1096. Hogyan gondozd a kutyádat? (x)
Rengeteg információt kell befogadnod, amikor először kerül az otthonodba egy kölyökkutya, ahhoz hogy megfelelően biztosítsd testi és lelki egészségét.
Rengeteg információt kell befogadnod, amikor először kerül az otthonodba egy kölyökkutya, ahhoz hogy megfelelően biztosítsd testi és lelki egészségét.
Fontos, hogy előre felkészülj új kölyökkutyád érkezésére. A megfelelő eledel kiválasztása nagy jelentőséggel bír, de ugyanakkor még sok más előkészület is szükséges, például helyet kell találni az etetéshez és itatáshoz, fekvőhelyet kialakítani, és beszerezni a játékokat.
A Netflix sorozatban szereplő tigriseknek sem elegendő élelmet, sem megfelelő orvosi ellátást nem biztosított a tulajdonosuk.
Háziállataink, csak úgy mint mi, temérdek kisebb-nagyobb egészségügyi problémával szembesülhetnek életük során. Hozzánk hasonlóan felléphetnek náluk emésztési és táplálkozási nehézségek, izületi betegségek, ínyproblémák és sok más egyéb súlyos probléma, mint például a daganatos elváltozások. Különböző táplálék-kiegészítőkkel és vitaminokkal azonban sok ilyen jellegű egészségügyi probléma megelőzhető, akár orvosolható is.
Kutyát tartani jó. Talán felesleges is felsorolni, mennyi örömöt hoznak az életünkbe, de azért a rend kedvéért: boldogan üdvözölnek, ha hazaérünk, vidáman sétálnak mellettünk és persze önfeledten játszanak velünk és a családtagjainkkal. Sokaknak ugyanakkor a házőrzés sem utolsó szempont, hiszen négylábú barátaink az egyik legjobb biztonsági megoldásnak számítanak.
Kedves Süni! A cicák elérkeztek az ivarérés idejéhez. Ilyenkor az addig békés egymás mellett élés bizony gyökeresen megváltozhat. Megjelenik a territoriális viselkedés is. Ez egy teljesen természetes folyamat cicáéknál. Ilyenkor érdemes elgondolkodni az ivartalanításon. Ez a legtöbb ilyen jellegű vislekedési problémát meg szokta oldani. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, holisztikus állatorvos, homeopata 06 (20) 928-4425 www.kimintvet.hu A nőstény macska ivartalanítása - videón Miért ivartalanítsam a macskám?
Kedves Dalma! A Magnesium carbonicum CH5-ös vagy CH 9-es potenciáját lehet használni. DE!, ha már 1,5 hete kijön a kiskutyából minden, amit szopik, akkor érdemes lenne egy alapos kivizsgálás, ugyanis lehet, hogy valamilyen fejlődési rendellenesség, anatómiai probléma okozza a tüneteket, és azon nem fog segíteni a homeopátia. Mielőbbi gyógyulást kívánok a kiskutyának! Üdvözlettel: Andrea Dr. Kopócsi Andrea, holisztikus állatorvos, homeopata 06 (20) 928-4425 www.kimintvet.hu info@kimintevet.hu
Bármennyire is aggaszónak tartják a helyzetet, jelenleg szerintem is tanácsos várni még egy kicsit. Ha a kutyájuk kicsit idősebb lenne, rögtön emlődaganat(ok)ra gyanakodnék, de így sem kizárható ez a lehetőség. Az eltelt 2-3 hét még nem 40-60 nap, ezt szerintem is tanácsos kivárni. Ha addig nem változik semmi, akkor mindenképpen szaporodásbiológiában jártas állatorvosnak kellene megmutatni, és vele konzultálva kellene megtalálni azt, hogy mi is ez valójában, ill. megbeszélni a megoldást (kezelést). Olvass tovább! Hogyan ápoljuk emlődaganatos kedvencünket? 10 éves pulinknál emlődaganatot diagnosztizáltak. Milyen homeopátiás szerek léteznek a kezelésre?
Kedves Mónika! Velem beszélt telefonon ... :) Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, holisztikus állatorvos, homeopata www.kimintvet.hu info@kimintvet.hu
Kedves Hölgyem/Uram! Ha a nyuszi rosszul veszi a levegőt, akkor mindenképpen érdemes lenne mihamarabb felkeresni egzozikus állatokra szakosodott állatorvost, további vizsgálatok céljából. Üdvözlettel Meier Krisztina