben is otthon van.
Ha egy-két napon belül nem javul az állapota, keressen fel egy állatorvost. Többféle betegség jöhet szóba.
A parvovírusról soha nem volt szó abban a körben, ami az embereket is érinthetné. Nem zoonózis, embert nem fertőz. A kutyák betegsége. Parvovírusos bélgyulladás A betegséget egy kisméretű, igen ellenálló vírus okozza, amely valószínűleg az 1970-es évek végén alakult ki a macska hasonló vírusának átalakulásával. Több mint 10 évig, a vakcina kifejlesztéséig, nagyon sok kutya betegedett meg a vírustól. Szerencsére a védőoltás megállította a járványszerű terjedést és a vakcinát beadató gazdik azóta biztonságban tudhatják ebüket. A vírus természetesen nem tűnt el, továbbra is megfertőzheti azokat a kutyákat, amelyek nem lettek rendesen beoltva. Elsősorban a néhány hetes, pár hónapos kölyökkutyák a veszélyeztetettek. De vannak olyan kutyafajták is, amelyek különösen érzékenyek a parvóra, mint például a rottweiler vagy az uszkár. Ezek a fajták megfelelő védettség nélkül szinte biztos, hogy előbb-utóbb megfertőződnek a kórokozóval. A betegség elsősorban a vírustartalmú széklettel fertőz. A parvovírusos bélgyulladás legfontosabb tünetei: állandó hányás, hasmenés. A széklet bűzös, véres és szinte megállíthatatlan. Az állat nem eszik, nem iszik, kedvetlen, elesett, erős hasi fájdalmai vannak. A folyamatos folyadékveszteség miatt az állat kiszárad, sokkos állapotba kerül, és gyorsan elhullik. Gyógyulásra csak abban az esetben van esély, ha a gazdi gyorsan cselekszik és állatorvosi segítséget, intenzív ápolást kér, amely gyakran kórházi ápolást jelent.