1091. Magyarországon a háziállatok negyede védtelen a parazitákkal szemben
A gazdik több mint fele nem ismeri az éghajlatváltozás kutyákra és macskákra gyakorolt negatív hatásait.
A gazdik több mint fele nem ismeri az éghajlatváltozás kutyákra és macskákra gyakorolt negatív hatásait.
Ahogy az emberek esetében, úgy a kutyáknál is változik a személyiség a korral, de ezek a változások nem egyenletesen, hanem szakaszosan történnek.
Digitalizált koponyák alapján rekonstruálták az ELTE és a Kaposvári Egyetem kutatói 24 kutyafajta és 4 vadon élő farkasféle agyát.
Kölyökmacskád egy felnőtt macskához képest egyedülálló táplálási szükségletekkel bír. Itt megtudhatod, hogy miként támogathatod a megfelelő eledel kiválasztásával egészséges fejlődését különböző életszakaszaiban.
Az egészséges fogak hozzájárulnak a jó közérzethez. A Dr. Márton Kinga, állatorvos által javasolt egyszerű lépések napi rutinba való beillesztésével nagy lépést tehet kutyája fogainak épségéért és az általános jó közérzetéért.
Ha más egyéb tünetet nem mutat a teknős és mellette élénk, érdeklődő, jó étvágyú, akkor nem hinném, hogy komolyabb baj lenne. Természetesen így vizsgálat nélkül ezt nem lehet korrektül eldönteni, tehát ha komolyan aggódik az állapotáért, vigye el egy állatorvosi vizsgálatra. A kezdeti stádiumban a betegségek sokkal eredményesebben kezelhetők.
Mintát kell venni az elváltozott bőr felületéről, azt laborba küldeni, gomba és parazita kimutatására. Ezután kell a kezelést megszabni.
Szerintem atkásságról lehet szó. Naponta paraffinolajjal kell bekenegetni a területet és elvinni megmutatni állatorvosnak, nehogy mégis másról legyen szó.
A szemtünetek macskában gyakran egy komolyabb általános betegség tünetei. Érdemes állatorvoshoz fordulni.
A kutya szokatlan viselkedésének több oka is lehet. Bármelyiket nézzük, mindegyik a korára utalhat. Idősebb korban kialakulhat egy szelíd-erőszakos viselkedés, amit nem tud vagy nem is akar kontrollálni. Az időérzéke felborul, a viselkedése egyre szeszélyesebb. Lehet kezdődő idegrendszeri elváltozása, ami így jelentkezik, hasonló a pótcselekvéshez. Akkor játszik, amikor igénye van rá, és ehhez hozzájárul, hogy este hűvös van, nappal pedig a meleg elnyomja, a frontok is befolyásolják. Utalhat szívproblémára is, és nagy az esélye, ha erős lihegéssel jár a kedvetlenség a nappali séta közben, esetleg sokat iszik. Jó lenne egy állatorvos véleményét is kikérdezni, esetleg elvégeztetni egy-két vizsgálatot. Azt tudom ajánlani, hogy próbálják nappal egy kicsit erőltetni a mozgást, még ha nem is olyan aktív, a játékot az esti vagy kora reggeli időre beosztani. Az esti mozgás után etetni, utána már csak egy kis levezető mozgás, hogy a dolgát elvégezhesse. Éjszaka szigorúan a helyére kell küldeni, akkor is, ha egy kicsit megsértődik. Legyen türelmes, de határozott.