106. A rászorultság a lábak számától független!
Ne menjünk el szó és tett nélkül a kihűlt, fekvő, kóbor állat mellett! Legalább ideiglenesen fogadjuk be, vigyük állatorvoshoz!
Ne menjünk el szó és tett nélkül a kihűlt, fekvő, kóbor állat mellett! Legalább ideiglenesen fogadjuk be, vigyük állatorvoshoz!
Hogyan működik az állatoknál a homeopátiás kezelés? Ebben a dologban az állatorvos munkája nagyon hasonlít a gyermekorvoséhoz, akinek a még beszélni nem tudó csecsemő mamája mondja el, hogy milyen rendellenességet tapasztalt a gyermekén...
Dr. Horváth László állatorvost kérdeztük, aki régi szakértője oldalunknak, emellett a Magyar Állatorvosi Kamara főtitkára is, a Magyarországon is egyre népszerűbbé váló állatbiztosításokról. Íme a legizgalmasabb válaszok!
Íme egy felmérés az állattartói igényekről és az állatorvosi szolgáltatásokról – összefoglaltuk a legfontosabb eredményeket.
Vakarózás, vérző sebek. Lehet, hogy atka a bűnös vagy valami más? Mivel fertőtlenítsem ki a lakhelyét az újrafertőződés elkerülése végett?
A "piros folt" hogyan keletkezett és viszket-e, terjed-e a bőrfelületen? Az Elocom kenőcsös kezelési javaslat alapján azt gondolom, hogy az állatorvos inkább egy ekcémás vagy allergiás bőrbetegségre gondolt. Ha javulást észlel a kezelés hatására, folytatni kell. Ha nem javul és másutt is megjelenik hasonló elváltozás, vissza kell vinni a kutyát a dokihoz. Ilyenkor általában laborvizsgálatot is szoktak csinálni a bőrkaparékból és szőrszálakból. A kutyákat hozzá lehet szoktatni az autós utazásokhoz, sőt nagyon sok kutya imádja a kocsikázást. A lényeg az, hogy ne csak akkor utazzon autóval, amikor negatív élmények érik. Kirándulásokra és sétákra is lehet vinni őt kocsival és kellemes élményeket szerezni az utazással.
Valószínűleg megfázás, sőt akár tüdőgyulladás is lehet az oka a kígyó tüneteinek, ezért azt javaslom, hogy haladéktalanul forduljon állatorvoshoz.
Teljesíthetetlen, amit kér! Ilyen általános tünetekből nem lehet diagnosztizálni. Kérem, vigye állatorvoshoz!
Nem tudok erre a kérdésre olyan választ adni, ami kielégítő lenne Önnek. Ilyen esetekben mindig a kezelő állatorvossal kell megbeszélni a dolgokat. Egy 13 éves kutyánál nagyon sok probléma léphet fel, ami végzetes kimenetelű lehet (szív- és keringési, légzési, mozgásszervi, vese-, máj-, idegrendszeri, stb. betegségek).
Sajnos nem tudom, hogy a terrárium minden külső környezeti igényt megfelelően kielégít-e a teknős számára. Az étvágytalanság mögött nem megfelelő hőmérséklet, tartási körülmény, vitamin-, ásványi anyag-, nyomelemhiány, esetleg betegség állhat. Amennyiben tartási anomáliák kizárhatóak, úgy azt javaslom, hogy vizsgáltassa meg állatorvosal az esetleg háttérben meghúzódó betegség felismerése és kezelése végett. Az étvágyat nagy mértékben serkentik a vitamin- és ásványianyag-kiegészítő készítmények, szükség esetén injekciós formában adva, amelyben állatorvos szintén tud segíteni.