1101. A megfelelő alvás óriási hatással van az egészségünkre
Napjainkban óriási fókusz került a környezetvédelemre és a fenntarthatóságra - ezzel nincs semmi probléma, sőt nagyon is fontos téma, mellyel foglalkozni kell.
Napjainkban óriási fókusz került a környezetvédelemre és a fenntarthatóságra - ezzel nincs semmi probléma, sőt nagyon is fontos téma, mellyel foglalkozni kell.
Október 5-től indul a repülőgépes rókavakcinázás az ország keleti és déli vármegyéiben, ezzel párhuzamosan ebzárlat és legeltetési tilalom lesz érvényben az érintett térségekben.
A zöldfalak egyre népszerűbbek a beltéri terekben, hiszen nem csak esztétikusak, hanem javítják a levegő minőségét és növelik a komfortérzetet. De felmerül a kérdés: mennyire biztonságosak ezek a növények a háziállataink számára?
Ha a kutyád folyamatosan hány, az komoly probléma jele lehet, és azonnal cselekedni kell. A hányás okai nagyon változatosak lehetnek, az egyszerű gyomorrontástól a súlyosabb egészségügyi problémákig.
Számos betegség, nehézség esetén nagy segítség lehet egy jól képzett segítő kutya. De melyek ezek a betegségek? Összegyűjtöttük!
Könnyen előfordulhat, hogy a nőstény teknős tojást szeretne rakni, csak nem tud hova. Leggyakoribb oka ennek, ha az akváriumban nincs megfelelő tojásrakó hely. A célra legjobban megfelel egy nedves, laza, homok/föld keverékével megtöltött doboz, amibe a teknős letojhat. Ha ez nem sagít úgy javasolt állatorvos felkeresése, aki segít a probléma megoldásában. Fontos megjegyezni azonban, hogy nem csak a tojásvisszatartás okozhat ilyen tüneteket. Néha egyéb betegségek, például szorulás/ bélsárpangás is, hasonló módon jelentkezhetnek.
A 3. szemhéj előesése alapvetően azért következik be, mert kisebb-nagyobb fokú dehidráció (folyadékvesztés) kapcsán a szemgolyó mélyebbre süllyed a szemgödörben, melynek kapcsán a a szemgolyó kevésbé támasztja a 3. szemhéjat, ezért az előrecsúszik. A 3. szemhéj gyulladásától eltekintve nem önálló betegségről, csupán tünetről van szó, amely arra utal, hogy valami probléma van az állattal (pl. napokig nem táplálkozott és ivott rendesen), vagy valamilyen betegség következtében legyengült a szervezete. Tehát egy olyan tünetről van szó, ami "indikátorként" működik. Ezért azt javaslom, hogy - azon túl, hogy próbálják meg jól tartani eleséggel és vízzel, és persze szeretettel - mutassák meg a kezelő állatorvosnak, nincs-e a tünetek hátterében valamilyen betegség is. Sajnos az elkóborlás, a kóbor macskákkal való - nemritkán durva - találkozás lehetőséget ad különböző fertőző betegségek "beszerzésére", melyek között több gyógyíthatatlan is van (FIP, leukózis, immunhiány betegség). Szerencsére nagyobb a valószínűsége, hogy csupán kimerültségről, 2 napos éhezésről, szomjazásról van csak szó. De az ördög nem alszik. Úgyhogy irány az állatorvos!
Ha tényleg ez a probléma (tehát készült labor, ultrahang és egyéb vizsgálat), erre létezik számos immunstimuláló készítmény. Az Ön által említett is hasonló típusú és nagyon jók a tapasztalatunk vele. Csak javasolni tudom. Dr Fekete Richard
Vigye el feltétlenül. Én is csak csodálkozni tudok, de biztos hogy nem ette meg.
A pajzsmirigy alulműködésre nem igazán jellemzőek azok a tünetek, amelyeket leírt, de gyakori helyzet az, hogy a különböző bőrbetegségek egymással keverednek, és a tapasztalható tünetek egy összeadódás eredményeképpen jelennek meg. A problémám az, hogy ha már odáig eljutott a kutya vizsgálata, hogy a pajzsmirigy probléma lehetőségére is gondoltak, akkor bizonyára átesett már alaposabb bőrgyógyászati vizsgálaton. Eben az esetben viszont jó lenne tudni, hogy a vakarózást, a háta kirágását, az erőteljes faggyúmirigy működést hogyan értékelték a diagnózis felállításakor. Jó lenne erről a kezelőorvossal alaposan konzultálni, illetve esetleg megmutatni másnak is (ha lehet, akkor pl. egy bőrgyógyászati szakrendelésen).