1091. Tigris, oroszlán és hópárduc génjeit térképezte fel egy kutatócsoport
Tigris, oroszlán és hópárduc génjeit térképezte fel egy nemzetközi kutatócsoport, hogy a veszélyeztetett fajok védelmét elősegítsék.
Tigris, oroszlán és hópárduc génjeit térképezte fel egy nemzetközi kutatócsoport, hogy a veszélyeztetett fajok védelmét elősegítsék.
A fogkövesedés nemcsak szájhigiéniai problémát, ínygyulladást okoz, hanem a gyulladásos ínyen keresztül a vérkeringésbe is bejutó kórokozók akár távoli szervekbe is eljuthatnak. Az ínygyulladás első tünete a kipirult, vérzékeny ínyszél. Az idült ínygyulladásnál már visszafordíthatatlan ínysorvadás is kialakulhat.
Állatjóléti, kifejezetten a kutyák és macskák jólétére összpontosító konferencia lesz az Európai Unió Tanácsának soros elnökségét ellátó litván elnökség és az Európai Bizottság szervezésében a jövő héten Brüsszelben - közölte csütörtökön a bizottság.
Jackson Galaxy az Animal Planet népszerű sorozatának macskaguruja, leginkább egy motoros banda tagjára emlékeztet, mégis különleges képességgel rendelkezik: nem létezik a világon olyan komisz cica, akivel ne tudna szót érteni, és akinek ne tudna segíteni – az állatok idegileg kikészült gazdáiról nem is beszélve...
Bármennyire is hihetetlen a macska és a papagáj jól ki tud jönni egymással. Persze az óvatosság sosem árt, legyünk mindig a sarkukban, ha együtt játszanak!
Műtéttel korrigálható.
Mindenekelőtt azzal kezdem, hogy a láz a szervezet védekező reakciója a kórokozókkal szemben. Csak a magas lázat szükséges csökkenteni. A macskák esetében viszonylag ritkán fordul elő olyan magas láz, amely azonnali beavatkozást igényel. Nem árt tudni, hogy a láz csillapítása önmagában kevés. A lázat kiváltó alapbetegséget kell orvosolni! Az sem mellékes, hogy a legtöbb esetben a gazda által "lázasnak" vélt állat egyáltalán nem lázas! A gazdák a legritkább esetben szoktak meggyőződni arról, hogy valójában mennyi is az állat hőmérséklete, azaz nem mérnek lázat. Ha az állat bőre, füle meleg, esetleg száraz az orra, még nem feltétlenül jelent lázat. Ezért a hőmérsékletről gyanús esetben méréssel kell meggyőződni! Állatok esetében a lázmérés a végbélbe vezetett lázmérővel történik. Macskák esetében a végbélben mért hőmérséklet normál esetben 38-39°C, de a 39,5 °C sem tekinthető kórosnak. Izgalmi állapotban, fokozott izommunka esetén a hőmérséklet egészséges állatban emelkedhet akár 0,5-0,8 °C-t is. Amennyiben felmerül a betegség gyanúja, a házilagos próbálkozások helyett az állatot állatorvoshoz kell vinni. Ezt ma már az állatvédelmi törvény is előírja. Azaz, az állattartó köteles állata megfelelő állatorvosi ellátását biztosítani. És nem akkor, amikor otthon már végképp nem boldogul a kezelgetéssel! Aki úgy gondolja, hogy állata állatorvosi költségeit nem akarja, vagy nem tudja vállalni, vagy nem ér rá állatorvoshoz menni vele, az ne tartson állatot. Az állat olyan, mint a gyerek: kiszolgáltatott az őt nevelő, gondozó személyeknek. És ahogy a gyerekek gyógykezelésével sem kísérletezgetünk otthon, ezt az állatokkal sem szabad megtenni. Amennyiben betegség gyanúja merül fel, a beteg állapotának súlyosbodását, esetleges elpusztulását megelőzendő állatorvoshoz kell fordulni. Természetesen vannak olyan szerek, melyek állatok részére is tarthatók otthon "házipatikaként". Ezek azonban elsősorban külső és belső parazita ellenes szerek (féregtelenítők, kullancs és bolha elleni szerek), táplálék kiegészítők (vitaminok, immunerősítők, ásványi anyag pótlásra alkalmas szerek). Hogy kinek mit érdemes otthon tartania, azt az állat korának, táplálásának, egészségi állapotának függvényében a kezelő állatorvostól kell megkérdezni.
Nem csak a cicát kell a kutyához szoktatni, ha nem elsősorban a kutyát a macskához. A kutya neme semmilyen garanciát nem ad arra vonatkozólag, hogy miként fog reagálni a macskára. A macskák darabszáma nincs hatással az eredményre, …, ha nem működik a dolog akkor kettőt nehezebb tovább adni, illetve ha kettőt tép szét a kutya az nagyobb veszteség. Kérdésére "Dr. Gabriela Lehai: KUTYA-MACSKA BARÁTSÁG" című könyvéből kaphat részletes választ.
Ennek leggyakoribb oka a külső hallójárat-gyulladás, ami többnyire a macskák fülében élő atka okoz. Fülrühösségnek is nevezik. Feltétlen vigye állatorvoshoz a cicát, mert a hallójárat szakszerű kitisztítása nem egyszerű feladat. A megfelelő fülcseppet is ő tudja felírni.
Sajnos ez az a probléma (kérdés) típus, amelyre így az interneten át biztosan nem lehet megoldást találni. A cicát valahogy meg kell fogni és el kell vinni egy elérhető állatorvoshoz (ügyeletre), még akár messzebbre is. E nélkül nem lehet megmondani, hogy milyen sérülései vannak, és segíteni sem lehet rajta. Így vagy megmarad, vagy nem.