106. A rászorultság a lábak számától független!
Ne menjünk el szó és tett nélkül a kihűlt, fekvő, kóbor állat mellett! Legalább ideiglenesen fogadjuk be, vigyük állatorvoshoz!
Ne menjünk el szó és tett nélkül a kihűlt, fekvő, kóbor állat mellett! Legalább ideiglenesen fogadjuk be, vigyük állatorvoshoz!
Hogyan működik az állatoknál a homeopátiás kezelés? Ebben a dologban az állatorvos munkája nagyon hasonlít a gyermekorvoséhoz, akinek a még beszélni nem tudó csecsemő mamája mondja el, hogy milyen rendellenességet tapasztalt a gyermekén...
Dr. Horváth László állatorvost kérdeztük, aki régi szakértője oldalunknak, emellett a Magyar Állatorvosi Kamara főtitkára is, a Magyarországon is egyre népszerűbbé váló állatbiztosításokról. Íme a legizgalmasabb válaszok!
Íme egy felmérés az állattartói igényekről és az állatorvosi szolgáltatásokról – összefoglaltuk a legfontosabb eredményeket.
Vakarózás, vérző sebek. Lehet, hogy atka a bűnös vagy valami más? Mivel fertőtlenítsem ki a lakhelyét az újrafertőződés elkerülése végett?
Elképzelhető, hogy nem is négy hónapos? Talált kutyus? Vagy extrém korán érő típus (a természetben bármi előfordulhat)! Esetleg valamiféle hormontermelő betegségről is szó lehet, de ez elég ritka dolog. Ha nem múlik a "roham", irány egy állatorvos.
És még él szegény??? Szerintem beteg. Időszerű lenne elvinni állatorvoshoz!
A sziámik eleve soványak. Nem tudom, ő mennyire az. Ezenkívül sok az eleve "nem evős", válogatós cica. Az is lehet, hogy az előző gazdája kicsit elkényeztette. Étvágyjavítónak a különböző multivitaminok és az immunerősítők is hasznosak lehetnek (Minera, Immunivet, Vetri DMG cseppek, stb.). Ezenkívül féreghajtás kellene és jó lenne egy állatorvosi vizit, hátha észrevesz az orvos valami gyanúsat.
Az ékszerteknőssel mindenképpen szakemberhez (állatorvoshoz) kell fordulni, mert minél hamarabbi ellátást igényel, hiszen már véres váladékot öklendezik. Az intenzív kezelés leginkább rendelői körülmények között valósítható meg. A SZIE Állatorvos-tudományi Kara Belgyógyászati Tanszék és Klinikája munkatársának, Dr. Beregi Attila egyetemi adjunktusnak a megkeresését javaslom.
Leggyakoribb az atkásság, de gombásság, tetvesség és ekcéma is lehet (ez utóbbi nem fertőző). (És persze ezek miatti másodlagos bakteriális fertőzés is előfordulhat.) Mivel gyakran én sem tudom eldönteni, melyikről van szó, kombinált kezelést szoktam alkalmazni. Általában az injekciókat ismételni is kell és otthon is szükséges kezelni. A bőrkaparék-vizsgálat laborára valóban nem olcsó, pár ezer forint, ezért viszonylag rikán kerül rá sor kisrágcsálók esetén.