106. A rászorultság a lábak számától független!
Ne menjünk el szó és tett nélkül a kihűlt, fekvő, kóbor állat mellett! Legalább ideiglenesen fogadjuk be, vigyük állatorvoshoz!
Ne menjünk el szó és tett nélkül a kihűlt, fekvő, kóbor állat mellett! Legalább ideiglenesen fogadjuk be, vigyük állatorvoshoz!
Hogyan működik az állatoknál a homeopátiás kezelés? Ebben a dologban az állatorvos munkája nagyon hasonlít a gyermekorvoséhoz, akinek a még beszélni nem tudó csecsemő mamája mondja el, hogy milyen rendellenességet tapasztalt a gyermekén...
Dr. Horváth László állatorvost kérdeztük, aki régi szakértője oldalunknak, emellett a Magyar Állatorvosi Kamara főtitkára is, a Magyarországon is egyre népszerűbbé váló állatbiztosításokról. Íme a legizgalmasabb válaszok!
Íme egy felmérés az állattartói igényekről és az állatorvosi szolgáltatásokról – összefoglaltuk a legfontosabb eredményeket.
Vakarózás, vérző sebek. Lehet, hogy atka a bűnös vagy valami más? Mivel fertőtlenítsem ki a lakhelyét az újrafertőződés elkerülése végett?
Azt pontosan meg kell határozni, hogy a duzzanat hol és mely szervrészhez kapcsolódóan jelent meg. Ha egyoldali a duzzanat, elképzelhető az is, hogy a fog- és foggyökér betegsége miatt alakult ki. Ez esetben láz is helyén van. Ha foggyökér mentén kialakult tályog, "kitisztítva" néhány napi antibiotikumkúra után szépen meggyógyul. Ha leukosis gyanú felmerült, egy laborvizsgálattal(vérvétel) meg lehet állapítani azt, hogy állat pozitív-e vagy nem. De ezeket a műveleteket bízza rá az állatorvosára és beszéljen meg vele a teendőket.
A tünet oka lehet láz, fájdalom, a műtét gyengítő hatása miat fellépő lappangó betegség. Vigye állatorvoshoz, ezt nem lehet így diagnosztizálni.
Csak állatorvosi rendelvényre kapható állatpatikákban. Az Ovarid 20 mg tbl javaslom.
A leírtak alapján azt tanácsolom, hogy minél hamarabb látogassa meg az állatorvosát a macskájával. Ezek bizony komoly betegség tünetei lehetnek (bélgyulladás, bélelzáródás, vese-, májbetegségek, stb.).
Kedves Gazdi! Ilyen esetekben mindig szem előtt kell tartani a kiskutyát és ha 1-2 nap alatt nem tapasztalunk az állapotában javulást, állatorvossal ki kell vizsgáltatni. Ha rosszabodik az állapota (láz, hányás, hasmenés, stb.) rögtön kell segítséget kérni a dokitól.