1126. Mit kell tudnunk a dülmirigygyulladásról? (x)
A dülmirigygyulladás sokak életét keseríti meg. Főleg, ha a probléma rendszeres jelenlétéről beszélünk. Mik a tünetei, és mit tehetünk ellene? Hova forduljunk, ha ilyen problémánk adódik?
A dülmirigygyulladás sokak életét keseríti meg. Főleg, ha a probléma rendszeres jelenlétéről beszélünk. Mik a tünetei, és mit tehetünk ellene? Hova forduljunk, ha ilyen problémánk adódik?
Nem gyógyítható, ellenben kezelhető, sőt, megelőzhető betegség a felnőtt kutyák mintegy ötödét érintő ízületi gyulladás. A gyulladással járó fájdalom az életmód megváltoztatásával és állatorvosi, szakszerű kezeléssel jelentősen csökkenthető. A megelőzésben pedig alternatív lehetőségek is bevethetők.
Egy év alatt több alkalommal is sor kerül az ajándékozásra. Ezek mindig csodás pillanatok, hiszen ilyenkor örömöt okozhatunk azoknak, akik igazán fontosak számunkra. „Mit ajándékozzak?” - hangzik az égető kérdés és már-már őrületbe tudja kergetni az embert, ha napokon keresztül sem jut dűlőre ez ügyben. Ennek azonban nem feltétlenül kell így lennie, hiszen a kreatív ajándék ötletek ott vannak a fejünkben, csak elő kell hívni őket.
Ha az egészséges és kiegyensúlyozott életmód felé fordítjuk tekintetünket, hamar rájövünk, hogy amilyen könnyen elérhetőnek és ideálisnak hangzik a cél, olyan nehéz és embert próbáló az odáig vezető út. Az életmódváltás még a legfegyelmezettebbek számára is tartogat kihívásokat, ha pedig nem az ő táborukat erősíted, még nehezebb lesz az átállás.
Hogyan terjedhet át macskáról emberre a toxoplazmózis, és mit tehetünk azért, hogy megelőzzük? Válaszok a cikkben!
Kedves Gazdi! Több szempontból sem kedvező egy hím és egy nőstény együtt tartása. Bár a dzsungáriai törpehörcsög társaságkedvelő állat, általában csak a különböző neműek férnek meg békésen egymás mellett (következetes összeszoktatást követően). Külön neműeket pedig azért nem érdemes együtt tartani, mert az ivarérést követően a nőstény folyamatosan elleni fog és ez hosszútávon ártalmas neki. Amennyiben a szaporulat nem jelent gondot és a nőstény már legalább 3 hónapos, akkor meg lehet próbálkozni az összeszoktatással. Ha el is fogadják egymást, a nagyméretű ketrecben mindkettő számára legyen külön kuckó, ahová el tud bújni, akár a másik fél elől is.
Az udvari tartás véleményem szerint jobb megoldás lenne. Másik cicát csak akkor vegyen mellé, ha már megszokta az új helyét.
Kedves Gazdi! Azért ezt meg kellene nézetni, mert lehet gombás bőrgyulladás, esetleg sérülés. Mindenképpen kezelésre szorul, mert pl a gomba emberre is átterjedhet! Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
A válaszom egyszerű: ránézésre nem lehet diagnosztizálni. A kutyáját most már valóban meg kellene rendesen és alaposan vizsgálni, amihez szerintem mindenképpen el kellene vinni egy jól felszerelt állatorvosi rendelőbe. Csak akad egy ilyen valamelyik közeli városban.
Minden lehetséges. Ami daganatnak néz ki (főleg kívülről), az lehet valóban daganat, és lehet nem daganat is. Erről biztosan csak biopsziás mintavétel után szövettani kép alapján lehet. Operálni is sok mindent lehet, olyasmiket is, ami először reménytelennek tűnik. A jelen helyzetben nehéz megmondani, hogy mi lenne a jó lépés. De lehet, hogy 1-2 nap után változik valami és akkor könnyebb lesz dönteni.