1101. Macskát tartok és kisbabát várok
A napokban egy kismama fordult hozzám kérdésekkel, hogy mitévő legyen ebben a helyzetben? A köztudatban elterjedt, „rettegett” toxoplasmosis miatt aggódott.
A napokban egy kismama fordult hozzám kérdésekkel, hogy mitévő legyen ebben a helyzetben? A köztudatban elterjedt, „rettegett” toxoplasmosis miatt aggódott.
A hormonális megbetegedések szinte hasonló gyakorisággal tapasztalhatóak háziállatainknál is, mint embereknél.
Azok a kukkoló szemek, az a fül, hihetetlenül cuki, ahogy a cicó figyel az ágy mögül!
Akár egy emberöltő alatt kipusztulhatnak a nagymacskák, ha nem teszünk hatékony lépéseket a védelmükben!
A kiscicának a legfontosabb az új otthonba érkezéskor a nyugalom, ha már megszokta az új környezetét, akkor jöhet az önfeledt játék!
Macskatejpótlóval fel tudja nevelni a kiskölyköt. Állatpatikában, állatorvosnál, pet-shopokban kapható.
Kedves Bianka! Önmaga megnyugtatására is érdemes lenne egy részletes vérvizsgálatot tartani a cicájánál. Ezzel minden tisztázható lenne. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Kedves Gazdi! El kell vinni a cicát állatorvoshoz, aki mikroszkópos bélsárvizsgálattal megállapítja, hogy milyen fajú féreg költözött a cicába és ennek megfelelő féreghajtót fog adni ( nem minden féreghajtó jó az összes parazitára!!!). bizony a galandférgek emberre is veszélyesek! Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
A 'féltékenység' - állatviselkedési szempontból a mcskák esetében, egy féle jelölő vizelés amely tárgyakra, pihenőhelyekre, személyekre vonatkozik, a macska a megjelöltek birtokbavételét ilyen módon fejezi ki. Ez esetben a kutyával szembeni demonstráció. Megoldást csak az állatok és tartási körülmények ismeretében egy személyes megfigyelést követően tudok javasolni.
Majdnem kizárt, hogy elkaphatott volna bármit a macskától. (a kutya és macska fertőző betegségek ritkán fedik át egymást, és elővigyázatosak is voltak a különzárással)