1086. Minden, amit a máltai selyemkutyáról érdemes tudni
A máltai selyemkutya egy kicsi, élénk és barátságos kutyafajta, amelyet gyakran tartanak társállatként. Néhány fontos dolog, amit érdemes tudni róluk!
A máltai selyemkutya egy kicsi, élénk és barátságos kutyafajta, amelyet gyakran tartanak társállatként. Néhány fontos dolog, amit érdemes tudni róluk!
Az ELTE Etológia Tanszékének munkatársai legújabb kutatásukban kimutatták, hogy a rövid fejű kutyák egészsége több ponton is károsul, ami az agyműködésükben is tetten érhető.
Újra beköszönt a zord időjárás, mely számos állatfajra veszélyt jelenthet, beleértve a háziállatokat, a haszonállatokat és a vadon élő állatokat is, ezért ebben az időszakban ők is fokozott figyelmet igényelnek - közölte az állatvédelmi cselekvési terv kidolgozásáért és végrehajtásáért felelős kormánybiztos.
Neked is összeszorul a gyomrod, ha meglátod, hogy a kutyusod hányt? Sokszor még a gyakorlott gazdik is megijednek ettől, de akadnak olyanok is, akik csak legyintenek a tünetre. Mi az igazság? Meddig normális, ha hány a kutya?
Mintegy 45 kis kardszárnyú delfin és palackorrú delfin vetődött partra vasárnap délután Új-Zéland északi szigetének keleti partvidékén, és mind elpusztultak - közölte hétfőn az új-zélandi Természetvédelmi Hivatal.
Nem valószínű, nem szokott. Ha friss a sérülés, érdemes megmutatni állatorvosnak. Ez a cikk is segíthet: A macskasérülések kezelése - népi gyógymóddal
Kedves Attila! Az Ön által leírt tünetek alapján nem lehet pontosan megmondani, hogy a cicánál mi a probléma. Ennyi idős korban egy macskánál már sokféle betegség előfordulhat. Javaslom, hogy alaposan vizsgáltassa ki a cicát, hogy kiderüljön, mi állhat a tünetek hátterében. Ha megvan a diagnózis, akkor Önnek kell majd eldöntenie, hogy a hagyományos, ún. akadémikus orvoslás módszerét választja kedvence gyógykezeléséhez, vagy valamely szelíd, alternatív terápiát is igénybe kíván venni. Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea
Kedves Gazdi! A gombás elváltozások kezelése sok-sok türelmet igényel. A kezelés hetekig, hónapokig is eltarthat. A leírt kezelés korrekt, bár a Nizoral májkárosító hatása miatt meggondolandó a szájon keresztüli tablettás kezelési mód. Kétségtelen, hogy súlyos esetben ezt is meg kell próbálni. Emberre is átterjedhet, ezért ne várjon a kezelésével, forduljon vele állatorvoshoz. Hetente 2 alkalommal kell Nizoral samponnal nagyon alaposan megfürdetni a betegeket. Az első mosást lehet normál samponnal végezni, majd alaposan leöblíteni (tusolás). Ezt követően a Nizorallal az egész testfelületen habot kell képezni (nem habzik túl jól), és azt kb. 10 percig rajta kell hagyni. Praktikusan 10 percen keresztül kell dörzsölgetni a habot az állaton. Ezt követően alaposan le kell öblíteni (tusolás). A kezelést 3-4 héten keresztül következetesen végezni kell. Nyilvánvalóan fontos az is, hogy az állatok közvetlen környezete, eszközeik a szokottnál is gyakrabban tisztítva, fertőtlenítve legyenek.Létezik gombás bőrfertőzés elleni oltás: Gombás bőrfertőzés ellen kétszeri oltás javasolt, sőt később évenkénti ismétlő oltás is szükséges a védettség fenntartására. Az oltások a fertőző betegségek megelőzését szolgálják és jóval kevésbé költségesek - az állatot is kevésbé viselik meg - mint a betegségek kialakulása esetén azok gyógykezelése. Kérdezze erről állatorvosát.
Kedves Éva! Egy 10 kg-os kutya átlagos napi vízfelvétele 0,5-1 liter. Természetesen ezt sok tényező befolyásolja: életkor, hőmérséklet, háttérbetegségek. Amennyiben a felvett vízmennyiség valóban kevés, vér- és vizeletvizsgálatot érdemes kérnie állatorvosától. Üdvözlettel, Dr. Puskás Gábor Mályi Állatorvosi Rendelő
A fokozott könnyezés, csipásodás többféle ok miatt is kialakulhat. A könnycsurgók a szőrt elszínezhetik, ettől az adott helyen a szőrzet vöröses, barnás színt kaphat. Ha az állatot megmutatják a kezelő állatorvosnak, ő el tudja dönteni, hogy a jelenség hátterében fertőzés, vagy a könnycsatorna elzáródása - esetleg idegen test a kötőhártyazsákban - van. A kezelés annak megfelelően történik, hogy mi okozza az elváltozást, illetve milyen másodlagos tünetek vannak. Ha a kiscicát is megmutatják az állatorvosnak, akkor az is kiderülhet, van-e a cicának olyan betegsége (pl. kötőhártya gyulladás), ami a kutya csipásodásához vezetett.