1136. Nyaralás kutyával a Balatonnál - ezt kell tudnod, mielőtt elindulsz
Ha a kedvencedet is viszed magaddal a nyaralásra, akkor előtte jó, ha tájékozódsz!
Ha a kedvencedet is viszed magaddal a nyaralásra, akkor előtte jó, ha tájékozódsz!
Mindegy, hogy kutyákról vagy macskákról van szó: ha a kedvenc négylábúinkat kiengedjük a kertbe, akkor kitesszük őket a különböző kártevőknek. Ezek ellen természetesen védekezhetünk a szinte kötelezőnek számító kullancs- és bolhairtókkal – amiknek ma már számtalan fajtája elérhető a piacon –, ám olykor ezek nem bizonyulnak elégnek. A következőkben olyan tippeket osztunk meg, amelyek alkalmazásával a család házi kedvencei biztonságban lesznek még akkor is, ha a legádázabb betolakodók próbálják megszállni az otthonunkat.
Imádod az állatokat, és el sem tudod képzelni nélkülük az életedet? Ha a hivatásodnak is szívesen választanál olyan foglalkozást, ami az állatokhoz kapcsolódik, mutatunk 4 olyan munkát, ahol kiteljesedhet az állatszereteted.
Nehéz lehet megtalálni a legjobb táplálékot egy érzékeny gyomrú kutyus számára. Ez főként azért van így, mert bár egyes emésztési problémákat egy egyszerű étrendváltoztatással lehet szabályozni, mások valami sokkal komolyabbat is okozhatnak, amelyhez szakember segítségére van szükség.
A kutyád szőrének, mancsának, fülének, fogainak és szemeinek ápolása nemcsak esztétikai kérdés, hanem egészségügy is. Mutatjuk, mikre lesz szükséged!
Igen, valószínűsíthető, hogy a bekajálás utáni aktív mozgásnak, ugrálásnak (egyéb okok mellett: pl. erjedésre hajlamos eledel!) nagy szerepe van a gyomorcsavarodásban! Elsősorban nagytestű kutyák esetén. Ezért etetés után célszerű a kutyákat (még a kisebbeket is) pihentetni néhány órán át és semmiképp sem szabad komoly munkára fogni, ugráltatni. A gyomorcsavarodás jelei: a hirtelen hatalmasra puffadt has, ami hordószerűen kong, öklendezési kísérletek, rosszullét, elfekvés... Ilyen esetben azonnal állatorvoshoz kell vinni. Időben elkezdett beavatkozás (műtét, gyomormosás, stb.) esetén még talán (!) megmenthető!
Komolyabb baja nem hiszem, hogy lenne. De a rendszeres (1/4 évente!) féreghajtást azért nem szabad elfelejteni. Esetlegesen hasmenéses betegségeket is összeszedhet. Ha ez előfordul, irány az állatorvos.
Nagyon betegnek tűnik az állatka. Javaslom, hogy mihamarabb vigyék állatorvoshoz!
A vemhesség ultrahangos megállapítása kb. 3-4 hetes vemhesség esetén történhet meg. De ezután is ajánlatos kontrollvizsgálatot csináltatni (élnek, mozognak-e a magzatok!), például 1-2 héttel a vemhesség előtt. Olyan rendelőbe kell menni, ahol van jó minőségű ultrahangos készülék és hozzáértő állatorvos (pl. www.kutyavari.hu :)). Az árak változóak, kb. 3000-4000 Ft lehet.
Nem tudok ilyen esetben állást foglalni, mivel nem ismertem a teljesen pontos körülményeket, a betegségek súlyosságát, kezelhetőségét, a gyógyulási kilátásokat, stb. De nagyon sajnálom szegény kutyust!