1091. Magyarországon a háziállatok negyede védtelen a parazitákkal szemben
A gazdik több mint fele nem ismeri az éghajlatváltozás kutyákra és macskákra gyakorolt negatív hatásait.
A gazdik több mint fele nem ismeri az éghajlatváltozás kutyákra és macskákra gyakorolt negatív hatásait.
Ahogy az emberek esetében, úgy a kutyáknál is változik a személyiség a korral, de ezek a változások nem egyenletesen, hanem szakaszosan történnek.
Digitalizált koponyák alapján rekonstruálták az ELTE és a Kaposvári Egyetem kutatói 24 kutyafajta és 4 vadon élő farkasféle agyát.
Kölyökmacskád egy felnőtt macskához képest egyedülálló táplálási szükségletekkel bír. Itt megtudhatod, hogy miként támogathatod a megfelelő eledel kiválasztásával egészséges fejlődését különböző életszakaszaiban.
Az egészséges fogak hozzájárulnak a jó közérzethez. A Dr. Márton Kinga, állatorvos által javasolt egyszerű lépések napi rutinba való beillesztésével nagy lépést tehet kutyája fogainak épségéért és az általános jó közérzetéért.
Erről a képről nem tudjuk egyértelműen eldönteni, hogy milyen fajta. A fejét például oldalról is jó lenne látni... Tényleg jó lenne elvinni doktorhoz, a nagy hasa és az esetleges fajtameghatározás miatt is!
Akár asztmás is lehet, de egyéb légúti probléma is okozhat ilyet és más szervek betegségeinek is LEHET(!!!) a következménye. Ja és persze egyszer-egyszer az is előfordulhat, hogy beszippant vagy korábban beszippantott valamit, és attól "röfög". Szóval mindenképp el kellene vinni egy állatorvoshoz a "kis bohócot"...
Vidd el hüllőgyógyászatban jártas állatorvoshoz, alapos fizikális vizsgálattal dönthető csak el, hogy a tünetek hátterében betegség húzódik-e meg vagy természetes jelenséggel állunk szemben.
Távolról és a körülményeket nem ismerve nagyon nehéz kitalálni, mi történt. De egy félős kutyának sokszor az is elég, ha idegen helyen vagy idegen emberek között kell eltöltenie egy napot, esetleg a gazdája nélkül. A félős és bizalmatlan viselkedést sokan félreértik. Azt tanácsolom, hogy vigye magával, ahova csak lehet. Ismerjen meg a kutya minél több embert, több helyzetet. Ha tapasztalatot gyűjt, fokozatosan ismeri meg a világot, egy idő után múlik a félénksége. Várja meg, míg a kutya kíváncsisága miatt ismerkedni szeretne, és ezeket a próbálkozásait mindig dicsérje, bátorítsa a kutyát. Csak arra kell vigyázni, hogy ne erőltesse.
Valószínűleg megfázott vagy valami légzőszervi fertőzést sikerült összeszednie a malacnak. Kiegészítő kezelésnek jó szokott lenni a kamillázás, de mindenképpen el kellene vinni állatorvoshoz. Antiobiotikumos szemcseppeket szoktam írni, néha gyógyszeres port is kell keverni a vízbe vagy a gyümölcsre, és injekcióra is szükség lehet. Ez persze mind a vizsgálat során dől el.