1086. Minden, amit a máltai selyemkutyáról érdemes tudni
A máltai selyemkutya egy kicsi, élénk és barátságos kutyafajta, amelyet gyakran tartanak társállatként. Néhány fontos dolog, amit érdemes tudni róluk!
A máltai selyemkutya egy kicsi, élénk és barátságos kutyafajta, amelyet gyakran tartanak társállatként. Néhány fontos dolog, amit érdemes tudni róluk!
Az ELTE Etológia Tanszékének munkatársai legújabb kutatásukban kimutatták, hogy a rövid fejű kutyák egészsége több ponton is károsul, ami az agyműködésükben is tetten érhető.
Újra beköszönt a zord időjárás, mely számos állatfajra veszélyt jelenthet, beleértve a háziállatokat, a haszonállatokat és a vadon élő állatokat is, ezért ebben az időszakban ők is fokozott figyelmet igényelnek - közölte az állatvédelmi cselekvési terv kidolgozásáért és végrehajtásáért felelős kormánybiztos.
Neked is összeszorul a gyomrod, ha meglátod, hogy a kutyusod hányt? Sokszor még a gyakorlott gazdik is megijednek ettől, de akadnak olyanok is, akik csak legyintenek a tünetre. Mi az igazság? Meddig normális, ha hány a kutya?
Mintegy 45 kis kardszárnyú delfin és palackorrú delfin vetődött partra vasárnap délután Új-Zéland északi szigetének keleti partvidékén, és mind elpusztultak - közölte hétfőn az új-zélandi Természetvédelmi Hivatal.
Igen van. Deszenzibilizáló tréning a kiváltó ingerekkel szemben és kiegésszítés képpen Bach-virág terápia.
A neonhalak és a dániók egyaránt csapathalak, tehát az egyedül tartás megszüntetése jó ötlet lehetett volna, de ezen halakból legalább 6 példányt érdemes tartani az akváriumban (a pink dánióból én egyet sem tartanék egyébként, inkább a természetes színekkel rendelkező zebradániót - amelyből kialakították). A szárított szúnyoglárva állandó etetése nagyon egyoldalú tápláláshoz vezet, javaslom, hogy szerezzen be különböző száraz és fagyasztott eleségeket, illetve lehetőség szerint élőt is adjon halainak időnként! Az aranysárga folt nem tipikus fertőzési jel, ezért nem lehet biztosan kijelenteni, hogy összefüggésben van-e az elhullással vagy nincs. Azt tudom tanácsolni, hogy mindenképpen javítson a halak táplálásán (ezzel ellenállóbbá téve őket), figyeljen oda a megfelelő vízminőségre és egyéb tartási körülményekre, figyelje a halak viselkedését és amennyiben néhány héten belül nem lesz betegség-gyanús eset, gondolja újra a társítást (azért nem előbb, mert egy esetleges betegség esetén kár lenne további halak pusztulását okozni)!
Az egy lábon állás az egészséges madár természetes pihenő pozitúrája. Betegségre csak akkor lehet ebből következtetni, ha a korábbi viselkedéséhez képest jelentős a változás. Az ujjak duzzanata lehet keringéi rendellenesség, vagy köszvény következménye. Előbbi ritkán jelentkezik kanáriknál, utóbbihoz fehérjében gazdag, "A" vitaminban szegény táplálás társul. Vagyis, ha nem kapott a madár sok állati fehérjét (például főtt tojást), akkor nem valószínű a köszvény kialakulása, de a biztonság kedvéért javaslom hetente 2-3 alkalommal reszelt sárgarépa etetését. Ha mégis keringési rendellenességről lenne szó, azt leginkább elhízás okozhatta, ezért kerülendő a mézesrudak és más nagy energiatartalmú eleségek etetése. A vitaminos magkeverék eddigi tapasztalataim szerint "parasztvakítás" (hangsúlyozottan magánvélemény, ami azon alapul, hogy eddig csak olyan keverékkel találkoztam, ami "gagyi módon´" Jolovit-ba áztatott magokat tartalmazott, vagy nem volt benne vitaminkiegészítés a cimkézés ellenére) mivel, vagy azok a különböző vitaminok vannak felsorolva csomagoló anyagon, melyeket a magok eleve tartalmaznak, vagy ha esetleg csomagolás előtt bekeverték, beáztatták valamilyen vitaminos készítménybe, az csökkentheti az etethetőség időtartamát, penészedési folyamatokat gyorsíthat fel.
Ha a hátán fekszik a madár, az súlyosabb stádiumú betegséget feltételez, mint egy lábtörés következménye. A törött lábú madár felhúzza, vagy lógatja a lábát, a szerint, hogy hol van a törés helye. Lábszártörés esetén akár gyufaszállal és ragtapasszal is sínbe teheti a lábat. Egyéb esetben vagy állatorvoshoz forduljon, vagy vigye a sérült madarat a legközelebbi állatkertbe, madártani egyesülethez.
A tünetet okozhatta idegen tárgy, de valószínűbb fertőzés. Első esetben javasolt tályognyitás, fertőtlenítés, bakteriális fertőzés esetén antibiotikum. A pontos diagnózis és kezelés céljából állatorvos felkeresése indokolt.