1091. Magyarországon a háziállatok negyede védtelen a parazitákkal szemben
A gazdik több mint fele nem ismeri az éghajlatváltozás kutyákra és macskákra gyakorolt negatív hatásait.
A gazdik több mint fele nem ismeri az éghajlatváltozás kutyákra és macskákra gyakorolt negatív hatásait.
Ahogy az emberek esetében, úgy a kutyáknál is változik a személyiség a korral, de ezek a változások nem egyenletesen, hanem szakaszosan történnek.
Digitalizált koponyák alapján rekonstruálták az ELTE és a Kaposvári Egyetem kutatói 24 kutyafajta és 4 vadon élő farkasféle agyát.
Kölyökmacskád egy felnőtt macskához képest egyedülálló táplálási szükségletekkel bír. Itt megtudhatod, hogy miként támogathatod a megfelelő eledel kiválasztásával egészséges fejlődését különböző életszakaszaiban.
Az egészséges fogak hozzájárulnak a jó közérzethez. A Dr. Márton Kinga, állatorvos által javasolt egyszerű lépések napi rutinba való beillesztésével nagy lépést tehet kutyája fogainak épségéért és az általános jó közérzetéért.
Azt pontosan meg kell határozni, hogy a duzzanat hol és mely szervrészhez kapcsolódóan jelent meg. Ha egyoldali a duzzanat, elképzelhető az is, hogy a fog- és foggyökér betegsége miatt alakult ki. Ez esetben láz is helyén van. Ha foggyökér mentén kialakult tályog, "kitisztítva" néhány napi antibiotikumkúra után szépen meggyógyul. Ha leukosis gyanú felmerült, egy laborvizsgálattal(vérvétel) meg lehet állapítani azt, hogy állat pozitív-e vagy nem. De ezeket a műveleteket bízza rá az állatorvosára és beszéljen meg vele a teendőket.
A tünet oka lehet láz, fájdalom, a műtét gyengítő hatása miat fellépő lappangó betegség. Vigye állatorvoshoz, ezt nem lehet így diagnosztizálni.
Csak állatorvosi rendelvényre kapható állatpatikákban. Az Ovarid 20 mg tbl javaslom.
A leírtak alapján azt tanácsolom, hogy minél hamarabb látogassa meg az állatorvosát a macskájával. Ezek bizony komoly betegség tünetei lehetnek (bélgyulladás, bélelzáródás, vese-, májbetegségek, stb.).
Kedves Gazdi! Ilyen esetekben mindig szem előtt kell tartani a kiskutyát és ha 1-2 nap alatt nem tapasztalunk az állapotában javulást, állatorvossal ki kell vizsgáltatni. Ha rosszabodik az állapota (láz, hányás, hasmenés, stb.) rögtön kell segítséget kérni a dokitól.