1136. Nyaralás kutyával a Balatonnál - ezt kell tudnod, mielőtt elindulsz
Ha a kedvencedet is viszed magaddal a nyaralásra, akkor előtte jó, ha tájékozódsz!
Ha a kedvencedet is viszed magaddal a nyaralásra, akkor előtte jó, ha tájékozódsz!
Mindegy, hogy kutyákról vagy macskákról van szó: ha a kedvenc négylábúinkat kiengedjük a kertbe, akkor kitesszük őket a különböző kártevőknek. Ezek ellen természetesen védekezhetünk a szinte kötelezőnek számító kullancs- és bolhairtókkal – amiknek ma már számtalan fajtája elérhető a piacon –, ám olykor ezek nem bizonyulnak elégnek. A következőkben olyan tippeket osztunk meg, amelyek alkalmazásával a család házi kedvencei biztonságban lesznek még akkor is, ha a legádázabb betolakodók próbálják megszállni az otthonunkat.
Imádod az állatokat, és el sem tudod képzelni nélkülük az életedet? Ha a hivatásodnak is szívesen választanál olyan foglalkozást, ami az állatokhoz kapcsolódik, mutatunk 4 olyan munkát, ahol kiteljesedhet az állatszereteted.
Nehéz lehet megtalálni a legjobb táplálékot egy érzékeny gyomrú kutyus számára. Ez főként azért van így, mert bár egyes emésztési problémákat egy egyszerű étrendváltoztatással lehet szabályozni, mások valami sokkal komolyabbat is okozhatnak, amelyhez szakember segítségére van szükség.
A kutyád szőrének, mancsának, fülének, fogainak és szemeinek ápolása nemcsak esztétikai kérdés, hanem egészségügy is. Mutatjuk, mikre lesz szükséged!
Szerintem semmiféle probléma, gond nincs vele. Egyszerűen így üríti a székletét. A kutyák így szokták.
Az idősödő kan kutyáknál is előfordulhat minden olyan megbetegedés, mint az idős férfiaknál. Az állatorvossal ki kell vizsgáltatni. Ugyanis a here-magnagyobbodás hátterében a legveszélyesebb betegségek, mint a here-, a mellékheregyulladás és a hererák, stb. lehetnek. Jobb egy alapos kivizsgálást minél hamarabb elvégeztetni.
Feltétlenül vidd el állatorvoshoz! A leírtak alapján ékszerteknősödnek A-vitamin hiánybetegsége van, ez okozza a szemhéjak állandó zárva tartását. A teknős, ha nem látja a táplálékot, akkor nem indul be nála a táplálékfelvételi refelex, ennek következménye a hetekig tartó éhezés, legyengülés, ami akár a teknős pusztulásához vezet. Az állatorvos A-vitamin injekció adásával visszafordítja a hiánybetegeség miatti szemhéjelváltozást kiváltó folyamatot, a teknős újra láni és táplálkozni fog (feltéve, hogy még nem gyengült túlságosan le). Az ékszerteknős ragadozó állat, szükséges lenne bizonyos időközönként élő csigákkal, kishalakkal táplálni őt, így megfelelő mennyiségű vitaminokhoz, ásványi anyaghoz jutna és nem alakulnának ki nála a különböző hiánybetegségek. A páncélerősítő és a szárított kukac kizárólagos etetése kiváltó oka lehet a fent említett bántalomnak.
Féreghajtás volt? Egyébként pedig el kellene vinni állatorvoshoz, mert sok betegségnek lehet tünete a fogyás/étvágytalanság. Így látatlanban pedig nem szeretek ijesztgetni.
Lehet, hogy egyszerűen csak vedlik. Érdemes jóféle tápot adni (ezt onnan lehet tudni, hogy kicsit dárgább és mondjuk állatorvos ajánlja és/vagy nincs minden hipermarket polca tele vele :) és valami szőrtápláló kutyavitamint. Ezek felgyorsítják a vedlést és szép fényes lesz a szőre a kutyusnak.