1086. Minden, amit a máltai selyemkutyáról érdemes tudni
A máltai selyemkutya egy kicsi, élénk és barátságos kutyafajta, amelyet gyakran tartanak társállatként. Néhány fontos dolog, amit érdemes tudni róluk!
A máltai selyemkutya egy kicsi, élénk és barátságos kutyafajta, amelyet gyakran tartanak társállatként. Néhány fontos dolog, amit érdemes tudni róluk!
Az ELTE Etológia Tanszékének munkatársai legújabb kutatásukban kimutatták, hogy a rövid fejű kutyák egészsége több ponton is károsul, ami az agyműködésükben is tetten érhető.
Újra beköszönt a zord időjárás, mely számos állatfajra veszélyt jelenthet, beleértve a háziállatokat, a haszonállatokat és a vadon élő állatokat is, ezért ebben az időszakban ők is fokozott figyelmet igényelnek - közölte az állatvédelmi cselekvési terv kidolgozásáért és végrehajtásáért felelős kormánybiztos.
Neked is összeszorul a gyomrod, ha meglátod, hogy a kutyusod hányt? Sokszor még a gyakorlott gazdik is megijednek ettől, de akadnak olyanok is, akik csak legyintenek a tünetre. Mi az igazság? Meddig normális, ha hány a kutya?
Mintegy 45 kis kardszárnyú delfin és palackorrú delfin vetődött partra vasárnap délután Új-Zéland északi szigetének keleti partvidékén, és mind elpusztultak - közölte hétfőn az új-zélandi Természetvédelmi Hivatal.
Kedves Szabó Zsófia! Aggodalomra semmi okuk! Ezek az úgynevezett szagmirigyei lesznek, nem tartom valószínűnek, hogy bármilyen bőr, vagy egyéb betegségről lenne szó. Ha a test mindkét oldalán, szabályosan a comb előtt-felett kicsivel helyezkedik el, és a hörcsög rendszeresen nyalja, vagy vakarja a hátsó lábával, akkor csakis erről lehet szó. Általában akkor látszanak ezek a foltok nagyon, amikor a hörcsög keresi a párját. Természetesen mindig jelen vannak, mindig is jelen voltak, de a kor előrehaladtával - és a szőr bizonyos mértékű ritkulásával - jobban láthatóvá válnak, és ivarzási időszakban a faggyútermelésük kissé megnövekszik. Remélem válaszom hasznosnak bizonyul majd. Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta
Igen, életben maradhat és hosszú évekig szenvedhet és akár fertőzhet is. El kellene vinni állatorvoshoz, hogy meggyógyuljon. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
A napi kettő nagyon kevés!! Lefekvés előtt kellene minimum még egy, akár rövidke is ürítésre... Egy állatorvosi vizsgálattal leellenőriztetni: vese, húgyvezeték, cukorbetegség !? Amennyiben minden O.K. - mert a szervi eredetű okok kizártak, akkor lehet a problémát viselkedéstechnikai szempontból kezelni. - fontos lenne eldönteni, hogy un. ´jelölő vizelés´ vagy valóban a húgyhólyag ingere ? - az esti/délutáni etetés időpontját előbbre vinni, vagy hogy este ne legyen a kutya szomjas (különösen száraz táp etetése esetén !) - néhány napig kb 23 h is levinni, majd fokozatosan előbbre hozn az időpontot 21 h ig - ugyan csak néhány napig kora reggel 5 h - 6 h is kivinni (ha nincs éjszakai bevizelés) majd ezt az időpontot is fokozatosan későbbre helyezni.
Kedves Gazdi! Ő ugyan nem gödöllői, de nagyon jó, érdemes lenne megmutatni neki a kutyust: http://www.kutyadaganat.com/ Egyéb terápia: Szelíd kezelés >>
A leírás és a véleményem alapján nem tűnik betegségnek ezért kezelést sem igényel. Ha biztosra akar menni akkor egy teljes kivizsgálást kell csináltatni,a laborvizsgálatok a klinikai tünetekben nem jelentkező elváltozásokat is jelzik.