1086. Minden, amit a máltai selyemkutyáról érdemes tudni
A máltai selyemkutya egy kicsi, élénk és barátságos kutyafajta, amelyet gyakran tartanak társállatként. Néhány fontos dolog, amit érdemes tudni róluk!
A máltai selyemkutya egy kicsi, élénk és barátságos kutyafajta, amelyet gyakran tartanak társállatként. Néhány fontos dolog, amit érdemes tudni róluk!
Az ELTE Etológia Tanszékének munkatársai legújabb kutatásukban kimutatták, hogy a rövid fejű kutyák egészsége több ponton is károsul, ami az agyműködésükben is tetten érhető.
Újra beköszönt a zord időjárás, mely számos állatfajra veszélyt jelenthet, beleértve a háziállatokat, a haszonállatokat és a vadon élő állatokat is, ezért ebben az időszakban ők is fokozott figyelmet igényelnek - közölte az állatvédelmi cselekvési terv kidolgozásáért és végrehajtásáért felelős kormánybiztos.
Neked is összeszorul a gyomrod, ha meglátod, hogy a kutyusod hányt? Sokszor még a gyakorlott gazdik is megijednek ettől, de akadnak olyanok is, akik csak legyintenek a tünetre. Mi az igazság? Meddig normális, ha hány a kutya?
Mintegy 45 kis kardszárnyú delfin és palackorrú delfin vetődött partra vasárnap délután Új-Zéland északi szigetének keleti partvidékén, és mind elpusztultak - közölte hétfőn az új-zélandi Természetvédelmi Hivatal.
Válaszom az, hogy természetesen nem egészséges. A beltenyésztettség fokának emelkedésével halmozottan jöhetnek elő különböző genetikai hátterű betegségek.
Arra figyeljenek, hogy a végbélelőeséssel műtött kutyának csontot nem szabad tenni az étrendjébe.
Valóban előfordul a testvér vagy az apa-leány párosítás a tenyésztésben bizonyos kedvező genetikai tulajdonságok elmélyítése miatt. Azonban minden ilyen esetben nő a valószínűsége a genetikai betegségek megjelenésének, vagy egyszerűen a fogamzóképesség csökken drasztikusan. Szóval én nem javaslom a beltenyésztést.
Ilyen probléma több okból is előfordulhat: pl. a talp sérülése vagy fekélyes gyulladása (nem megfelelő ülőrúd használata esetén); a lábcsontok sérülése, esetleges törése; a láb beidegzésének zavarai (ezt okozhatja traumás behatás vagy hasűri daganat is, de ez utóbbi fiatal állaton kevéssé valószínű)! A pontos válaszhoz természetesen látni kellene az állatot, ezért azt tanácsolom, hogy mutassa meg állatorvosnak, annál is inkább, mert ha hosszú ideig fennáll a probléma, az visszafordíthatatlan elváltozásokhoz vezethet.
Mivel ez humán-egészségügyi probléma (zoonózis), javasolnám, hogy orvosával beszélje meg a kérdést!