1086. Minden, amit a máltai selyemkutyáról érdemes tudni
A máltai selyemkutya egy kicsi, élénk és barátságos kutyafajta, amelyet gyakran tartanak társállatként. Néhány fontos dolog, amit érdemes tudni róluk!
A máltai selyemkutya egy kicsi, élénk és barátságos kutyafajta, amelyet gyakran tartanak társállatként. Néhány fontos dolog, amit érdemes tudni róluk!
Az ELTE Etológia Tanszékének munkatársai legújabb kutatásukban kimutatták, hogy a rövid fejű kutyák egészsége több ponton is károsul, ami az agyműködésükben is tetten érhető.
Újra beköszönt a zord időjárás, mely számos állatfajra veszélyt jelenthet, beleértve a háziállatokat, a haszonállatokat és a vadon élő állatokat is, ezért ebben az időszakban ők is fokozott figyelmet igényelnek - közölte az állatvédelmi cselekvési terv kidolgozásáért és végrehajtásáért felelős kormánybiztos.
Neked is összeszorul a gyomrod, ha meglátod, hogy a kutyusod hányt? Sokszor még a gyakorlott gazdik is megijednek ettől, de akadnak olyanok is, akik csak legyintenek a tünetre. Mi az igazság? Meddig normális, ha hány a kutya?
Mintegy 45 kis kardszárnyú delfin és palackorrú delfin vetődött partra vasárnap délután Új-Zéland északi szigetének keleti partvidékén, és mind elpusztultak - közölte hétfőn az új-zélandi Természetvédelmi Hivatal.
Kedves N.K. az idős cicát meg kellene vizsgáltatni, hogy nem vesebetegség vagy egyéb szervi baj áll-e a háttérben. Erről bővebben itt >> Ha nem betegség, akkor a viselkedéssel lesz kapcsolatos, erről itt >> Enyhülés elérhető: minden jelölés/kakilás rajtakapásánál következetesen büntetik (vízzel lespriccolja, tapsol), az almok számát eggyel többre növelik mint a macskák száma, megszüntetik az elkényeztetését. Csak nagyon hosszadalmas tréning és terápia tudja végérvényesen megváltoztatni.
Kedves Gazdi! meglehetősen hiányos információt adott meg: milyen idős a cica? milyen nemű? ivartalanítva volt? oltva, féregtelenítve volt? bolhairtás volt? de tippelhetünk: egy kiscica oltások nélkül. Valószínűleg macskanáthás. Állatorvosi segítségre van szüksége, antibiotikumos kezelés kellene neki. Macskanátha >>
Kedves gazdi! A nyáladzás, nem evés, bűzös lehelet: előfordulhat, hogy fogkő vagy fogínyprobléma, gyors kezeléssel gyógyítható lenne. Oltások, féreghajtás, bolhairtás volt mindig? nem tudjuk, hogy ivartalanított-e stb. csak el kellene vinni orvoshoz, az állatért a gazdája felelősséggel tartozik..olyan mint a gyerek, nem tudja meggyógyítani önmagát.Macska fogkövességről bővebben >>
Tisztelt Érdeklődő! Elöljáróban el kell mondanom, hogy így - interneten keresztül - csak feltételezhetünk dolgokat, biztos eredményt csak egy vizsgálat adhat! Nagyon jól tették, hogy állatorvost kerestek, viszont a képek alapján azt kell mondanom, hogy mindenképpen próbálják őt elérni! Mint írtam, interneten keresztül csak feltételezhetünk dolgokat. A szeme esetében két lehetőség van. A jobbik - ebben az esetben - a zöldhályog, ami a szeműr csarnokvizének megnövekedett mennyiségét takarja, jobbára fájdalommentes betegség. Ugyan vakságot okoz, de a rágcsálók látása nem túl jó, ez a mindennapokban nem fogja zavarni kedvencüket. A másik - rosszabbik eshetőség a daganat. Sajnos ezt kép alapján nem lehet eldönteni, mindenképpen kivizsgálás szükséges. Az előbbi betegség jól kezelhető, az állat megszokott életvitele fenntartható. Az áll jobb oldalán lévő duzzanatnál három dolog képzelhető el. A legkevésbé valószínű, hogy leesett, vagy ráesett valamire, aminek az éle pont a csontot találta el. Ebben az esetben vérömleny is lenne, ami a képen nem látható, tehát törés nem valószínű. Az esélyesebb, hogy valamilyen hegyes tárgy, vagy étel (pl. hántolatlan zab), megszúrta, felsértette a pofazacskó belső hártyáját. Ilyenkor rendszerint tályog alakul ki. Ezt a tályogot orvosnak fel kell nyitnia is ki kell takarítani - az eljárás megtanulható, így a későbbiekben otthon is elvégezhető a tisztító folyamat. Ebben az esetben, ha nem kerül orvoshoz az állat idővel a tályog magától is felnyílik, de ilyenkor fennáll a fertőzés veszélye, ami akár életet is követelhet, de ez a legritkább esetben fordul elő, azonban érdemes odafigyelni rá! A harmadik eset pedig szintén a daganat. Leírás és képek alapján nem szívesen bocsátkozom találgatásokba, hogy melyik is a helytálló, mindenképpen próbálják elérni kisállatorvosukat, mert bármi is a tüneteket kiváltó ok, kezelésre lehet szükség. Kívánom, hogy mielőbb felgyógyuljon a kis jószáguk és még sokáig lelhessék örömüket egymásban! Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta
Kedves Reanáta! Ezeket a teknősöket amint kikelnek, még azelőtt, hogy bármit ettek volna becsomagolják őket egy hungarocell dobozba százasával élére állítva és postázzák európába. Innen megveszik a nagykerek, majd a kiskerek. A Kis állatkerskedésekben aztán olyan tápokat szórnak be nekik ami nyílván praktikus és a poncukon van. Ilyen az összes szárított táp ( ami egyébként nem alkalmas teknősök takarmányozására). A teknősökben van egy olyan praktikus ösztönös dolog, hogy amit kiskorukban a legtöbbet esznek azt fogják a legjobban szeretni. Nem tudni ez miért van, valószínűleg abban van szerepe, hogy eztán az adott élőhelyen leggyakrabban előforduló zsákmányt kedveljék. Ez végeredményben nem is fontos. Lényeg az, hogy ezért nehezen átszoktathatók a számukra jó tápokra. A teknősök a szabadban sokmindent megesznek (csigák-lárvák, rákok, halak, stb stb) ha ezt ledarálnánk és összehasonlítanának összetételét egy egyben lefagyasztott kicsiny halacskáéval azt kapnánk, hogy nagyjából a kettő megegyezik. Ezért van az (és a gyakorlat is ezt mutatja) hogy a teknősök az egyben lefagyasztott (majd felolvasztott kishalból) álló monodiétával teljesen jól elvannak. Nincsen szükségük egyébre. A kishal agya-belei-mája mind tartalmazza a szükséges anyagokat. A gyászbogár lárva sajnos nem jó takarmány egy növekedésben lévő teknősnek mert se kalcium se A-D-E vitaminok nincsenek benne elegendő mennyiségben. Így leggyakrabban ezen vitaminok hiánya alakul ki, majd következményesen angolkór azaz kalcium hiány. Ha megfelelő a hőmérséklet azaz egy letakart akváriumban ( a vizoszlop feletti levegő is) kb 28 fokos és a melegítő lámpa alatti napozó kb 35 fokos akkor a teknős biztosan nem akar telelni. Én azt csinálnám, hogy megpróbálnám úgy etetni a teknőst, hogy a nem evőset benthagyni a másikat kivenni (hogy az ne zavarja) és megkínálnám fagyasztott vagy élő vörös szúnyoglárvával vagy élő tubifexel. Ha erre rákap az jó, és akkor fokozatosan lehet neki adni mást is. A fagyasztott takarmányok mint pl a szúnyoglárva, megfelelő lehet egy ideig a teknős takarmányozására... szerintem a gyászbogárlárva nem az. Persze bármit írok azt látatlanba teszem, így aztán közel sem biztos, hogy a teknősnek nincsen e a háttérben más baja. Mindenesetre a takarmányozás nem jó! Ebből kiindulva TALÁN hiánybetegsége van. Üdvözlettel Éva